Turbo na atmosferca?

Turbo na atmosferca?

Član
tutni i ti dvogrle webere i turabinu od nekog dizela 55kw i moci ce ti gurati tvoja kola ;)
 
drug nisam upratio jesi li ti provozao keca sa tim abf-om,,
jer ipak 185ks koliko se moze dobiti cipom, izduvnom i sl na abf-u
al galone je to radio, u kecini od 850 900kg je bas, ali baaas
fin broj konja na okupu :D zasto trazis jos :icon_question:
druga stvar, kad zbrojis sve troskove taj 2,0 motor i dijelove koji
ti trebaju da slozis turbo, mogao si komotno pristediti za 1.8t.
ovo je dobronamjeran savjet,, uradi cip i ostale sitnice,, omoguci
bolje disanje motora, izmjeri snagu, probaj vidi da li si zadovoljan,,
jer varijanta sa turbinom je prilicno skupa i ne isplati se raditi ako neces dizati snagu
preko 200ks.
 
Član
Ihajjjjjj!
Esso I SALUT YOU!
Ovakva tema se ponavljala bar 30 puta!
Sto moram napravit??
Hocu sam 50 konja gore nista vise.
Tek kad krenes onda vidis da treba debel novcanik.
Ali dobro nitko nije potkovan znanjem i dobro namjerno je traziti savjete oko projekta.
i sam sam spreman pomoci oko savjeta na pp oko turbo motora ako se to misli ozbiljno radit.
A tu je i esso dobro potkovan znanjem oko abf!
Uglavnom otvori projekt i prikupljaj dijelove i micemo ti uskocit u pomoc.
 
Član
http://www.youtube.com/watch?v=54pUwWjzA-g
http://www.youtube.com/watch?v=TeAHd33aUPw
http://www.youtube.com/watch?v=Y9L22vqkpyc&feature=related

Nešto me vuče da i ja sebi nešto ovako složim,nikad neću prežalit što nisam kupio Turbo auto
1.8T je financiski bolja investicija od ubacivanja turba na 2.0 ali šta sa papirima? Da bi atestirao novi motor u autu moram imati papire od motora,druga stvar ks,često vozim u HR,a tamo još 5 god. ne smijem voziti auto jače od 85kW
Dakle ovako ubaciti motor je bolje 1.8 T,ali zbog zakona bolje turbo na 2.0
Remap ECU-a kod SM koji bi došao 600€,dali su potrebne veće dizne i jača pumpa pošto je digifatnt?
Turbinu od benzinca će biti malo problem naćo,ali ako izleti povoljna dali da je ostavim ili od ovog projekta nema ništa?
Ja znam da je sve moguće,samo za to treba imati dubok džep
 
BHT Ovisnik
BlackT je napisao(la):
http://www.youtube.com/watch?v=54pUwWjzA-g
http://www.youtube.com/watch?v=TeAHd33aUPw
http://www.youtube.com/watch?v=Y9L22vqkpyc&feature=related

Nešto me vuče da i ja sebi nešto ovako složim,nikad neću prežalit što nisam kupio Turbo auto
1.8T je financiski bolja investicija od ubacivanja turba na 2.0 ali šta sa papirima? Da bi atestirao novi motor u autu moram imati papire od motora,druga stvar ks,često vozim u HR,a tamo još 5 god. ne smijem voziti auto jače od 85kW
Dakle ovako ubaciti motor je bolje 1.8 T,ali zbog zakona bolje turbo na 2.0
Remap ECU-a kod SM koji bi došao 600€,dali su potrebne veće dizne i jača pumpa pošto je digifatnt?
Turbinu od benzinca će biti malo problem naćo,ali ako izleti povoljna dali da je ostavim ili od ovog projekta nema ništa?
Ja znam da je sve moguće,samo za to treba imati dubok džep
stara tema:icon_biggrin:
i nema veze sta ti vozis jer si iz BiH,osim ako ti nije auto na RH papirima,ja sam svako malo tamo,a volvo mi je 200ks,tako da oni nemaju nista s tobom;)
 
Pa kakve veze ima,tj ulazis u njihovu drzavu i duzan si postpuati po njihovog zakonu a ne po zakonu drzave iz koje dolazis :)
 
BHT Ovisnik
cuj kakve veze ima,pa postujes ogranicenja,svijetla i gluposti,nema to veze s ovim,pa kako bi turisti/dijasporci dosli,svi bi morali parkirati auto na Macelju pa rentat za RH nekog daewoo,sparka,logana...to vazi za njihove drzavljane ne za nas, zaustavljali su me vise puta nitko nista,na granici su mi auto naopako okrenuli vise puta pa nikada nitko nije nista rekao sto je jako,to nema smisla
 
Član
upravo tako, vaze zakoni, ali ne mozes ti ostaviti auto na granici i pjeske nastaviti ili voziti sa sobom oca ili nekog drugog starijeg pa da te zamijeni od granice. ako je auto na nasim tablama i bh vozacka, ne mogu te, niti ce peglati vezano za ks
 
Član
ja znam dosta ljudi da ih je vraćalo sa granice, i mojoj su sestri isto pametovali.
Jel to oni imaj pravo? Meni sve logike nalažu da nemaju ali eto opet zajebavaju narod,e sad jeli to po zakonu ili njihovoj slobodnoj procjeni?
Iako mi nikad nije otvaralo haubu da gleda motor,ali čim bi ga ja ubacio kurve bi otvorile. Ako ja sa BH vozačkom mogu voziti koliko hoću ks, onda se rješavam svih slova abecede osim S i RS
 
Član
BlackT je napisao(la):
ja znam dosta ljudi da ih je vraćalo sa granice, i mojoj su sestri isto pametovali.
Jel to oni imaj pravo? Meni sve logike nalažu da nemaju ali eto opet zajebavaju narod,e sad jeli to po zakonu ili njihovoj slobodnoj procjeni?
Iako mi nikad nije otvaralo haubu da gleda motor,ali čim bi ga ja ubacio kurve bi otvorile. Ako ja sa BH vozačkom mogu voziti koliko hoću ks, onda se rješavam svih slova abecede osim S i RS

Ako ti novčanik podržava i preko 1000hp slobodno, njihov zakon važi za osobe koje polože, a HR su građani, dakle sa prebivalištem u Hr. Niti jedan policajac te nema pravo kazneno goniti zbog toga, niti granični niti cestovne ophodnje, naravno ako ne kršiš neki drugi zakon.
 
Član
To sto ti hoces, mozes prepraviti za nekih 500km da sam radis, aliiii kada dodje na red da se mapira cpu pusiona si, po meni je to skupa investicija, to sto ti govore da ne moras mapirati nije tacno, radice on i bez mapiranja ali kako!?
Stavi ABF-a i cipuj i miran!
Jedino je eso to uradio kako valja ali to je skupa investicija....
 
Član
cak i na 0bara da duva trebas mapiranje ;)

do 0.5 moze gurati i sa stock dijelovima (osim dizni) ako je motor dobar...

dobro izmapiranih 0.5 bara moze dignut snagu cak i 50%.
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
To sto ti hoces, mozes prepraviti za nekih 500km da sam radis, aliiii kada dodje na red da se mapira cpu pusiona si, po meni je to skupa investicija, to sto ti govore da ne moras mapirati nije tacno, radice on i bez mapiranja ali kako!?
Stavi ABF-a i cipuj i miran!
Jedino je eso to uradio kako valja ali to je skupa investicija....

I ti ga sad izvali.... Kakvih bolan 500 maraka ? Pa ne mozes turbine ispravne nac ispod 350 maraka.... Gdje su ostali dijelovi ???
 
Da,bas...Mozes za jedno 500-600 KM naci k03 sto dolazi na 1.8T motorima i da se sutas nogom u guzicu. A da ne govorim o ciframa garrett proizvoda, turbonetics ili slicno.
 
Član
Svaki ugodjaj se placa, to ESSO najbolje zna ;)

Za dobar tuning trebaju i kvalitetni dijelovi, tako da su cifre jako velike, ali i dugotrajnost zagarantovana kad se sve uradi po PS-u ;)
 
Top