Turbo na atmosferca?

Turbo na atmosferca?

Član
realno za nekih 200KM se moze namontirati turbo...znam kako ekipa razmislja...

turbo za 100KM i 100Km da to neki majstor spoji i povari, odsrafiti gorivo...auto ce upaliti i ici ce bolje... tu nema price..


Samo koliko ce bolje ici i sta ce prvo crknuti to neznamo :icon_question:
 
Član
Prvo i najcesce sto "propuse" ili izgori na atmosfercu kad se stavi turbo je dihtung glave, ko hoce da stavlja turbo bez minimum 2000 marki u dzepu nek se ne upusta u ovo, naravno ako hoce da se uradi kvalitetno i dugotrajno ;)
 
Član
Jako skup sport koji zahtjeva prije svega znanja, novaca i zivaca za sprovesti kako valja i da to na kraju traje i radi
 
Član
Lijep pozdrav raja, citao sam ovu temu davno i odlucio sam ugraditi turbinu i intercooler u golfa 3 1.9 D 47 kw. motor je generalno uradjen i do 100km/h je isao 18 sec
Prvo sto sam kupio je bila turbina orginalna od golfa 3 55 kw oznaka K03 placena oko 80 km
Drugo, otisao sam na otpad i nasao td motor i kupio usisnu izduvnu granu i ostale stvari potrebne da turbinu ubacim to sam platio 40 km
Nakon sto sam sve spojio i ustimao gdje sam imao dosta prepravki pogotovo oko odvoda ulja iz turbine konacno je bilo dobro.
testiranje nakon ugradnje turbine je iznosilo 100km/h za 13.5 sec.
Kupio sam intercooller od saaba 9000 cijena 40 km koji tacno dimenzijama uklapa se ispred prednjeg hladnjaka gdje je i ugradjen i spojen crijevima koje sam kod kuce nasao. Nakon stelovanja bosh pumpe da daje maximalnu naftu auto ide 10,8 sec do 100km/h.
Turbina je podignuta sa 0,6 na 0,8 bara.
Bosh pumpu i dizne nisam mjenjao ali imam u planu jer vise naftu ne mogu odvrnuti to je njen maximum.
Sa takvim sklopom sam do sada presao 30 000 km i nisam imao problema osim lamele koju sam poderao brzo.
Potrosnja je 5 litara na otvorenom po gradu oko 6 litara zavisno od voznje.
Kad budem imao vremena poslikati cu vam.
Koliko sam kw dobio neznam ali ja sam prezadovoljan.
 
Član
Naziv teme je turbo na atmosferca tako da sam pisao ovdje, nisam zelio otvarati novu temu jer ih ima vise slicnih. Ako sam pogrijesio neka je admin prebaci gdje je mjesto, to mi je bila prva poruka. Lijep pozdrav :)
 
Top