Studiranje na FIT-u Mostar?

Studiranje na FIT-u Mostar?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Death_beat je napisao(la):
upisite ba ljudi regularan fakultet, manite se privatnih, apeirona, travnika itd.

FIT-Fakultet informacijskih tehnologija / Državni samofinancirajući fakultet


mara- je napisao(la):
Ma jebo ti taj fakultet kad te maltretiraju, znam ljude koji su išli na FIT, smučio im se. A privatnim ništa ne hvali, uslovi su često mnogo bolji nego na državnim.

To maltretiranje ti druze okaci macku o rep ;)
Dosta mojih drugova prica tako, medjutim ...
 
Administrator
ArminM je napisao(la):
ja sam zavrsio informatiku u Travniku, na istom univerzitetu na koji Limpi sada ide, i ako cemo iskreno to je jedini faks u travniku cija diploma je validna 100%. Moj jedan kolega se ozenio u toku studiranja, zena mu u njemackoj u frankfurtu, i nakon diplomiranja je i on otisao. skoro smo se culi, zaposlio se i radi u struci, nije imao problema sa diplomom. Ako te jos sta zanima pitaj pa cu ti reci. Na ovom univerzitetu ima puno raje iz Tuzle, mislim da za vandredne studente ima organizovan prijevoz subotom i nedjeljom

Izvinjavam se grgi na off topicu, ali imam jedno pitanje i ovo se odnosi općenito ne samo ne tebe, ali eto ti si primjer, prvi pri ruci.

Kako znam ne radiš u struci, a završio si tu neku informatiku. Ako je priznat fax i priznaju diplome u Njemačkoj, nije mi jasno kako si ti bez posla i još xxxx drugih sa takvim faxom. Jer npr. u Tuzli, a sigurno i Sarajevo i ostali gradovi u kojima ima Elektrotehnika, ali pravi fax, ne privatluk, dobija posao u roku od mjesec dana, pa čak i manje, zasigurno. Npr. u Tuzli iz pouzdanih izvora je potraga za inženjerima elektrotehnike, i pitanje je da li ima iko na birou, i priča da je privatni fax sličan ovom, može te okačiti mačku o rep.

Jedino ne znam koje zvanje stičeš kad završiš tako nešto.


:icon_exclaim:

Grga što ne upišeš TOI u Tuzli na Filozofskom:icon_confused:
 
Član
Jose90 je napisao(la):
Death_beat je napisao(la):
upisite ba ljudi regularan fakultet, manite se privatnih, apeirona, travnika itd.

FIT-Fakultet informacijskih tehnologija / Državni samofinancirajući fakultet


mara- je napisao(la):
Ma jebo ti taj fakultet kad te maltretiraju, znam ljude koji su išli na FIT, smučio im se. A privatnim ništa ne hvali, uslovi su često mnogo bolji nego na državnim.

To maltretiranje ti druze okaci macku o rep ;)
Dosta mojih drugova prica tako, medjutim ...



Ma neću brate da okačim o rep. Čovjek mi kaže da je oboren zato što je zaboravio jednu tačku zarez na zadatku u c++, a potpuno tačan zadatak, da ne pričam o gluposti što se zadaci rade na papiru. Ove kolege su se maksimalno potrudile, i završili su jednu godinu, ali su odustali zvog ovakvog maltretiranja.
 
Član
mara- je napisao(la):
Ma neću brate da okačim o rep. Čovjek mi kaže da je oboren zato što je zaboravio jednu tačku zarez na zadatku u c++, a potpuno tačan zadatak, da ne pričam o gluposti što se zadaci rade na papiru. Ove kolege su se maksimalno potrudile, i završili su jednu godinu, ali su odustali zvog ovakvog maltretiranja.

upr i pr1 se rade na papiru, te greske se tolerisu stoga sigurno nije bilo samo ";"
Na etfu se isto radi na papiru pa šta.
Asistenti su nam dopustali izbor , medjutim na papiru je lakse upravo radi ovih sitnica koje se tolerisu dok na compu toga NEMA ;)
pr2 se radi na racunaru, program ti se treba kompajlirati i provjerava ti samo one funkcije koje ti rade i od toga ti zavisi ocjena. Ako program pukne nema ni sestice i to je sva prica.
Ne branim nista, vec govorim iz iskustva.
Pozdrav
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
ja sam zavrsio informatiku u Travniku, na istom univerzitetu na koji Limpi sada ide, i ako cemo iskreno to je jedini faks u travniku cija diploma je validna 100%. Moj jedan kolega se ozenio u toku studiranja, zena mu u njemackoj u frankfurtu, i nakon diplomiranja je i on otisao. skoro smo se culi, zaposlio se i radi u struci, nije imao problema sa diplomom. Ako te jos sta zanima pitaj pa cu ti reci. Na ovom univerzitetu ima puno raje iz Tuzle, mislim da za vandredne studente ima organizovan prijevoz subotom i nedjeljom

Izvinjavam se grgi na off topicu, ali imam jedno pitanje i ovo se odnosi općenito ne samo ne tebe, ali eto ti si primjer, prvi pri ruci.

Kako znam ne radiš u struci, a završio si tu neku informatiku. Ako je priznat fax i priznaju diplome u Njemačkoj, nije mi jasno kako si ti bez posla i još xxxx drugih sa takvim faxom. Jer npr. u Tuzli, a sigurno i Sarajevo i ostali gradovi u kojima ima Elektrotehnika, ali pravi fax, ne privatluk, dobija posao u roku od mjesec dana, pa čak i manje, zasigurno. Npr. u Tuzli iz pouzdanih izvora je potraga za inženjerima elektrotehnike, i pitanje je da li ima iko na birou, i priča da je privatni fax sličan ovom, može te okačiti mačku o rep.

Jedino ne znam koje zvanje stičeš kad završiš tako nešto.


:icon_exclaim:

Grga što ne upišeš TOI u Tuzli na Filozofskom:icon_confused:

ETF je jedan od rijetkih koji je tražen, a ima i njih danas na birou. A za ostale i državene i privatne, bez štele ti je sve džaba. A i privatni je pravi fakultet, a na lošem su glasu zbog takvog uskog mišljenja kao kod tebe. Danas sa državnih tonu ekonomista, pravnika, pedagoga, i misliš da oni svi imaju posao? :lol: I ako misliš da su svi državni regularni, grdno se varaš. Pa na Palama DIF i žurnalistika su gori od svakog privatnog, završavaju ih kao s pjesmom.

Jose90 je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Ma neću brate da okačim o rep. Čovjek mi kaže da je oboren zato što je zaboravio jednu tačku zarez na zadatku u c++, a potpuno tačan zadatak, da ne pričam o gluposti što se zadaci rade na papiru. Ove kolege su se maksimalno potrudile, i završili su jednu godinu, ali su odustali zvog ovakvog maltretiranja.

upr i pr1 se rade na papiru, te greske se tolerisu stoga sigurno nije bilo samo ";"
Na etfu se isto radi na papiru pa šta.
Asistenti su nam dopustali izbor , medjutim na papiru je lakse upravo radi ovih sitnica koje se tolerisu dok na compu toga NEMA ;)
pr2 se radi na racunaru, program ti se treba kompajlirati i provjerava ti samo one funkcije koje ti rade i od toga ti zavisi ocjena. Ako program pukne nema ni sestice i to je sva prica.
Ne branim nista, vec govorim iz iskustva.
Pozdrav

100% samo ta greška.
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
ja sam zavrsio informatiku u Travniku, na istom univerzitetu na koji Limpi sada ide, i ako cemo iskreno to je jedini faks u travniku cija diploma je validna 100%. Moj jedan kolega se ozenio u toku studiranja, zena mu u njemackoj u frankfurtu, i nakon diplomiranja je i on otisao. skoro smo se culi, zaposlio se i radi u struci, nije imao problema sa diplomom. Ako te jos sta zanima pitaj pa cu ti reci. Na ovom univerzitetu ima puno raje iz Tuzle, mislim da za vandredne studente ima organizovan prijevoz subotom i nedjeljom

Izvinjavam se grgi na off topicu, ali imam jedno pitanje i ovo se odnosi općenito ne samo ne tebe, ali eto ti si primjer, prvi pri ruci.

Kako znam ne radiš u struci, a završio si tu neku informatiku. Ako je priznat fax i priznaju diplome u Njemačkoj, nije mi jasno kako si ti bez posla i još xxxx drugih sa takvim faxom. Jer npr. u Tuzli, a sigurno i Sarajevo i ostali gradovi u kojima ima Elektrotehnika, ali pravi fax, ne privatluk, dobija posao u roku od mjesec dana, pa čak i manje, zasigurno. Npr. u Tuzli iz pouzdanih izvora je potraga za inženjerima elektrotehnike, i pitanje je da li ima iko na birou, i priča da je privatni fax sličan ovom, može te okačiti mačku o rep.

Jedino ne znam koje zvanje stičeš kad završiš tako nešto.


:icon_exclaim:

Grga što ne upišeš TOI u Tuzli na Filozofskom:icon_confused:

jedan je prost razlog zasto jos ne radim u svojoj struci. svako trazi pripravnicki i tu je problem. Ja licno nisam ni namjeravao da idem vani, ima vise razloga za to, ali konkretno sto se tice BiH problem je pripravnicki rad i iskustvo, osim silnih stela, to necemo ni spominjat. Btw radim ja u Ambasadi kod nas, ali mi se to opet nigdje ne pise jer je takva situacija. Evo kod nas ima i elektrotehnicara na birou, provjereno znaci. Od starog kolega, njegov sin zavrsio elektrotehniku u sarajevu prije nekoliko mjeseci, jos uvijek nije poceo da radi.
Zvanje koje stices na privatnom faksu, bar ovom koji sam ja zavrsio jeste ono po bolonji, tj bechalor, sad konkretno bechalor poslovne informatike
 
Administrator
Drug pričamo o fakultetu elektrotehnike. Pravnike i ekonomiste i difovce nisam spomenuo i sa državnim je isto što se toga tiče, jer se završava kao od šale a ima xxxxx nezaposlenih koji su prije kamaru godina završili. Uz elektrotehniku mogu se svrstat još par fakulteta 3-4 uvrh glave koji ti garantuju posao čim završiš.

Ne znam što misliš je moje mišljenje usko, ali znam kamaru ljudi za koje ne bi rekao da se znaju umiti, a kamoli nešto naučiti i sad je kao on na trećoj-četvrtoj godini, a nikad ništa nije učio, tačnije jedva prolazio u srednjoj školi, što mi je dovoljan razlog da vidim kakav je privatni fakultet.
 
Član
Da se ja uključim u ovu vašu raspravu malo: Moje mišljenje je da privatni fakultet nije loš ako već znaš npr. programiranje i treba ti diploma onda je to ok rešenje , ili ako imaš štelu pa ti opet treba samo diploma.
Što se tiče državnih fakulteta tipa ETF, Mašinski, Pravo i slično ( ja lično studiram na etf-u u Banjoj Luci) sve ima svoje, ti fakulteti se mogu završiit ali ti niko ne garantuje da ćeš imati posao u roku mjesec dana, sve je do tebe koji ti je prosjek, šta znaš i slične stvari. Da maltretiraju pa zavisi od faksa do faksa ali sigurno da ima zaguljenih profesora koji se ponašaju kao da su sa neba sišli i traže skoro nemoguće znanje i zbog njih su neki fakulteti na lošem glasu i zaobilaze se u širokom luku :lol:. Generalno ako imaš živaca i volje svakako je bolje završiti dobar državni, a ako hoćeš da stekneš diplomu relativno "lagano" i da se ne napatiš puno ali da teže dođeš do posla onda upiši neki malo bolji privati i to je to..........( Al' sam se raspisao :D)
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Drug pričamo o fakultetu elektrotehnike. Pravnike i ekonomiste i difovce nisam spomenuo i sa državnim je isto što se toga tiče, jer se završava kao od šale a ima xxxxx nezaposlenih koji su prije kamaru godina završili. Uz elektrotehniku mogu se svrstat još par fakulteta 3-4 uvrh glave koji ti garantuju posao čim završiš.

Ne znam što misliš je moje mišljenje usko, ali znam kamaru ljudi za koje ne bi rekao da se znaju umiti, a kamoli nešto naučiti i sad je kao on na trećoj-četvrtoj godini, a nikad ništa nije učio, tačnije jedva prolazio u srednjoj školi, što mi je dovoljan razlog da vidim kakav je privatni fakultet.

u dosta toga si upravu, samo bih jedno dodao sto se tice privatnog faksa ( i dalje govorim za ovaj koji sam ja studirao ) drugaciji je koncept skolovanja, konkretno vezano za predavanja i ispite, skroz je drugacije. Eto ti na elektrotehnici odjednom slusas sve predmete iz semestra, i polazes ih, doduse u parcijalama sto je zajednicko za ovaj faks, ali sve ostalo je drugacije. Ovamo slusas 2 predmeta a zatim ih polazes, pa onda idu druga 2 i tako cijeli semestar, cijela godina
bas treba biti tutkun pa ne poloziti, mada ja ti mogu nabrojati desetak osoba koje su studirale samnom, a jos nisu zavrsili, ne sto nece, nego sto ne mogu
 
Član
Ja ti pokušavam reći da je ista to provlačenje i slučaj na pojedinim državnim. Dešava se to i na privatnim, ali ako hoćeš, možeš naučiti, sve je do tebe. Potcjenjuješ privatne a ne i državne na kojim se ovo dešava, a zna se što oni smetaju, a to je zato što manje love ide državnim, pa su oni učinili da su ovi na lošem glasu.
 
Član
u ovakvoj drzavi, da se govori o "pravim" fakultetima... jah.... :icon_rolleyes:

kod nas lafo bolonju furaju, a niko ne zna ni sta je to... :lol:

imas i drzavnih sa vise afera nego seksa i orgija sto je imao onaj direktor mmf-a...

realno, situacija je da ako zavrsis kao izuzetan student sa 9.9prosjekom imas sansu za posao odmah, onda idu veze-poznanstva za ostale sluzbe , a potom idu oni sa internacionalnih i sl. fakseva(privatni princip plati i imas papir, ali imas i neke koji su rjedji, "normalni" imaju standard sta se trazi i mora znati) kojima samo treba diploma jer im neko drzi firmu, ili vec rade, ali eto nisu imali na "papiru" dosad...

ugl. ide stela, sreca, vjestina, znanje...
 
Član
Limpi je napisao(la):
u ovakvoj drzavi, da se govori o "pravim" fakultetima... jah.... :icon_rolleyes:

kod nas lafo bolonju furaju, a niko ne zna ni sta je to... :lol:

imas i drzavnih sa vise afera nego seksa i orgija sto je imao onaj direktor mmf-a...

realno, situacija je da ako zavrsis kao izuzetan student sa 9.9prosjekom imas sansu za posao odmah, onda idu veze-poznanstva za ostale sluzbe , a potom idu oni sa internacionalnih i sl. fakseva(privatni princip plati i imas papir, ali imas i neke koji su rjedji, "normalni" imaju standard sta se trazi i mora znati) kojima samo treba diploma jer im neko drzi firmu, ili vec rade, ali eto nisu imali na "papiru" dosad...

ugl. ide stela, sreca, vjestina, znanje...

ETF SA je prije mjesec dana dobio certifikat, dolazili nekakvi ljudi za akreditaciju i sad je fakultet 100% priznat bilo gdje... ;)

Tako da ako hoces diplomu kako treba, probaj informatiku u SA... ;) prva godina, najteza u drzavi... :D
 
Član
Limpi je napisao(la):
u ovakvoj drzavi, da se govori o "pravim" fakultetima... jah.... :icon_rolleyes:

kod nas lafo bolonju furaju, a niko ne zna ni sta je to... :lol:

imas i drzavnih sa vise afera nego seksa i orgija sto je imao onaj direktor mmf-a...

realno, situacija je da ako zavrsis kao izuzetan student sa 9.9prosjekom imas sansu za posao odmah, onda idu veze-poznanstva za ostale sluzbe , a potom idu oni sa internacionalnih i sl. fakseva(privatni princip plati i imas papir, ali imas i neke koji su rjedji, "normalni" imaju standard sta se trazi i mora znati) kojima samo treba diploma jer im neko drzi firmu, ili vec rade, ali eto nisu imali na "papiru" dosad...

ugl. ide stela, sreca, vjestina, znanje...
Ovo boldovano da kazem da apsolutno nije tacno, dok studiras svi ti obecavaju posao, kad zavrsis prepusten si sam sebi, da se snalazis kako znas i umijes za posao....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top