Turbo na atmosferca?

Turbo na atmosferca?

Nije dzaba ona izreka,, "ne pravi se pita od go.ana" :lol:
moze se to jeftino skarabudziti ,, da predjes 3km i da
se raspadne, ali sta je svrha toga :icon_question:
 
Član
esso_sa je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
To sto ti hoces, mozes prepraviti za nekih 500km da sam radis, aliiii kada dodje na red da se mapira cpu pusiona si, po meni je to skupa investicija, to sto ti govore da ne moras mapirati nije tacno, radice on i bez mapiranja ali kako!?
Stavi ABF-a i cipuj i miran!
Jedino je eso to uradio kako valja ali to je skupa investicija....

I ti ga sad izvali.... Kakvih bolan 500 maraka ? Pa ne mozes turbine ispravne nac ispod 350 maraka.... Gdje su ostali dijelovi ???

Ma sta ba, moze druze, i to lako,ja sam za 50 km kupio interkluler i to veliki od opela frontere i sva crijeva, i to na otpadu, a turbina imas more konkretno na zigiju dace ti za 50km neku koja im stoji svako se sve prepravlja pa moze ukrojiti koju hoce ako sam zna da radi.... i eto sta mu to jos puno treba blowoff ventil, po 50km na piku, dva dihtunga celicna, dizne od g60... ja ne znam koje cifre ti spominjes....
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Ma sta ba, moze druze, i to lako,ja sam za 50 km kupio interkluler i to veliki od opela frontere i sva crijeva, i to na otpadu, a turbina imas more konkretno na zigiju dace ti za 50km neku koja im stoji svako se sve prepravlja pa moze ukrojiti koju hoce ako sam zna da radi.... i eto sta mu to jos puno treba blowoff ventil, po 50km na piku, dva dihtunga celicna, dizne od g60... ja ne znam koje cifre ti spominjes....

Turbina za 50 maraka koju samo "ukrojis".... Kako se to "ukraja" ? Brusilicom ? Narezes je kako tebi pase i udri po gasu ? Mozel kod Zigija umjesto tih 50 maraka jos kakva zamjena za robu sa osobnog PIK profila ? :icon_rolleyes:
Nakon ovakvih komentara, suludo je dalje i diskutovati.... Sve sami strucnjaci u PM.... Samo vi slazite te turbo "makine" gdje ti u stvari "nista puno i ne treba"... ;)
 
Član
esso_sa je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Ma sta ba, moze druze, i to lako,ja sam za 50 km kupio interkluler i to veliki od opela frontere i sva crijeva, i to na otpadu, a turbina imas more konkretno na zigiju dace ti za 50km neku koja im stoji svako se sve prepravlja pa moze ukrojiti koju hoce ako sam zna da radi.... i eto sta mu to jos puno treba blowoff ventil, po 50km na piku, dva dihtunga celicna, dizne od g60... ja ne znam koje cifre ti spominjes....

Turbina za 50 maraka koju samo "ukrojis".... Kako se to "ukraja" ? Brusilicom ? Narezes je kako tebi pase i udri po gasu ? Mozel kod Zigija umjesto tih 50 maraka jos kakva zamjena za robu sa osobnog PIK profila ? :icon_rolleyes:
Nakon ovakvih komentara, suludo je dalje i diskutovati.... Sve sami strucnjaci u PM.... Samo vi slazite te turbo "makine" gdje ti u stvari "nista puno i ne treba"... ;)

Stvar snalazljivosti i sposobnosti, najlakse izvaliti kes i drugi ti napravi auto!:cool:
Mi ovde pricamo o prepravci, hoces da kazes da je tebi turbina sjela na abf-a saraf na saraf, nisi izdunu granu tako brusilicom....
Ne vodi ova prica nicemu ne bi se dalje javljao!
Ima ljudi koji za male prare cuda naprave!;)
 
Član
Nebi ti znao pojasniti to oko grane posto sam upravo shvatio da ja u stvari nista ne znam ! I ja sam izvalio pare i platio da mi drugi napravi auto :)
I nemoj me zivota ti vise zivkat, slat mi poruke i pitat kako ovo kako ono kad vidis da i sam sve vec znas ;)
Pozz !
 
Član
evo ovako nemogu da citam komentare ali sta svabe rade :D S2 turbo (sa izduvnom granom i wasthag ventilom /ili kako se vec zove/ ) S2 klipnjace klipovi karter od golfa mk2 gtd sa otvorom za dovod ulja za turbo intercooler G60 ili TDI 2,0 novije generacije ispred hladnjaka G60 elektronika (kompletna) crijeva sva za ic inoks silikonski prelazi ..... i to je to e sada racunaj jos remont motora kompetnog...... Pozz 4000km minimalno ja da ne zaboravim da ecu se mora mapirati ;) vidim da je eso nesto pisao pa on ti najbolje zna oko tog sklopio je turbaka 16v
 
Član
esso_sa je napisao(la):
Nebi ti znao pojasniti to oko grane posto sam upravo shvatio da ja u stvari nista ne znam ! I ja sam izvalio pare i platio da mi drugi napravi auto :)
I nemoj me zivota ti vise zivkat, slat mi poruke i pitat kako ovo kako ono kad vidis da i sam sve vec znas ;)
Pozz !
Imao sam drugacije misljenje o tebi a to sto sam te nazvo da pitam imas li sondu za abfa i kako ti se ponasa abf bez sonde hvala na tome! Hvala bogu pa sebi sve sam mogu uraditi!
 
Član
Ma de bolan ljudi, ne pricajte nebuloze.
Od tetkine mi komsinice ljubavnika sin iz prvog braka (i sa ovom drugom ima sina, pa da ne pomijesate) slozio turbaka od atmosferca za 130 maraka. Na otpadu naso sve sto treba, a caca mu (tetkine komsinice ljubavnik) je dobar sa brusilicom, a svojevremeno je i po komsiluku vario ograde kad kome pukne i on mu to sve izrezao i zavario i to ide kao vjetar!
 
Član
dzenan90 je napisao(la):
evo ovako nemogu da citam komentare ali sta svabe rade :D S2 turbo (sa izduvnom granom i wasthag ventilom /ili kako se vec zove/ ) S2 klipnjace klipovi karter od golfa mk2 gtd sa otvorom za dovod ulja za turbo intercooler G60 ili TDI 2,0 novije generacije ispred hladnjaka G60 elektronika (kompletna) crijeva sva za ic inoks silikonski prelazi ..... i to je to e sada racunaj jos remont motora kompetnog...... Pozz 4000km minimalno ja da ne zaboravim da ecu se mora mapirati ;) vidim da je eso nesto pisao pa on ti najbolje zna oko tog sklopio je turbaka 16v
Tako nesto je slicno kod mene. Moze se uraditi i jeftinije od cifre koju si naveo al sigurno ne za 500 maraka :)

@Dejan16v, ta sonda je jedno u moru pitanja koja si mi postavio a ja rado i dobre volje na svako odgovorio. Ja nikad nisam bio shupak i svakome volim pomoci i ne vodim se onom "plati pa cu ti rec"...Na zalost, nerijetko mi se to obilo od glavu al sta ces, takvi su ljudi - nezahvalni ! al nema smisla dalje spamat temu, ti znas sebi najbolje i drago mi je sto mozes sebi sarafat, fakat !
 
Član
necu pisati nista jer nisam strucnjak, ali za ovu turbinu sa auto otdpada zigi, evo jedna cijena vrata za dvojku 50km, nesto turbo jeftin..
 
Član
esso_sa je napisao(la):
dzenan90 je napisao(la):
evo ovako nemogu da citam komentare ali sta svabe rade :D S2 turbo (sa izduvnom granom i wasthag ventilom /ili kako se vec zove/ ) S2 klipnjace klipovi karter od golfa mk2 gtd sa otvorom za dovod ulja za turbo intercooler G60 ili TDI 2,0 novije generacije ispred hladnjaka G60 elektronika (kompletna) crijeva sva za ic inoks silikonski prelazi ..... i to je to e sada racunaj jos remont motora kompetnog...... Pozz 4000km minimalno ja da ne zaboravim da ecu se mora mapirati ;) vidim da je eso nesto pisao pa on ti najbolje zna oko tog sklopio je turbaka 16v
Tako nesto je slicno kod mene. Moze se uraditi i jeftinije od cifre koju si naveo al sigurno ne za 500 maraka :)

@Dejan16v, ta sonda je jedno u moru pitanja koja si mi postavio a ja rado i dobre volje na svako odgovorio. Ja nikad nisam bio shupak i svakome volim pomoci i ne vodim se onom "plati pa cu ti rec"...Na zalost, nerijetko mi se to obilo od glavu al sta ces, takvi su ljudi - nezahvalni ! al nema smisla dalje spamat temu, ti znas sebi najbolje i drago mi je sto mozes sebi sarafat, fakat !

Aj navedi mi 3 pitanja od toga bgt!:icon_question:
- Problem sonde
- Imao problem sa 5-tim kocionim kupio od tebe
- Pitao te za cip koji iams sta je radjeno na njemu na to mi nisi ogd i pitao te misljene o abf- motoru
ispade ti sada "wikipedia"
Ne volim prepotente ljude i ja sam hiljadu puta dao nekome savjet i to zadrzao za sebe a ti sta hoces ovim da sebe istaknes.. kompleski sta vec!
Izvini ali ja nisam takav,a evo par dugara je za 500-600 km odradili posao i prepravili na turba i auta raskivaju e sad koliko ce to trajati to cemo vidjeti!
Sve najbolje eso!


mokeBass je napisao(la):
necu pisati nista jer nisam strucnjak, ali za ovu turbinu sa auto otdpada zigi, evo jedna cijena vrata za dvojku 50km, nesto turbo jeftin..

Jbg drug kako kome!
 
jeftino a kvalitetno ne ide zajedno,,
moze jeftinije da sam odradis, ako posjedujes dovoljno
znanja ili jos bolje ako si mehanicar pa znas!
za 500km napakovati sa atmo na turbaka da predje vise
od 10 000 km,, ja mislim da ne moze,,remont turbine je sam
500km,,cip 500km,, ic da icemu valja sa crijevima 150,, dizne, struja,
ma joj, more stvari.
mislim da je time sve receno,, dalja rasprava je smijesna.
 
Top