Svijet Mobitela!

Svijet Mobitela!

Član
Najbolji rast ce imati WP7-8 zahvaljujuci NOKIA phones i kupovini djela iste i kada mikrosoft "zavrne" koristenje skajpa na 2 platformama (sto ce sigurno biti ublazeno zahvaljujuci devealoperima i otvorenosti androida i portovanju programa s 2 platformi, i razvojem 2 programa koji ce postati mainstream)
A apple je jedna firma a android je PLATFORMA! tako da porediti jednu firmu s vise njih govori dovoljno o snazi iste!
Ali ako bog da nastavice se konkurentnost i sve veca borba za korisnike iz koje samo mi imamo koristi.
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Najbolji rast ce imati WP7-8 zahvaljujuci NOKIA phones i kupovini djela iste i kada mikrosoft "zavrne" koristenje skajpa na 2 platformama (sto ce sigurno biti ublazeno zahvaljujuci devealoperima i otvorenosti androida i portovanju programa s 2 platformi, i razvojem 2 programa koji ce postati mainstream)
A apple je jedna firma a android je PLATFORMA! tako da porediti jednu firmu s vise njih govori dovoljno o snazi iste!
Ali ako bog da nastavice se konkurentnost i sve veca borba za korisnike iz koje samo mi imamo koristi.

mislim da je vecina ljudi skontala da je apple samo ime...iphone iskreno ne daje nista za tolike pare...puno je telefona koji imaju bolje karakteristike tipa procesor , ram , display itd itd... za manje pare...dok sto se tice operativnog sistema wp7 trenutno ima najbolji rast ikad najvise izdanih applikacija u mjesecu...sto ni android nije imao.
 
Član
E ovako kupio sam samsung galaxy mini i kad hocu na net preko njega nece nikako, znaci ovi iz telekoma su mi poslali automatske postavke i opet nece, ja rucno kucao postavke i nece, a nisam jos probo preko wi fi izic, pa jel iko imao problem oko ovoga :icon_question:
 
Član
MeBeSad je napisao(la):
Davor_ je napisao(la):
Najbolji rast ce imati WP7-8 zahvaljujuci NOKIA phones i kupovini djela iste i kada mikrosoft "zavrne" koristenje skajpa na 2 platformama (sto ce sigurno biti ublazeno zahvaljujuci devealoperima i otvorenosti androida i portovanju programa s 2 platformi, i razvojem 2 programa koji ce postati mainstream)
A apple je jedna firma a android je PLATFORMA! tako da porediti jednu firmu s vise njih govori dovoljno o snazi iste!
Ali ako bog da nastavice se konkurentnost i sve veca borba za korisnike iz koje samo mi imamo koristi.

mislim da je vecina ljudi skontala da je apple samo ime...iphone iskreno ne daje nista za tolike pare...puno je telefona koji imaju bolje karakteristike tipa procesor , ram , display itd itd... za manje pare...dok sto se tice operativnog sistema wp7 trenutno ima najbolji rast ikad najvise izdanih applikacija u mjesecu...sto ni android nije imao.
Intuitivnost je u najbolja strana iOS-a rast aplikacija je samo radi prelaza svih fona na MANGO tako da sve sto se cit anije onako kako zvuci isto tako dzaba im za sada svi konkursi i podjele telefona wp kao nagrade kada jos nema dovoljno zanimljivih aplikacija na platformi (vecina portovane s drugih platformi)
A iOS je strasna masina bilo koji se koristio iskreno oni s dosta losijih hardverom SAHRANE vecinu "masina" od konkurencije i da ne se napominje da su u svemu prvi!!
Tako da koliko god mi to zeljeli apple je tu da ostane i jos duugo ce ostati na tronu.
 
Član
mirzy je napisao(la):
E ovako kupio sam samsung galaxy mini i kad hocu na net preko njega nece nikako, znaci ovi iz telekoma su mi poslali automatske postavke i opet nece, ja rucno kucao postavke i nece, a nisam jos probo preko wi fi izic, pa jel iko imao problem oko ovoga :icon_question:

skonto sam (ustvari zena mi :D ) nije bilo dovoljno kr na mobu :D
 
Da ne otvaram novu tema pa cu ovdje,
Radi se o Nokiji n900 32 GB, zanimaju me iskustva, misljenja o ovom telefonu.
Kakva je baterija,da li je spor, kvalitet izrade itd...
 
Član
Pozdravljam prisutne. Ovako htio bih zamoliti nekog ko zna da mi objasni, jel moguće na androidu kontakt brojeve prebaciti na sim sa telefona. LP
 
Član
Merrro je napisao(la):
Pozdravljam prisutne. Ovako htio bih zamoliti nekog ko zna da mi objasni, jel moguće na androidu kontakt brojeve prebaciti na sim sa telefona. LP

ovako nesta nesjecam se bas najbolje :)


Contacts->Menu->more -> Copy contacts > Import/Export...
 
Član
MeBeSad je napisao(la):
Merrro je napisao(la):
Pozdravljam prisutne. Ovako htio bih zamoliti nekog ko zna da mi objasni, jel moguće na androidu kontakt brojeve prebaciti na sim sa telefona. LP

ovako nesta nesjecam se bas najbolje :)


Contacts->Menu->more -> Copy contacts > Import/Export...

Na mom telefonu ima opcija samo import sa Sim kartice. :icon_question:
 
Član
posto nisam bas upucen u "smartphone", a vidim da ovdje ima upucenih, razmisljam o uzimanju telefona u telecomu na rate, pa sta mislite o slijedecim. otprilike mi se svi uklapaju u ratu koliko bi mogao izdvojiti. rodjak mi rece da je on cuo kako na SE baterija moze dosta duze izdrzati nego na samsungu, to mu je prenio prijatelj koji drzi radnju mobitela, a i sestra mu ima galaxy koji skoro pa svaki dan mora puniti. znam da uveliko zavisi i od koristenja mobitela, ali uzecemo u obzir da se isto koriste :icon_biggrin:

Samsung GT-I9001 Galaxy
Samsung GT-S5830
SE Xperia arc
SE Xperia ray
SE Xperia neo V

PS: da napomenem da nisam neki pretjerani "freek" tako da nisam bas prezahtjevan korisnik. ponajbitnija stavka mi je wifi, tj koristenje neta. posto su oba na androidu, pretpostavljam da su aplikacije koje se mogu naknadno instalirati iste...
 
Član
Galaxy (9001) ako hoces out of the box koristenje bez previse cackanja (root, custom romovi i slicno)
imam SE ali galaxy jednostavno je bolji (ekran, specifikacije hardvera, DRAJVERI!) jednostavno buklavno mozes ne razmisljat vise samo galaxy (bar od ovih ovdje)
 
Član
svaki od tih telefona ces ti da punis bateriju 1-2 dana...mozes malo bolje dobit nekim custom kernelom....posto te zanima koristenje interneta i tako to...onda predpostavljam da bi te xperia arc ( ako mozes uzmi S ) zadovoljila...velik display ne tako lose performanse, dobra kamera, planiran upgrade na 4.0... mada bi ja iskreno uzeo galaxy s il galaxy s 2 zbog modanja, custom romova i slicno..
 
Član
Baterija preko dana je radost s bilo kojim od ovih telefona i to na 50% brajtnesa tako da....
Arc je po meni nidje veze samo ram jaci od x10 i et..... pa cak i bravia engine je softverski ubacen nista hardver!!
A veceras sam "cackao" jednu s novim updateom jest brza ali za te pare je SPORA!
 
Top