Svijet Mobitela!

Svijet Mobitela!

Poz narode , evo kako sam uzeo novi tel opet mi se vratila navika da cackam oko toga , trazim mane itd pa reko da otvorim temu malo o motelima , ukratko da napisete model koji ste nosili ili imate i vasa iskustva. Citao sam kritike za moj mobitel na stranici gmsarena i po meni su dosta fulili , te mane sto su napisali bas i nisu tacne , pa je ovako najbolje ko je koristio zna kakav je tel i sta valja sta ne , s tim da ima stvari koje neke ljude nerviraju a neke ne , nece sve mane biti jednake tacnije neko je nece svatiti kao manu al et nadam se da cemo naci zajednici jezik, tako evo moje iskustvo sa HTC telefonom

HTC Desire S


Dobra strana:

Dobra stvarka zbog koje sam ga i uzeo je navigacija , ima car panel (velike ikone) da se moze lako koristiti u autu , ekran je extra jako cist , zvucnik takodje dosta je glasan , aplikacija ima more na Market-u da se skine sto je jako zanimljivo , konekcije na net na razne nacine (USB preko komba , Wi-Fi , Gsm ) kamera je ok (5mp), nije sad savrenstvo al je dovoljno dobra kao i video , ekran na dodir ima extra odziv , prije dok sam imao LG desilo se po 3 puta da pritisnem nista se ne desi a ovde je znaci nema kako pritisnes tako i bude , ima 7 pocetni ekrana koje mozes urediti kako tebi odgovara , sve bitne stvari staviti da ne trazis po meni-u , baterija takodje fino traje , nekih 2 dana skoro pa kontantnog cackanja. Et mislim da sam uhvatio ono bitnije sto je dobro , a sad idemo sa par mana , nema ih mnogo al et ipak su mane za mene :)

Mane:

Da krenemo odma od kucista telefona , prvi problem je nastao ( a nasam sa i na netu ) sa poklopcem baterije , tacnije nije jos kriticno al vidi se da je to jako slab komad plastike i vec poslije 2 otvaranja po malo ima lufta i kad se pritisne malo kao skripi , na netu sam nasao da vremenom postane sve gore i gore tako ko kupi ovaj model nek izbjegava skidanje poklopca , stavi sim i uzivaj :) Takodje kao manu ljudi sa GSM arene su uzeli sto se memori kartica nalazi ispod baterije sto meni i nije mana s tim da tu karticu rijetko ko i vadi poslije stavljanja tako da to za mene nije mana osim ako neko poslovan prebacuje karticu iz moba u mob ili komp pa mora stalno vaditi . Slijedeca mana koju sam primjetio je kada imam propusten poziv i zelim da provjerim ko me zvao prilikom otvaranja mobitel malo zastopa ,tacnije pojavi se crni ekran na 2-3 sekunde i onda otvori tek prozor sa pozivima , nije sad nesto strasno ali et meni malo smeta jer izleda kao da zastopa , takodje tel pocne malo slabije da radi kad se skine malo vise aplikacija ( ne sad pretjerano da nema memorije ) tako nemojte skidati svakakve gluposti sve sporije ce da radi . Danas sam otkrio jos jednu a to su slusalice , sve extra rade , prepozaje ih HTC a problem je u tome sto ne radi onaj mali kontroler , na njemu su tipke naprijed , nazad i pauza /prekid razgovora i opste ne funkionisu , znaci nije kvar na slusalicama extra rade nego je neka fabricka greska , citao sam na netu dosta raje ima isti problem , neki su pokusali i rijesiti problem resetujuci tel na fabricke postavke , skidanje nekih dodataka al vecina nije uspijela , ja se jos nisam zadao jer ne korsitim slusalice pa mi nije sad to toliko bitno . Et to je to za sad od mene , tel sam nedavno uzeo sigurno jos nisam sve otkrio al kako budem ga vise upoznavao ovde cu dodavati text u vrline i mane :)
 
Član
Kod mene zena ima HTC Legend Nije pazljiva i cesto ga upozna sa podom i prezadovoljna je. Iako izgleda osjetljiv :cool:
 
Član
ja tretnutno imam nokiu n97, iako je svi pljuju ja cu reci nekoliko stvari o njoj
eto govorili su za memoriju, kao napuni se memorija i ne radi kako treba, kod mene to nije slucaj, telefon radi extra dobro. Imali su prituzbe na okretanje ekrana,kod mene i to radi sasvim ok. Glavna mana ovog telefona je software, nekada jeste usporen, ne znam ni ja iz kojeg razloga, recimo kad otvaram imenik il tako neke totalno glupe stvari, jednostavno uspori i jebaji ga. wi fi radi extra dobro kod mene, i poprilicno ima dobar signal. Na Nokia Store ima more aplikacija koje se mogu skinuti i koristiti bez problema
Po meni osnovni problem nokie n97 jeste okvir, ja sam otkinuo tipku za otkljucavanje/zakljucavanje telefona, a i onaj metalni okvir oko telefona je veliki problem.kod vecine otpadne, kod mene nije jos al ne znaci da nece:lol::D
sve u svemu telefon za neke 2 i po glave sasvim solidan;)
 
Član
Dragone jel skidas aplikacije sa marketa? Ja sam pokusavao i logovao se preko svog google acc ali mi pise da nema nijedan android povezan sa tim racunom :icon_question:
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
skidam naravno al preko moba , dodje uz tel ikona market cim otvoris sve imas na izvolite :D

pa znam i ja tako radim. Alii kad se logujem i pokusam nes skinut pise mi da nema nijedan android uredjaj povezan sa tim google racunom :icon_question:
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Da nije sta poebo , nek proba vratiti na te fabricke postavke

Ma nije pokusavao sam i preko kompa ja da udjem na market i da skinem nesto i opet mi isto izbaci...
 
Član
Takoder imam HTC telefon,tacnije model Sensation,znaci jednostavno sve moguce pohvale za telefon aplikacija preko marekta mozes skinuti more znaci jednostavno sve moguce pohvale za telefon sem jedne stvari baterija nemoze izdrzati ni 24h al opet nije to nikakav problem stavi nek se puni i to je to ostalo je sve 5,znaci ja za HTC imamo samo rijeci hvale ;)
 
Član
Eh ovako za svaki od ovih modela sto sam imao i koristio sam mislio da nikada nece izaci bolji brzi ljepsi. Nekada sam se kleo u Nokiu i bila mi je sve na svijetu.Zadnjih desetak mobitela su mi bili :

nokia n95 siva --Uh kakav je to tad bio telefon
nokia n95 crna
nokia n96 limited editio preorder bio --Kako sam se samo kur.. sa ovim :p
nokia n97 imala je tastaturu koju ama bas nikad nisam dohvatio svoji rukama.
Nepotrebna stvar
nokia n8 nemam neko misljenje o ovom telefonu onako dobar je bio
iphone 4 crni razlupan od zid Predobar telefon
iphone 4 bijeli 32gb takodjer predobar telefon

Zajednicko svim ovim nokiama u usporedbi sa iphonom , htc-om , samsungom novim je njihova sporost, stopanje , ledzenje . Nokiu sam volio radi jednostavnosti ubacivanja aplikacija i samog interfejsa.
Kod Iphona me nerviralo sto nisam nista mogao uraditi bez jb nog itunsa, nisam ga mogao spoiti sa drugim racunarom , a da ne pravi probleme.

Trenutno imam htc sensation xl
htc-sensation-xl-.jpg


Sada mislim da je ovo najbolji telefon na svijetu i da ne moze bolje izaci. NJega sam uzeo zbog procesora , strasne slike, slusalica, brzine, njegove tezine . Kada npr. uzmem samsung galaxy s2 i htc u ruke shvatim da je samsung samo odvratni komad plastike . Nije to taj dozivljaj kad drzis u ruci iphone i samsung zavrsna izrada telefona nije to to. Htc moze sa iphonom sto se toga tice. Takodjer mi se svidja sto ima market na kome je manje vise sve besplatno uz to kad ga spojim sa racunarom ne trazi nikakve specijalne programe samo prebacis aplikaciju i instaliras. Sad za sad mi je ovo vrh telefon sto ne znaci da nece samsung galaxy s3 i iphone 5 prekucati sve . Mada htc sprema model koji ce parirati ovima ., samo se nadam da ce se nokia vratiti na puteve stare slave i da ce izbaciti nesto vrijedno hvale.
 
Član
Trenutno, koristim-ne koristim, HTC HD2 i telefon je extra!;) Od ekrana, pa na dalje! Na njemu je originalno Win Mobile 6.5, ali sam ja stavljao Android i sve mi je radilo! Sve je bilo super, dok ga nisam brick-ovao, vracao na win mobile i instalirao pogresan ROM, posto je kod mene americki T-Mobile, pa sad skupljam pare da ga posaljem do Beograda da ga poprave!:icon_mad:
htc-hd2.jpg


Jedini mob za kog bi ga mijenjao je HTC Sensation, po mogucnosti XL kao kod serialgf.

Sto se tice baterije, i meni je trajala do 24h, ali sam imao neka 2 programcica koja su iskljucivala-ukljucivala razne gluposti samo po potrebi, pa mi baterija izdrzi i do 2 dana, nekad 3 ako ne cackam puno!
 
Član
imam galaksy s2 vec pola godine,strasan telefon,ali me samo zivcira njegova baterija koja nemoze ni dan izdrzati......
 
Top