Studiranje na FIT-u Mostar?

Studiranje na FIT-u Mostar?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Administrator
emir_89 je napisao(la):
probao je jaran, isao u travnik polagati za buraza :D:lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::cool::cool:

Fkt ne znam zašto neki neće da priznaju da se lako polaže na privatnim. U redu, moraš učiti ali sigurno nećeš jedan ispit spremati xx dana, već ćeš ga spremati par dana.
 
Član
mara- je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
probao je jaran, isao u travnik polagati za buraza :D:lol:

To ti je šuplja. Na ovom gdje sam ja bio nije sigurno. A dok god ti i bilo ko, ko je ovdje protiv privatnih ne ode i proba taj fakultet, nema pravo nikakvog komentara. To je samo ljubomora u pitanju što neko ko je završio privatni možda ima bolju poziciju.

nije suplja 100%. to mi je jedan od boljih jarana. jos mi pricao kako ga je dal' ass ili prof nakon ispita zvao bratovim imenom, on prvi put nije skontao, drugi put skonta da njega zove. prepao se bio da ga nisu skontali, okrene se kad kaze mu da se zaboravio potpisati na rad. to je bila cini mi se statistika, ne sjecam se tacno. ima tome i 2 god...

PS: nema potrebe za ljubomorom, zasto bih ja isao u travnik koji je ne znam koliko km udaljen odavdje, placao hiljadu-dvije KM godisnje skolarinu, kada sam sposoban zavrsiti menadzment na ekonomskom u sarajevu jos kao redovan student. Da ne mogu uciti i da nisam sposoban poloziti ili bih i ja otisao na neki laksi fax ili bih upisao privatni.

ako hoces jos jedan primjer, rodjaku je jaran koji je brat suvlasnika jednog od tih fakulteta u travniku (necu govoriti koji je u pitanju) govorio da preda papire tamo, da ne mora ni dolaziti na fax stalno, nego povremeno reda radi i da ce zavrsiti. toliko o toj temi...

necu dalje, nemojte me beze vuci za jezik :D

ajde neka mi neko od ovih sto kazu da nije "lakse" na ovim privatnim faxovima odgovori, zasto raja evo konkretno iz sarajeva ide u kiseljak, travnik, placa po 2000KM godisnje kad ima isti fax u sarajevu po puno manjoj cijeni???
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
probao je jaran, isao u travnik polagati za buraza :D:lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::cool::cool:

Fkt ne znam zašto neki neće da priznaju da se lako polaže na privatnim. U redu, moraš učiti ali sigurno nećeš jedan ispit spremati xx dana, već ćeš ga spremati par dana.

Ja neću da priznam jer sam spremao ispite. Kad je tako, što ne upišete i samo otiđite po diplomu?
 
Početnik
mara- je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
probao je jaran, isao u travnik polagati za buraza :D:lol:

To ti je šuplja. Na ovom gdje sam ja bio nije sigurno. A dok god ti i bilo ko, ko je ovdje protiv privatnih ne ode i proba taj fakultet, nema pravo nikakvog komentara. To je samo ljubomora u pitanju što neko ko je završio privatni možda ima bolju poziciju.

Pobroji one koji su sa drzavnih fakulteta odustali i otisli na privatne, koliko ih je, a koliko je onih koji su se sa privatnih prebacili na drzavne, i bice jasnije..
Skroz je logicno da ce privatni fakulteti biti koliko toliko laksi za zavrsit da bi privukli studente koji ce im dati pare, sto nije toliko u interesu drzavnih..nece niko ici na privatni i davati par hiljada vise za godinu zato sto mu se tamo nudi nesto vise u smislu boljeg sticanja znanja, zato sto ce sta vise nauciti...

Toliko, a inace, nije to uopste pogresan potez, ja da sad upisujem ponovo, 99% da bih upisao u Travniku, jer knjiga mi nije omiljena zanimacija, uzimajuci u obzir pretpostavku da su jednako vrijedne i diplome sa privatnih i sa drzavnih fakulteta, a to ce vrijeme pokazati....al posto uskoro zavrsavam, drago mi je da zavrsavam na Univerzitetu u Sarajevu ;)
 
Član
mara- je napisao(la):
pioneer_09 je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
probao je jaran, isao u travnik polagati za buraza :D:lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::cool::cool:

Fkt ne znam zašto neki neće da priznaju da se lako polaže na privatnim. U redu, moraš učiti ali sigurno nećeš jedan ispit spremati xx dana, već ćeš ga spremati par dana.

Ja neću da priznam jer sam spremao ispite. Kad je tako, što ne upišete i samo otiđite po diplomu?

ne sumnjam ja da si ti spremao, ali vjeruj mi da je kriterij puno nizi nego ovdje. konkretno taj predmet sto je jaran isao bratu polagati. radile se samo osnovne stvari. on ovdje nije polozio statistiku u prvom roku (i to je VPS gdje se uci 2/3 statistike koja je nama na menadzmentu, zato se i polaze razlika predmeta iz statistike ukoliko neko sa VPS zeli na master), a burazu ko od sale polozio. ne lupam stvari zato sto sam cuo od nekog u busu, nego zato sto znam pouzdano, barem za neke slucajeve...
 
Član
u ze na masinstvu se matematika polaze od 200x da drugi neko dodje umjesto tebe... preko puta se sredi index i sve pet...

ali offtopic ovdje pravi, covjek jedno pitao, a razglba se o desetom :lol: idi na harvard, Prinston,... jeste privatni, ali eto kazu dobar , samo prije nego krenes otvori neku banku da uplatis :D
 
Član
Kod zaposlenja u državnim institucijama se gleda diploma i štela. Kod privatnika se gleda diploma i znanje (uz moguće poznanstvo ili štelu), no nitko vam neće davati plaću samo zbog toga što imate papir. Imam diplomu, vjerujem da imam znanje i nije me ničega strah. Čak ni u ovoj banani od države:icon_biggrin:

Što se tiče privatnih fakulteta? Svrha školovanja nije samo dobivanje zvanja i dobre plaće. Osobe koje su dobile diplomu preko noći većinom neće nikada ni osjetiti glad za znanjem, želju za napredovanjem i usavršavanjem. Tu ne mislim da bolju poziciju niti plaću, mislim na osjećaj kada imaš istinsku želju da budeš dobar u onome što radiš. To se ne može kupiti. Dolazi poslije žuljeva, odricanja, znoja i truda! Što se mene tiče, mogu otvarati privatne fakultete na svakom ćošku. Pravi i vrijedni ljudi će uvijek isplivati na površinu;) Sa diplomom ili bez. Lijenčine, tatini sinovi i kćerkice će imati osiguran život, super plaće i realno bezvrijedne diplome. No ostati će zakinuti temelja ljudskog postojanja. Znanja i želje za istim.
 
Član
Posla ima, nema znanja
Diploma+znanje =posao
http://posao.ba/findJobs.php?user=29d04bffd7b02d67e8e25b98bcb4ecb3
Kategorija informatika-software
Bujrum pa konkurisati, ali tu se trazi ZNANJE :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top