Studiranje na FIT-u Mostar?

Studiranje na FIT-u Mostar?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Idem na FPN u Sarajevu,da budem iskren nema kakvih nema malverzacija na ovom faxu,isao 1 godinu obnovio i odradio sad 1 semestar i napustam dosta je bilo,nmg ja to mrsko mi ucit,radije zapeti i radit ;)
 
Član
moj cimer zavrsio u mostaru FIT vec godinu dana radi u sarajevu, a nije jos diplomski uradio, buraz mu isto moj cimer studira u sarajevu ETF uci svaki dan bar 4 sata i on zavrsna godina sve u roku dali obojca..
 
Član
emir_89 je napisao(la):
sta je jaranica zavrsila na ekonomiji? da nije mozda visoku poslovnu?? pitaj je jel finansijsko racunovodstvo kod mehmeda za sedmicu spremila ;)

ili mozda poslovno pravo kod silajdzica, racunovodstvo kod jadranke, makroekonomiju kod azre, finansijski menadzment kod puljica, da ne nabrajam dalje... :D

raja zavrsi visoku poslovnu i kaze zavrsio ekonomiju, a haman sve ove teze predmete izbjegne. ne omalovazavam niciji ni smjer ni fakultet, al treba praviti razliku...

Ne znam sada koji smjer, pitaću. Ali eto, sam si sad rekao da se državni može završiti kao od šale. A te teže je učila 2 sedmice.
 
Član
Chuza je napisao(la):
Idem na FPN u Sarajevu,da budem iskren nema kakvih nema malverzacija na ovom faxu,isao 1 godinu obnovio i odradio sad 1 semestar i napustam dosta je bilo,nmg ja to mrsko mi ucit,radije zapeti i radit ;)

sta ides druze i ja sam na FPN i obnavljam hahah
 
Član
menso206 je napisao(la):
Chuza je napisao(la):
Idem na FPN u Sarajevu,da budem iskren nema kakvih nema malverzacija na ovom faxu,isao 1 godinu obnovio i odradio sad 1 semestar i napustam dosta je bilo,nmg ja to mrsko mi ucit,radije zapeti i radit ;)

sta ides druze i ja sam na FPN i obnavljam hahah

Sigurnosne i mirovne studije,bio prosle godine redovan,pa ove godine presao na vanredne kako sam obnovio 1 godinu :) i pokusao i ne ide,do mene je meni mrsko ucit ;)
 
Član
Chuza je napisao(la):
menso206 je napisao(la):
Chuza je napisao(la):
Idem na FPN u Sarajevu,da budem iskren nema kakvih nema malverzacija na ovom faxu,isao 1 godinu obnovio i odradio sad 1 semestar i napustam dosta je bilo,nmg ja to mrsko mi ucit,radije zapeti i radit ;)

sta ides druze i ja sam na FPN i obnavljam hahah

Sigurnosne i mirovne studije,bio prosle godine redovan,pa ove godine presao na vanredne kako sam obnovio 1 godinu :) i pokusao i ne ide,do mene je meni mrsko ucit ;)

aha i ja sam na sigurnosti tek sam sad polozio jedan haha sad sam odlucio uciti ako ne polozim drugi semestar odustajem i ja
 
Član
menso206 je napisao(la):
Chuza je napisao(la):
menso206 je napisao(la):
Chuza je napisao(la):
Idem na FPN u Sarajevu,da budem iskren nema kakvih nema malverzacija na ovom faxu,isao 1 godinu obnovio i odradio sad 1 semestar i napustam dosta je bilo,nmg ja to mrsko mi ucit,radije zapeti i radit ;)

sta ides druze i ja sam na FPN i obnavljam hahah

Sigurnosne i mirovne studije,bio prosle godine redovan,pa ove godine presao na vanredne kako sam obnovio 1 godinu :) i pokusao i ne ide,do mene je meni mrsko ucit ;)

aha i ja sam na sigurnosti tek sam sad polozio jedan haha sad sam odlucio uciti ako ne polozim drugi semestar odustajem i ja

bolje da si odlucio na 1 semestru uciti,laksi je on nego 2 semestar :D :D al ako nisi dosad ucio,radije odustani i uhvati se posla ;)
 
Član
mara- je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
sta je jaranica zavrsila na ekonomiji? da nije mozda visoku poslovnu?? pitaj je jel finansijsko racunovodstvo kod mehmeda za sedmicu spremila ;)

ili mozda poslovno pravo kod silajdzica, racunovodstvo kod jadranke, makroekonomiju kod azre, finansijski menadzment kod puljica, da ne nabrajam dalje... :D

raja zavrsi visoku poslovnu i kaze zavrsio ekonomiju, a haman sve ove teze predmete izbjegne. ne omalovazavam niciji ni smjer ni fakultet, al treba praviti razliku...

Ne znam sada koji smjer, pitaću. Ali eto, sam si sad rekao da se državni može završiti kao od šale.

pa ima i drzavnih koji vaze za "laganije", ali i na njima barem nekad moras sjesti i uciti. ali je fazon sto taj u travniku 5x lakse i sa 5x manje ucenja zavrsi ekonomiju nego ja. istina da je kod zaposlenja stela ponajbitnija, ali vjeruj mi da ima poslodavaca i firmi koji ce gledati i kvalitet, pa ce izmedju dvojice ekonomista koji pretenduju na neko radno mjesto (bez stela) prije izabrati onog sto je zavrsio u sarajevu, nego u travniku.

a sto se jaranice tvoje tice, FR (finansijsko racunovodstvo) je mogla imati samo ako je na menadzmentu bila, a ekonomija i VPS ga nemaju. raja je bjezala na smjer ekonomije bas iz razloga sto nisu imali FR. mada su ga od ove godine uveli i na ekonomiji, a za VPS nisam siguran...
 
Član
Chuza je napisao(la):
menso206 je napisao(la):
Chuza je napisao(la):
menso206 je napisao(la):
Chuza je napisao(la):
Idem na FPN u Sarajevu,da budem iskren nema kakvih nema malverzacija na ovom faxu,isao 1 godinu obnovio i odradio sad 1 semestar i napustam dosta je bilo,nmg ja to mrsko mi ucit,radije zapeti i radit ;)

sta ides druze i ja sam na FPN i obnavljam hahah

Sigurnosne i mirovne studije,bio prosle godine redovan,pa ove godine presao na vanredne kako sam obnovio 1 godinu :) i pokusao i ne ide,do mene je meni mrsko ucit ;)

aha i ja sam na sigurnosti tek sam sad polozio jedan haha sad sam odlucio uciti ako ne polozim drugi semestar odustajem i ja

bolje da si odlucio na 1 semestru uciti,laksi je on nego 2 semestar :D :D al ako nisi dosad ucio,radije odustani i uhvati se posla ;)
ma nije problem za posao ima tetak firmu imao bi platu sigurno 1000km ali ko ce varit hah jos ovo sad da pokusam :lol::lol:
 
Početnik
@emir hvala drug,ja sam takav i to je to,po zavrsetku srednej svi profesori i porodica me molila bukvalno da idem na fax ali ja sam razmisljao i dosao do zakljucka:hocu li ici 4 ili koliko vec godina na fax,trositi lovu koja nije moja,neuciti i sl i onda nakraju svega strahovati da li cu uopste dobiti taj posao za koji sam se skolovao(znam more studenata koji rade kao konobari i sl,svaka im cast ali to im je hvala nakon svega,fujj na ovu drzavu) ili cu pljunuti u dlanove,potruditi se i pokusati stvoriti nesto za te 4 godine koliko bi se skolovao i hvala dragom Bog-u krenuo sam stvarati i ide samo na bolje.Ja sam vec od zavrsetka skole zaradio skoro duplo vise nego to bi potrosio za sve 3-4 godine na fax-u a aBd cekam evo da idem vani kao argonac i onda sam rijesio dobar dio svog zivota i tek tada cu planirati zenidbu i sl kad budem 100% svoj covjek.Odabro sam ovaj put zato sto nevolim knjigu ali zato volim raditi i to je to.Ako nekad promijenim misljenje najlakse mi je vanredno upisati i moj savjet je za one koji idu na fax a i nisu bas za ucenja,kanite te se toga i radite,samo cete potrositi novac niusto koji ce biti prijeko potreban u sljedecem periodu.Nepametujem niti ikog rijedjam ili zelim uvrijediti ali ovo je moje misljenje i ono stoji kao takvo dok me neko argumentima nerazuvjeri.
ps:sorry na dosadjivanju necu vise koljena mi mog :D
 
Član
emir_89 je napisao(la):
mara- je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
sta je jaranica zavrsila na ekonomiji? da nije mozda visoku poslovnu?? pitaj je jel finansijsko racunovodstvo kod mehmeda za sedmicu spremila ;)

ili mozda poslovno pravo kod silajdzica, racunovodstvo kod jadranke, makroekonomiju kod azre, finansijski menadzment kod puljica, da ne nabrajam dalje... :D

raja zavrsi visoku poslovnu i kaze zavrsio ekonomiju, a haman sve ove teze predmete izbjegne. ne omalovazavam niciji ni smjer ni fakultet, al treba praviti razliku...

Ne znam sada koji smjer, pitaću. Ali eto, sam si sad rekao da se državni može završiti kao od šale.

pa ima i drzavnih koji vaze za "laganije", ali i na njima barem nekad moras sjesti i uciti. ali je fazon sto taj u travniku 5x lakse i sa 5x manje ucenja zavrsi ekonomiju nego ja.

Državni ti uopšte ne mora znači kvalitet. A ti da bi tvrdio da je 5x lakše, morao bi probati i tamo i ovamo. Moja profesorica informatike u srednjoj je završila ETF, pojma žena nema, stalno je mene zvala kad god je bio problem sa računrem, kad je trebalo podići sistem, izmjenjati neke komponente i tako to.
 
Yellow je napisao(la):
Ma u biti, zar neshvaćate da sam ja ljubomoran, ili u bolje rečeno ljut ko pas.... kad vidim da svaka vukojebina ima visokoškolsku ustanovu, a svaki đikan završen fakultet, i kad vidim da mi kolega, koji je glup ko qrc radi posao koji bi ja trebao, a sve na temelju te neke kofol (kupljene) diplome, a ja se jebavo godinama.. eto, to mene muči, jebena NEPRAVDA!!
Ja sa svojom diplomom mogu guzicu obrisat...

Isprika ako sam uvrijedio nekoga prijašnjim postovima (icon pivo i ćevapi)

bravo! nisi ovo mogao bolje reci. isto sto i meni stvara averziju prema ovim "fakultetima..
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
@emir hvala drug,ja sam takav i to je to,po zavrsetku srednej svi profesori i porodica me molila bukvalno da idem na fax ali ja sam razmisljao i dosao do zakljucka:hocu li ici 4 ili koliko vec godina na fax,trositi lovu koja nije moja,neuciti i sl i onda nakraju svega strahovati da li cu uopste dobiti taj posao za koji sam se skolovao(znam more studenata koji rade kao konobari i sl,svaka im cast ali to im je hvala nakon svega,fujj na ovu drzavu) ili cu pljunuti u dlanove,potruditi se i pokusati stvoriti nesto za te 4 godine koliko bi se skolovao i hvala dragom Bog-u krenuo sam stvarati i ide samo na bolje.Ja sam vec od zavrsetka skole zaradio skoro duplo vise nego to bi potrosio za sve 3-4 godine na fax-u a aBd cekam evo da idem vani kao argonac i onda sam rijesio dobar dio svog zivota i tek tada cu planirati zenidbu i sl kad budem 100% svoj covjek.Odabro sam ovaj put zato sto nevolim knjigu ali zato volim raditi i to je to.Ako nekad promijenim misljenje najlakse mi je vanredno upisati i moj savjet je za one koji idu na fax a i nisu bas za ucenja,kanite te se toga i radite,samo cete potrositi novac niusto koji ce biti prijeko potreban u sljedecem periodu.Nepametujem niti ikog rijedjam ili zelim uvrijediti ali ovo je moje misljenje i ono stoji kao takvo dok me neko argumentima nerazuvjeri.
ps:sorry na dosadjivanju necu vise koljena mi mog :D

potpisujem ovo;)
sto se meni tice ja nisam htjeo ici na fax a ni otac me nebi mogao finansiski podrzat;)
 
Član
emir_89 je napisao(la):
probao je jaran, isao u travnik polagati za buraza :D:lol:

To ti je šuplja. Na ovom gdje sam ja bio nije sigurno. A dok god ti i bilo ko, ko je ovdje protiv privatnih ne ode i proba taj fakultet, nema pravo nikakvog komentara. To je samo ljubomora u pitanju što neko ko je završio privatni možda ima bolju poziciju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top