Turbo na atmosferca?

Turbo na atmosferca?

Član
E ovako,ovo je po meni pitanje koje nema odgovor,meni trebaju saveti i misljenja vas(clanova)..cuo sam da se na atmosferca( u mom slucaju 2.0 16v iz golfa mk3) moze staviti bilo koja turbina,potreban je interkuler,creva i da se preradi grana auspuha,naime ovako,od auspuha do turba,od turba do ic-a,od ic-a do usisne grane i to bi bilo to???
kao ne treba da se radi instalacija ni komp,samo se stavi i tako se vozi,naravno turbina bi radila na 0.5 do 1bar maximalno...mene zanima dali je ovo moguce..:icon_smile:
 
Član
pa nznm,koliko sam razumeo mora da ima dovod i "odvod" za ulje..zato sam i otvorio temu...:icon_smile:
 
Član
skup je to zahvat. ako si bas raspolozen (citaj imas para), sto da ne to moze biti fin projekat. ali racunaj da nece biti jeftino

zlajaaa je napisao(la):
1 bar sigurno ne može bez kovanih klipova i klipnjača. Niti to sve radi bez ECU-a itd.

de ne lupaj zivotati. ne radi se tu o snagama preko 300KS (pa cak i vise) pa da trebas kovani motor (klipove, klipnjace i sl).
 
Član
Secam se esso je imao na ovom motoru pritisak turba 1.5 bara ja mislim izbacivao oko 250konja sa fabrickim klipovima...tema je i otvorena cisto da me neko uputi malo u to ako je moguce,pa ako se sastavim nekako da pocen delove da skupljam za to...

Eto kazes ne treba kovani klipovi i ostalo...koliko sam razumeo treba mi turbinica neka(moze od dizela??),da se grana napravi da dolazi do turba,treba IC i creva za spojiti sve to,ako treba jos nesto nek doda neko,dal treba dizne i pumpa kao sto su kolege gore navele,znaci ne bih preterivao sa ovim,kao sto sam rekao 40ak konja..
 
Član
MACNE_mk1 je napisao(la):
Secam se esso je imao na ovom motoru pritisak turba 1.5 bara ja mislim izbacivao oko 250konja sa fabrickim klipovima...tema je i otvorena cisto da me neko uputi malo u to ako je moguce,pa ako se sastavim nekako da pocen delove da skupljam za to...

Eto kazes ne treba kovani klipovi i ostalo...koliko sam razumeo treba mi turbinica neka(moze od dizela??),da se grana napravi da dolazi do turba,treba IC i creva za spojiti sve to,ako treba jos nesto nek doda neko,dal treba dizne i pumpa kao sto su kolege gore navele,znaci ne bih preterivao sa ovim,kao sto sam rekao 40ak konja..



1. Sasvim lijepo podnose i serijske klipnjace i klipove, to ne trebas dirati osim ako ne zelis forsirati visoke snage i pritiske

2. Po principu moze i od dizela ali varira od modela. Turbo za benzince ima dvostruki dihtung na strani kompresora dok za dizele vecinom nema. Ali da se u to ne plekam ja google-tuner najsigurnije ti je pitati essu koji to ima u malom prstu, jer koliko znam isti motor je on sebi u kecu radio.

3. Pa trebale bi ti dizne i jaca malo pumpa goriva, ali sad sve ovisi koliko zelis izvlaciti snage. Sto vise tlak nabijas preko turbine, trebaju ti vece dizne sa vecom protosnoscu ( izrazava se u cca. kubicnim centimetrima ) da ubrizga vise goriva kako smjesa ne bi postala pre-siromasna i dovela do detonacija u cilindru.

4. Sve ovo raditi zbog 40 konja ? Nema smisla... Koliki ti treba tlak turbine za dobitak od 40 konja ? Pa to "zumalo" mozes proizvesti prdezom u usisnu granu :cool:
 
Član
hahaha dosta je 40konja sto se mene tice,lagan auto a prilican broj konja..turbinu mogu uzeti za dzabe(50ak evra u full stanju od JTD motora ili golfa mk2 il mk3),granu komsija mi pravi(kada mi pravi 4-2-1),IC bi uzeo od vectre B one 2.5 dizel,a sad za pumpu i dizne nznm od kojeg auta,tj kako se to odredjuje...
 
Član
citiram drugara koji vozi street race.....

"Trebaju mu klipovi i klipnjače od s2 ili da ubaci među ploču zbog kompresionog prostora,usisna grana sa klapnom,ispušna grana,turbina,inter culer,hladnjak ulja,dizne,west gate,blow oof,bust controler,mjenjač na sajle (ABF) ili neki drugi na koji stane lamela 228,silikonska crijeva,cijevi za intercooler,jača pumpa goriva,crijeva za dovod ulja u turbinu i crijeva za hlađenje turbine kao i povrat ulja u turbinu (teflonska), struja (ja sam uzeo VMS) i plus da motor osvježi cijeli...radilica,leteći,stojeći, karike i ostalo što ide."

ovo je nekih 350 KS, plus moze jos gore ;)

naravno, ovo je sve kostalo nekih 3 000 eura :D
 
Član
MACNE_mk1 je napisao(la):
Secam se esso je imao na ovom motoru pritisak turba 1.5 bara ja mislim izbacivao oko 250konja sa fabrickim klipovima...

Odavno ne pisem vise ovdje ali vidim da me se pominje pa da napisem koju...

Nikada nisam puhao pritiske koje pominjes. Pusem 1.1 bar a snaga je preko snage koju pominjes.
250 ks sam izbacivao prije vise od godinu, na prvom - starom setupu, pri pritisku 0,9 bar-a.
Ne znam ko ti je napunio glavu sa tim glupostima da mozes turbinu od dizela itd. to su price kvazi majstora i to se ne radi tako. Nebi me zacudilo da te "nasavjetovao" onaj kvazi strucnjak Gedora sa foruma vw-club Srbija posto mi to lici na njega....
Ako hoces nesto da valja,nadji ozbiljnije "savjetodavce"

Pripremi najmanje 1500-2000 EUR za dijelove i mapiranje i to samo u slucaju ako sam sebi budes sarafao.
Ako ti bude neko drugi sarafao, cijena opet ide gore i to prilicno

Objasnjavati sta i kako do u sami detalj nemam namjeru, kako ovdje tako ni PP-om. Nemoj shvatit pogresno, nemam nista protiv tebe ali sa davanjem savjeta sam zavrsio, posebno na ovom forumu.

Pozdrav i sretno ako se odlucis na ovaj posao ;)

pukim48 je napisao(la):
citiram drugara koji vozi street race.....

"Trebaju mu klipovi i klipnjače od s2.............

Ovo sto ti je drugar napisao se odnosi na 1.8 16v motor....
Ne mogu S2 klipovi i klipnjace u 2.0 motor.....
 
Član
pukim48 je napisao(la):
citiram drugara koji vozi street race.....

"Trebaju mu klipovi i klipnjače od s2.............

nisam strucnjak...ali, recimo opet mu trebaju neki kvalitetniji klipovi ;)

PS. kod drugara je 1.8 16v :icon_biggrin:

Mislim, da ga cak znas..Danijel Babic iz Otoka (Hrvatska) ;)

a sto se tice love, bio je u pravu....
 
Član
esso_sa je napisao(la):
MACNE_mk1 je napisao(la):
Ne znam ko ti je napunio glavu sa tim glupostima da mozes turbinu od dizela itd. to su price kvazi majstora i to se ne radi tako.
;) Nisam neki strucnjak ali znam da od dizela turbo na benzinca nema sanse ako nista zato sto su turbine benzinaca izradjene od daleko toplinski izdrzljivijih i skupljih materijala jer ispusni plinovi benzinca su puno vreliji i spale turbinu od dizela.Bar je tako kod jacih automobila.Zato je benzinac u Porshu tek nedavno dobio turbinu promjenjive geometrije,koristeni su materijali za raketne motore dok takvu odavno ima skoro svaki turbo. dizel
 
Član
pukim48 je napisao(la):
nisam strucnjak...ali, recimo opet mu trebaju neki kvalitetniji klipovi ;)

PS. kod drugara je 1.8 16v :icon_biggrin:

Mislim, da ga cak znas..Danijel Babic iz Otoka (Hrvatska) ;)

a sto se tice love, bio je u pravu....

Naravno da znam i ovom prilikom mu ponesi moje pozdrave ! ;)
 
Član
esso-sa nije mi niko davao savete sa foruma,nego prijatelj je na juga 55 karburator stavio turbo od stila JTD i tako je vozio jedno vreme i isto tako prodao juga,mislim da se jos vozi taj jugo,jedini problem su imali oko karburatora...i izvinjavam se za onu moju dezinformaciju vezano za tvoj turbo,ucninilo mi se da sam tako cuo...
 
Top