Svijet Mobitela!

Svijet Mobitela!

Član
Hmmm
Koliko sam shvatio uopsteno tema o mobitelima??
Eh pa trenutno telefone treba gledati kao platforme a ne kao primarno uredjaje.
Trenutno Zvjezda u usponu je Android
google-android-logo.jpg

Odlican razvojnicki OS po za ljude koji vole sami da kreiraju svoj telefon (izgled i sl.) PREPORUKA
Za ljude koji traze jednostavno telefon NE

Apple
apple-logo.jpg
je napravljen da ga mogu koristiti svi i tako je zamisljen i kao telefon i gadget odlicno radi i na NEKOLIKO nivoa iznad androida ali si kao korisnik poprilicno ogranicen uredjenjem telefona (bez dzejlbrejka i slicnih stvari)

A ostali OSovi nisu ni vredni pomena sem mozda Bad-e ali nevermind.

U glavnom
Telefoni.....
Iphone 3G
3g-iphone-news-iphone.jpg

Odlican kao fon ali na novijem apdejtu je pre pre pre spor za danasnje standarde sto ga cini poprilicno beskorisnim
dodatan - je to sto nema autofocus i video zapis (moze se rjesiti aplikacijama za video rec.)

3Gs
iphone3gs.jpg

Znatno brzi, kamera ima AF i video zapis je tu, hardver poprilicno sredjen i sve u svemu dobar telefon kojeg se rado sjecam jer je kao telefon ostao ne prevazidjen
i Baterija uz moderate use traje preko 2 dana

Samsung Galaxy Spica
samsung%20galaxy%20spica%20manual.jpg

+ telefona je to sto je Samsung/ znaci drajveri uskladjeni sve radi kako treba samo sto je to low end smartfon (dobro ne bas LOW end ali entry level)
i telefon ima strasno (meni) cudan osjecaj nekako je sav pre pre lagan i cudan na dodir i baterija uz heavy use* traje 3 sata!!!!!!!!!!!!

Nokia E52
Simbian sranje dobar metalan osjecaj telefona uz 2G baterija i do 7 dana uz light use, odlican kvalitet razgovora (mikrofon i zvucnik odlicni)
Veliki minus je ne uskladjenost sistema i neiskoristenost hardvera pa tako telefon se cini strasno spor.

SE X10i
X10-overview-top.jpg
imao dvije
1ghz procesor, dovoljno rama i sve to umotano (ako koristite stock rom) u UZASAN official 2.3.3.
Ekran NE ISKORISTEEEENNN! podrska za 16M boja ali softver ne dozvoljava (rjesava se BRAVI enginom u custom ROM-u) i BATERIJA veliki minus uz heavy use prodjem s jedno 5-6h izmedju punjenja!! (GSM antena nekalibrisan s sistemom u nekim jedinicama i nema taj problem)
Aku sve u svemu odlican dobra rez,procesor za render texta fantastican itd itd i naravno kamera jedna od naj u smartfon drustvu
 
Tek sam sada primjetio kako sam uradio update izgubio sam CAR PANEL a dobio nakav DOCK MODE :S zna li neko vise o tome onaj car panel je bila prava stvar :icon_cry:
 
Član
Da ne otvaram drugu temu:D

Nudi mi covjek Samsung Galaxy TAB za moj laptop DELL D620;) i samsung i moj lapic su novi...Nemam nikakvog iskustva sa ovim Tabletima...Pa ako ima ko kakvih savjeta da li se isplati mijenjati ili ne;) Kakve su sve mogucnosti kod samsunga itd.;);)
 
Član
To je njihov prvi tab koliko se sjecam...onako tab ko tab nije los al ako si se bas nameracio na tab onda ganjaj sta novije 7.7 il 10.1 za 10.1 imas pun klinac modova i zajebancija na xda-devolepers. Prave oni dobre tabove tako da se neces zajebati ako uzmes :) btw tab koji si ti stavio se krece od 450-500km pa et vidi :)
 
Član
Ni njegov laptop nije nesto bolji sa cijenom . Cjenovno su tu negdje sad samo kome se sta vise svidja.Niko nikog prevarit nece kako god.
 
Član
kod mene iphone 3g nikom ga ne preporucujem jedino sto valja alarm lako se navije i prilicno glasan za probuditi ujutro. a sve ostalo nista uzasno spor baterija ako je cuvas samo za razgovore moze biti 1 dan ja mislim da je ovo najveca podvala sto su amerikanci mogli dati svijetu
 
Član
Mogu li sa njim raditi u wordu,exelu;) nekad neki filmic pustiti,internet i tako to...Mozeli zamijeniti laptop...
 
Član
Hm procitao sam sve postove i ono ne znam sta da kazem ja radim u servisu mobitela vec preko 3godine i ono sta je bolej sta je gore hm pitanje je :icon_smile:
Sve zavisi ko sta voli,ko je na sta naucio i sl gluposti u poslednje vrijeme toliko izlazi novih mobitela da covjek jednostavno ne moze reci ovaj nije ovaj jeste ok sta znam sve ima svoje mane i prednosti;)
Ja sam promjenio mobitela velika cifra imao sam iphone 4,zatim samung galaxy 2 sada trenutno nosim samsung galaxy 1 i mislim ali iskreno da ce samsung sve da prestigne pa i dobro poznatu marku iphone:icon_smile:

Sta vas god zanima ja sam tu pa pitate jbg;)
 
Član
Ne moze zamjeniti laptop NIKADA!
Ali vecu stvari moze uraditi office,web (NAJJACA STRANA) i aplikacije fimovi naravno i slicne stvari e sad sve je do tebe sta ti trazis od uredjaja!
@oliver- daleko su jos bar jos nekoliko godina, iako sam android user daleko su u prodaji iza apple-a hvale se isporucenim brojkama naspram PRODAJNIM i slicne stvari.
 
Top