Sta vas najvise nervira kod drugih vozaca?

Sta vas najvise nervira kod drugih vozaca?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
joj sto me covjek podsjeti na zenu hahahahha,idem ja neki dan na pjesackom prelazim mal me ne udari auto,zena telefonira ,jede bananu i ogledala se ... dok je kocila ispala joj bana iz ruke :D ma ljudi manje nerviranja ,uzivajte i vozite za sebe
 
Član
sta mi se neki dan desilo: stojim na brzoj cesti u slavonskom brodu, podugo lijevi zmigavac radi jer zelim da skrenem lijevo na parkiraliste jedne trgovine. iza mene nije nikoga bilo, kad je naprijed se promet oslobodio ja skrecem na lijevo u tom pokretu skretanja bacim pogled u retrovizor i moram naglo zakociti. jer jedan kreten me stao obilaziti. malo je falilo da se nismo pokupili. i josh mi covjek svira i pokazuje srednji prst kao ja ne pazim.. ja blesavog naroda
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
@sina
sto se tice zavaljivanja u auto,dakle oborish sjedista do kraja i vozis,moze se voziti ali nije bezbjedno,koliko god ti dobro znao kolko imas naprijed a kolko sa strana.prije svega prilikom naglog kocenja izdizes se sa sjedista i samim tim ne kocis dovljno dobro.
ja sjedim koliko toliko uspravno,malo oboreno sjediste i gurnuto do kraja nazad ipak 200cm :),tako da imam dobru preglednost.
po tebi sam pocetnik,ako je tako jesam :)

@sina
ocigledno imas vozacku desetak godina ili si taksista pa si vec presao 300 400...
ja imam vozacku 6ipo godina i preso sam nekih 200 hiljada sto je relativno puno :) mada u zadnje vrijeme prelazim manje.

Ti bas navalio na mene... Malo si previse ekstremno shvatio ono sto sam rekao... Nisam rekao da lezim dok vozim, vec samo da se opustim u sjedistu malo vise nego sto je normalno... Svi pocetnici sjede tako da im glava dira krov, malo je onih koji duze voze a da tako voze, da od volana do prsa nema vise od 30 cm...pa ti kontaj gdje se tu otvara zracni jastuk...

Skoro sam imao saobracajku, udar u auto koje stoji sa nekih 70 km/h, sjedio sam kao i uvjek sto sjedim, kocio do kraja i nisam se mrdnuo iz sjedista (iako nisam bio vezan)...

Ne znam sta si htio reci sa ovim drugim, vozacku imam 3 godine, student sam, a voziti sam naucio prije nego pisati i presao sam finih kilometara i prije vozacke... Izmedju 1000 i 10000 predjenih kilometara ima velike razlike, ali izmedju 90000 i 100000 nema neke razlike u vozacu... Ali glupo je da se upustamo u pricu kako odrediti dobrog vozaca, jer je to poprilicno nemoguce...

P.S.

Danas sam shvatio sto onaj lik rece da ga nerviraju likovi u zatamljenim audijima... Vidio sam jednog takvog...ali nisu svi takvi....
 
Legend
Ja sam rekao za tipove u zatamljenim Audijima, Passatima, i BMW-ovima. To su kreteni svoje vrste.
Tacno se zna na kakve mislim.
 
Član
jel na one politicare daki??? ovdje se od njih nemoze zivjet. ljudi hoce da im se sklonis gdje ni u crtanim filmovima nije moguce...
 
Član
daki je napisao(la):
Ja sam rekao za tipove u zatamljenim Audijima, Passatima, i BMW-ovima. To su kreteni svoje vrste.
Tacno se zna na kakve mislim.

Ja sam samo dodao da nisu svi takvi, jer i ja vozim zatamljenog a6 (koji nije kabriolet kako je neko gore rekao...:icon_biggrin:).

Moze se voziti dobro auto i ponasati normalno... Ima njih dosta koji voze krseve koji ne bi prosli na tehnickom ni kod sase matica, pa opet glume nesto po cesti i dovode druge u opasnost... Ne odredjuje ljutski kretenizam limena kanta u kojoj se vozis....

P.S.

Nasao sam se prozvan pa zato to sve kazem....:icon_biggrin:
 
Član
znate šta mene iznervira,kad idem kroz grad i auto se izbaci naglo bez žmigavca u moju traku,pa moram kočiti,ima još toga al ovo mi je najgore,da imam kakav stari džip kako bi take volio opametit:)
 
Član
@sina kralju nisam navalio na tebe,nego iznosim neke cinjenice argumentovane,
pojas se zna zasto je izmisljen i koliko je zivota spasio,airbag nije nista naspram pojasa.airbag se mozda nece ni upaliti a pojas je pojas.
kazes imas vozacku 3 godine a u prethodnim postovima kazes kako si preso 300 000,kao ono znam ja kakav sam bio prije? jel ne izlazis iz auta ili?
a sto se tice tog zatamnjeni audiji bmwovi ovakvi onakvi,i ja sam vozim golfa zatamnjenog,ali opet se ne upustam u neke stvari koje su kriticne,kriticniju su mi oni sa krševima koji voze kao da imaju m3 sa 255 gumama i ulijecu u krivine i izlijecu na dva tocka,a gume stare 10 godina,al nema veze imaju sare makar malo...
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
@sina kralju nisam navalio na tebe,nego iznosim neke cinjenice argumentovane,
pojas se zna zasto je izmisljen i koliko je zivota spasio,airbag nije nista naspram pojasa.airbag se mozda nece ni upaliti a pojas je pojas.
kazes imas vozacku 3 godine a u prethodnim postovima kazes kako si preso 300 000,kao ono znam ja kakav sam bio prije? jel ne izlazis iz auta ili?
a sto se tice tog zatamnjeni audiji bmwovi ovakvi onakvi,i ja sam vozim golfa zatamnjenog,ali opet se ne upustam u neke stvari koje su kriticne,kriticniju su mi oni sa krševima koji voze kao da imaju m3 sa 255 gumama i ulijecu u krivine i izlijecu na dva tocka,a gume stare 10 godina,al nema veze imaju sare makar malo...


Jedina argumentovana cinjenica je ta da ti mene opet ne kontas...:icon_biggrin:

Nigdje ja nisam rekao da sam presao 300k km, vec sam samo racunao da po onom liku koji kaze da toliko treba preci da bi bio vozac, neki normalan covjek nije vozac do 28 godine po mojoj racunici...

Ja ne vjerujem da sam presao vise od 70k...ali opet mislm da mogu reci da znam voziti (bar u toj mjeri da ne ugrozavam druge svojim neznanjem)

Danas sam dosao do zakljucka da je najveci turbo u autu luda glava, jer kad vidim neke stvari na cesti, pitam se imaju li neki ljudi mozga, na cemu su kad takve stvari rade....
 
Član
ah sorry do mene je,mislio sam da si ti rekao ovo
vidicete nakon toliko kilometara kakvi ste vozaci bili , isto ko i ja

a to je bio
@hero :)

a valjda se razumijemo,obojica smo papci vozamo auta zatamnjena hahahaha
 
@sina zajeba se druze za audija,ionako ih ne volim pa me ne zanimaju



e sad za bojaba,bobara ili kako vec,ne znam ,to ne zelim ni komentirati (kic,sund,NEmuzika)

spustena/dignuta sjedista
ja se vozim sa relativno dignutim sjedistima,jer cim udjem u bilo koji auto prvo sto uradim namjestim sjediste i po mogucnosti volan u "borbeni" stav,uvijek pripravan,ta i marcus gronholm (kao i vecina reli vozaca) je poznat po takvom nacinu sjedenja,a jel i on pocetnik za tebe?

e kad smo vec kod polozaja za volanom,nervira me (a to vecina radi) drzanje volana jednom rukom naravno govorim o lijevoj ruci na vrhu volana (jos ako se (tijelo) nakosi na desno,ono nagne se,joooooj),tako sam ja vozio prvih mjeseca dana,mislio da je to jebacki,sad sam zreliji pa drzim ruke u 15 do 3 polozaju (bas kao i pomenuti reli vozaci,haman da se lozim na njih:D) jer samo tako mogu pravilno motati,a ne ono sa jednom rukom,tako dolazi do mogucnosti da ti volan isklizne i sl.

nazovi me pocetnikom,ali kad bolje pogledas vidjet ces koji je zapravo pocetnicki stav a koji je stav ozbiljnog vozaca:icon_biggrin:

do pisanja!:icon_smile:
 
Član
e vala ne mogu drzati s dvije ruke volan,drizim lijevom ali na 12 sati,prsti preko obruca,obichno tako.
a nekad naslonim ruku tamo na ono gdje su tipke za prozore pa drzim tam oko 8 sati.svejedno.
a ja i da hocu ne mogu se nageti nikako,smijesno izgleda kad se cojk od 2 metra nagne i josh neshto izvali,fakat smijesno.
 
heh,pa dobro drug,nisam mislio da konstantno ili ti ga permanentno drzis ruke u tom polozaju,ja obicno lijeva ruka na 9 sati a desna na mjenjacu ali kad dodje do ozbiljne voznje,onda obje ruke rezervirane za volan.eh eto!:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top