Svijet Mobitela!

Svijet Mobitela!

Sa baterijama se moramo pomoriti jer su to novi telefoni sa ogromnim dispejom tako da se trosi puno vise nego prije , kod mene baterija evo traje 2 dana cakckanja sto znaic da bi mogla izaci mozda i na 3 da ga koristim samo kao tel bez zabancija i skidanja. E kad vec pricamo na temu baterija zanima me sta vi mislite o formiranju baterije kad je nova . Neko kaze napuni jednom 12 sati , neko ne treba nikako nove Li-Ion baterije su drugacije on onih starijih sto se trebalo to raditi , a neko i kaze da treba ono standardno 2-3 puta po 12 sati po mogucnosti da je mob ugasen a prije toga maximalno ispraznjen , sta velite?
 
Član
Istina je da se baterija dosta bolje ocuva stim da se baterija sto vise isprazni pa tek onda da je punis na 100%, a sto se tice formiranja baterija danasnji mobiteli nove generacije kao IPhone 4G S ili Nokia N9, E7 SonyEricsson Arc S itd imaju baterije vec formirane i nije potrebno to enduser da radi.
 
Nema sta zvjerka je , meni jedina zamjerka je njena velicina , ko nema torbicu ili sl treba mu neki bas golem djep da ga drzi , inace ne volim nesto pretjerano velike telefone , i jos jedan zamjerka koju sam primjetio na XL-u je rezolucija koja je 480 x 800 pixels, 4.7 inches (~199 ppi pixel density) sto je mal za toliki ekran i ne bi bilo cudno da nisu na manji ekran od obicnog Sensation-a stavili 540 x 960 pixels, 4.3 inches (~256 ppi pixel density) , znaci mogli su malo poraditi na ekranu
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Nema sta zvjerka je , meni jedina zamjerka je njena velicina , ko nema torbicu ili sl treba mu neki bas golem djep da ga drzi , inace ne volim nesto pretjerano velike telefone , i jos jedan zamjerka koju sam primjetio na XL-u je rezolucija koja je 480 x 800 pixels, 4.7 inches (~199 ppi pixel density) sto je mal za toliki ekran i ne bi bilo cudno da nisu na manji ekran od obicnog Sensation-a stavili 540 x 960 pixels, 4.3 inches (~256 ppi pixel density) , znaci mogli su malo poraditi na ekranu

Telefon je odlican ali ima boljih, gledao ga prije mjesec dana i nije me nikako inpresionirao. Jako pozitivno mu je cijena...
 
Član
bez uvrede al gluposti pricate.

Dragone sto si rekao na gsmareni i oni gluposti valjaju.

480 x 800 pixels, 4.7 inches (~199 ppi pixel density) ti stavi bilo koji telefon uz ovo ako primjetis razliku ja ga razbijem od zid :D..

Ako mu je cijena pozitivna od 940 km onda ne znam sta nije pozitivno :S..

Nije da ga branim sto je moj :p al u poredzenju sa svim ostalim sto je trenutno na trzistu on je kralj za telefone . Znaci mogao sam kupiti sta sam zelio ,a ja sa njega izabrao. Tako da idosa reci mi koji ima trenutno bolji telefon .
 
naravno nisam ja reko da je telefon smece , sam sam ti govorio da uzmes jer sam ga cackao i telefon je mali laptop , al vjeruj da ja vidim tu razilku na ekranu , nije da bode oci al se vidi i nije toliko bitna , to su sve sitne mane nije nesto sad zbog cega neko ne treba uzeti taj mob . Najjaci je telefon trenutno u to nema sumnje
 
Član
koristim mobitel marke Nokia model 6300 i ne bih ga dao da je ne znam ni ja kakav aj fon :icon_smile: sala naravno , ne vuku me ovi moderniji i nemam potrebu za njima tako da bi to u mom slucaju bilo bacanje para , ovaj mi sasvim dovoljan mogu nazvat, poslat poruku meni dovoljno , a i baterija drzi 5-7 dana ;)
 
Član
serialgf je napisao(la):
bez uvrede al gluposti pricate.

Dragone sto si rekao na gsmareni i oni gluposti valjaju.

480 x 800 pixels, 4.7 inches (~199 ppi pixel density) ti stavi bilo koji telefon uz ovo ako primjetis razliku ja ga razbijem od zid :D..

Ako mu je cijena pozitivna od 940 km onda ne znam sta nije pozitivno :S..

Nije da ga branim sto je moj :p al u poredzenju sa svim ostalim sto je trenutno na trzistu on je kralj za telefone . Znaci mogao sam kupiti sta sam zelio ,a ja sa njega izabrao. Tako da idosa reci mi koji ima trenutno bolji telefon .

Cijena mu je 620 KM ovdje gdje sam ja ;)
 
Član
Prije 2-3 mjeseca sam koristio android telefone...bila mi je furka da mijenjam romove stavljam custom i to ...pratim redovno sve to...i onda prodam mob i koristim neki beze...dok neki dan me opet opali luda i odem da uzmem telefon...bio sam u dilemi koji andrid da uzmem galaxy s2, optimus 2x, sensation...i slucajno naletim na htc hd7..i haj reko da probam i taj wp7 da vidim kako fercera....eo sad pokusajem da skontam kako i sta da pocnem :D

inace dobar site za telefone i fajlove i sve


http://www.xda-developers.com/
http://www.ipmart-forum.com/forum.php
 
Imao iPhone 3G extra mob fakat, samo bio previse spor jer mu je bio OS4 instaliran, pa me to nerviralo, onda predjem na Android Sony Ercsson XPERIA Arc, fkt neam rijeci za mob, sve extra na njemu, dizajn, brzina, kamera 8mpx, kontao sam mozda mjenjati, al fkt nezz mogul sta bolje kupiti trenutno :D



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
koristim nokia 5800 xm sve sto treba radi dobro,. baterija moze dan, displej za tel star 2 god savrsen,. jes da je symbiapregazen al jos uvjek kod nas starih nokia- korisnika dobro prolazi,.
a tel koji pokusavam nabavit http://www.echobykyocera.com/ jes da mu je baterija katastrofa/ proizvodjac daje dvije baterije/
 
ArminM je napisao(la):
ja tretnutno imam nokiu n97, iako je svi pljuju ja cu reci nekoliko stvari o njoj
eto govorili su za memoriju, kao napuni se memorija i ne radi kako treba, kod mene to nije slucaj, telefon radi extra dobro. Imali su prituzbe na okretanje ekrana,kod mene i to radi sasvim ok. Glavna mana ovog telefona je software, nekada jeste usporen, ne znam ni ja iz kojeg razloga, recimo kad otvaram imenik il tako neke totalno glupe stvari, jednostavno uspori i jebaji ga. wi fi radi extra dobro kod mene, i poprilicno ima dobar signal. Na Nokia Store ima more aplikacija koje se mogu skinuti i koristiti bez problema
Po meni osnovni problem nokie n97 jeste okvir, ja sam otkinuo tipku za otkljucavanje/zakljucavanje telefona, a i onaj metalni okvir oko telefona je veliki problem.kod vecine otpadne, kod mene nije jos al ne znaci da nece:lol::D
sve u svemu telefon za neke 2 i po glave sasvim solidan;)

Isti slučaj ko i kod mene, a jedino zbog cega ga nebi promjenio je to sto baterija moze i do 5 dana izdrzati.
 
Član
Prije pola godine imao Iphone 3GS 32GB, dobar telefon, ali pošto nisam koristio sav njegov potencijal, odnosno koristio sam ga uglavnom za igrice, prodao sam ga i nabavio sebi klasiku... Nokia 6303.... zasad sam zadovoljan, i namam potebe za pametnim telefonima.... jedina stepenica koju bih mogao napraviti jese prelaz na Nokiu N96 ili N97, jest da je to za neke od Vas experata kante, ali meni netreba bolji ;)
 
Top