Ugraditi K&N ili ne

Ugraditi K&N ili ne

MTR

Član
ViperSnake85 je napisao(la):
Hvala momcovi na odgovorima, ipak mislim da necu kupovat kn sudeci po vasim misljenjima, jer nije ni bas jeftin a jos ako nece bolje zadrzavat prasincinu, onda cu ono obicno sr... mijenjat svako malo, i molit se da mi opet ne crkne turbina zbog takvih stvari :icon_smile:

jedan savjet : koliko god mislio da je jednostavno i bezvezno promijenuti filter zraka - NIJE , mislim svako zna izvadit stari i staviti novi .
majstori prilikom zamjene dignu onaj poklopac malo na stranu , iscupaju stari , uguraju novi a ne potrude se da cijeli kolektor zraka pregledaju , dole ispod ostane takvog hamelje da ne mozes vjerovat .
Znaci , skini komplet poklopac , lagano izvadi filter , uzmi krpu i svu onu mikroprasinu pokupi i sve ono sto ostane u dnu kolektora , jer je dovoljna manja centrifuga u kutiji da proguli kroz filter i direkt na turbinu ulijece i eto ti belaja ;)
 
MTR je napisao(la):
ViperSnake85 je napisao(la):
Hvala momcovi na odgovorima, ipak mislim da necu kupovat kn sudeci po vasim misljenjima, jer nije ni bas jeftin a jos ako nece bolje zadrzavat prasincinu, onda cu ono obicno sr... mijenjat svako malo, i molit se da mi opet ne crkne turbina zbog takvih stvari :icon_smile:

jedan savjet : koliko god mislio da je jednostavno i bezvezno promijenuti filter zraka - NIJE , mislim svako zna izvadit stari i staviti novi .
majstori prilikom zamjene dignu onaj poklopac malo na stranu , iscupaju stari , uguraju novi a ne potrude se da cijeli kolektor zraka pregledaju , dole ispod ostane takvog hamelje da ne mozes vjerovat .
Znaci , skini komplet poklopac , lagano izvadi filter , uzmi krpu i svu onu mikroprasinu pokupi i sve ono sto ostane u dnu kolektora , jer je dovoljna manja centrifuga u kutiji da proguli kroz filter i direkt na turbinu ulijece i eto ti belaja ;)

Hvala drug, ja to nisam nikad mijenjo pa se nesto i bojim da nesto ne zajebem nedaj boze, odvezem ga u servis i lik to odradi i hajd dalje :icon_biggrin: Sad dali on to odradi po PS to je drugo, posto je servis od vw trebalo bi da i to pokupi sto ostane kad izvadi filter :icon_rolleyes:
 
Član
.nOKe je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
i ako uzmes panel, ili gljuvi obavezan ti je remap (reprogramiranje ecua)
ako to ne planiras radit, nemoj ga ni uzimati, jer ces dobit samo kontra efekat ;)
ne nije obavezan

pa ako propusta vise zraka, ecu koji je programiran na jednu kolicinu zraka logicno da nece radit kako treba kad stavis filter koji propusta vise zraka.. tj zezat ce ga maf.

da bi sagorio jedan kilogram goriva, treba od 15-17kilograma zraka, tako da je on jako bitan, ali treba napravit idealan omjer..

Ova rasprava se vec vodila,po toj izjavi bi trebao da ides zimi i ljeti na remap, jer ljeti usisavas manje, a zimi vise zraka =)

Noke nisi u pravu
 
Početnik
kod mene i kod Srdjana ( SM) imate KN demo mashine na kojoj direktno mozete vidjeti razliku izmedju KN i obicnog filtera...

ako imate kakvu nedoumicu dodjite da vam pokazemo...
 
Član
takac je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
i ako uzmes panel, ili gljuvi obavezan ti je remap (reprogramiranje ecua)
ako to ne planiras radit, nemoj ga ni uzimati, jer ces dobit samo kontra efekat ;)
ne nije obavezan

pa ako propusta vise zraka, ecu koji je programiran na jednu kolicinu zraka logicno da nece radit kako treba kad stavis filter koji propusta vise zraka.. tj zezat ce ga maf.

da bi sagorio jedan kilogram goriva, treba od 15-17kilograma zraka, tako da je on jako bitan, ali treba napravit idealan omjer..

Ova rasprava se vec vodila,po toj izjavi bi trebao da ides zimi i ljeti na remap, jer ljeti usisavas manje, a zimi vise zraka =)

Noke nisi u pravu

Noke bolan nemoj se petljati i pricati nesto kad neznas,saslusaj ljude uci malo.
MAF jeste jedan senzor koji ocitava koliku kolicinu zraka motor uvlaci i prema tome i prema jos nekih dosta stvari kao sto su lambda sonda itd podesava ostale parametre motora da bi smjesa bila dobra!
I ECU se ne programira ne jednu kolicinu zraka! (ta recenica sama po sebi nema smisla,al nikako!)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
gledao sam bas nedavno na discoverey chanelu onu emisiju "wheeler delers" i uzeli su radit subarua nekog, ajd nebitno i sad oce da stave panel (cini mi se greenov) i rade dyno run sa starim filterom i sa novim greenom prije remapa, pokazao je da ima 8ks manje sa greenom, i tek kad su remap uradili dobili nekih 30tak-40 ks..

zbog toga govorim

A nisi primjetio da je, pored ugradnje filtera, covjek ugradio i komplet sportski izduv skroz od grane i koji se drasticno razlikuje od stock izduva na tom Subaru-u ???

I jos nesto, na vecini atmosferaca ce se izgubiti na snazi ako se stavi K&N "gljiva" kako je vi zovete.... Kutija zracnog filtera ne sluzi samo kao kutija za filter, ona ima puno vecu svrhu sto se tie motora i snage koju on proizvodi... ;)
 
Početnik
ma auto se svakako ne isplati imati i voziti i sav taj tuning je bezze


@ esso na svakom autu ce se izgubiti ako se stavi gljiva koja vuced PUNO TOPLOG ZRAKA, gljiva ima efekta ako je CAI u pitanju a onako je samo mahanje usima tako da je puno puta bolje stavit panel ako su performance u pitanju
 
Član
muha je napisao(la):
ma auto se svakako ne isplati imati i voziti i sav taj tuning je bezze


@ esso na svakom autu ce se izgubiti ako se stavi gljiva koja vuced PUNO TOPLOG ZRAKA, gljiva ima efekta ako je CAI u pitanju a onako je samo mahanje usima tako da je puno puta bolje stavit panel ako su performance u pitanju

Kad sam pisao svoj komentar nisam primarno mislio na topli zrak(problem toplog zraka se podrazumjeva i mislim da ga nema vise potrebe ni napominjat svaki put), mislio sam na vrlo bitnu ulogu kucista zracnog filtera a o cemu skoro niko i ne vodi racuna...
 
Član
samo da napomenem da sam ja na svojoj mizernoj mašini od 400 ps osjetio razliku kad sam stavio K&N panele , da ne objašnjavam funkcionalnost istih panela reći ću laički da bi me bolje razumjeli " diše punim plućima" , zvuk je reskiji i po meni odgovor na naziv ovog thread-a bi bio DA.
 
Član
KN panel imam na ovoj kocki vec 2 godine a prije toga sam isti imao na jos 2 kocke i nemislim ga mjenjati osim mozda za BMC u kucistu kad bude viska love :D
uglavnom panel u original kuciste ubaci redovno ga peri i cisti i nikad neces imati nikakvi problema. 40-50e se popije za 2 ture u kaficu tako da to nije puno dati za neku kvalitetnu stvar koja traje..
 
Početnik
ma da zakljucimo KN je must have za svaki motor, IMHO to je meni vec godinama prva stvar koju stavim na auto cisto onako da znam da je tu :)...

tako da je funkfionalnost neupitna...

znaci ako si Petrolhead onda ti je KN must have na wish list :)
 
Početnik
oprah svoju gljivu neki dan, u tus kabini :icon_biggrin:

ovo je vec cetvrta godina da imam taj isti filter, perem ga, uljim, i sve super ;)
 
Član
muha je napisao(la):
ma da zakljucimo KN je must have za svaki motor, IMHO to je meni vec godinama prva stvar koju stavim na auto cisto onako da znam da je tu :)...

tako da je funkfionalnost neupitna...

znaci ako si Petrolhead onda ti je KN must have na wish list :)
Like (ko na fejsbuku :) )
 
joj kakvih gluposti cojk nece cut sve od "strucnjaka"...od ovog kako je "logicno" da kad propusta vise zraka propusta vise i prljavstine do ovog da zbunjuje MAF...ako mora bit samo jedna odredjena kolicina cemu onda MAF da kaze kolko prolazi zraka, to bi onda trebala bit konstanta jel tako? MAF ocitava kolko je proslo i ako je vise zraka proslo samim tim ce i ostale parametre tako podesit, kao npr. kolicinu goriva i eto ti opet savrsene smjese...buraz voza na fiatu puntu 1.2 K&N 57i kit i osjeti se razlika mala na snazi, ali je puno bolji odziv na gas...kompletan motor je nekako zivahniji...i meni je u planu da sebi ubrzo uzmem onaj K&N sto se navrne na karburator...e to ce bit sminka kao prvo...tako da druze to je nikakvo ulaganje s obzirom kolko pomaze motoru i cuva ga...
 
Član
ViperSnake85 je napisao(la):
Zanima me dali mi se isplati kn panel filter staviti na golf 4 1.9 TDI, ne interesuje me dodatna snaga ni zvuk nego samo me interesuje dali je trajniji i manje skloniji propustanju prljavstine u motor? Imao sam lose iskustvo s obicnim fabrickim filterom koji mi je malo duze odstojao nego je trebao pa je propustio prljavstine zbog cega mi je otkazala turbina, pa me interesuje da li je bolje da predjem na kn u slucaju da je manja sansa da ce propustit neke prljavstine? Znam da se cisti na svakih xxxx km i da se isplati cjenovno ali me prvobitno zanima dali teze propusta prljavstinu u odnosu na fab?

Pozz

Naravno da je KN panel filter bolji od ostalih i neces se pokajati ako ga uzmes,jednom ga stavis i nevadis ga!!!!!!!!! samo imas ciscenja nakon predjenih 20000kilometara kod mene je na istom motoru ko kod tebe 1.9 TDI vjeruj da sam rahat vec je 3godine kod mene kupljen je u Caraudio kod Muhe!!!!!!!!!!!!
 
Top