Sta vas najvise nervira kod drugih vozaca?

Sta vas najvise nervira kod drugih vozaca?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
evo da i ja kazem sta mene nervira.... Nervira me kad vozaci ispred mene samo koce i presporo voze.... :) :)
 
Član
Malo smo se pogubili u prici, ali cemo se morati poceti kontati, bar zbog zatamljenih stakala... :)

@Hero je davao definiciju pravog vozaca, ja sam je samo kritikovao... :)

Znam brcak da si se zeznuo za a6 kabria, ali mi bilo malo smijesno... Sto se tice bobana...kao i vecina ovih komercijalnih stvari, bitno da se proda, a ja to slusam par dana i onda srecom izadje nesto slicno nekog drugog izvodjaca i opet nova tura nova avantura... Ne mislim da je neki kvalitet muzika, ali ne mislim da je bas ni smece, odnosno nemuzika...

Sto se tice polozaja pri voznji... Ne bih se ja bas poredio sa relly vozacima, jer moja sjedista nisu ni blizu njihovih, a ljudi voze punooo vecim brzinama i izlazu se puno vecim G silama, tako da je to opet skoro kao da poredis kako covjek sjedi dok vozi bajc i drugog dok vozi motor...

Ali ono sto zelim reci po pitanju ovog je to, da ja obicno vozim da se vozikam, sto znaci nemam cilja i ne zurim nigdje, uzivam u nekoj sporijoj voznji uz tuc tuc muziku (bobana :) ). E sada necu ja sjediti jednako kada idem tako do grada da se provozam i kada idem na more i ceka me put od 7-8h... Ali opet nikad necu biti nabijen na volan i dirati glavom krov... U sustini to je individualna stvar, ko sta voli neka radi i tako cemo se najbolje kontati.... :)

Sto se tice obe ruke na volanu, ja sa svojih 230 konja nisam imao priliku tako ozbiljno voziti da mi zatrebaju obe ruke... :) (mozda kada naprave neku stazu, ali za svakodnevne NORMALNE prilike sve se stigne jednom)
 
hehe,230 ks,bomee.eto vidis kad smo se dotakli i te teme,mene ne da nervira nego samo zanima zasto ljudi uzimaju tako jaka auta a na kraju ne iskoriste ni 70% te snage,ista stvar i sa onim tdi golficima,uzmu auto od 130 konja,dzabe,a isto to sto rade su mogli i sa 90.

nije da tebe prozivam,ne znam kako ti vozis iako si i sam sada rekao da nikad dosad nisi vozio tako da su ti zatrebale obje ruke u volanu sto ocito znaci da nikad nisi 100% iskoristio tih 230 ks,pa zato uzimam da si kompetentan da mi das odgvor,rekoh nije da me nervira to nego samo zanima zasto,jel to samo zbog osjecaja "imam jako auto" ili je nesto drugo?

e jos nesto o polozaju ruku,dobro si rekao da zavisi od situacije,naravno,kad idem na more ili na bilo koju ravnu dionicu onda je ruka na 6 sati,bolje nego na 12,jer na 12 ti se umara,a na 6 odmara.:D

a za reli vozace i 15 do 3,jbg uvijek moras biti pripravan,nikad ne znas ko te moze izazvat:D i dok ti namjestis sjedalo u visi polozaj prodje voz:icon_biggrin:
 
Legend
Sina je napisao(la):
daki je napisao(la):
Ja sam rekao za tipove u zatamljenim Audijima, Passatima, i BMW-ovima. To su kreteni svoje vrste.
Tacno se zna na kakve mislim.

Ja sam samo dodao da nisu svi takvi, jer i ja vozim zatamljenog a6 (koji nije kabriolet kako je neko gore rekao...:icon_biggrin:).

Moze se voziti dobro auto i ponasati normalno... Ima njih dosta koji voze krseve koji ne bi prosli na tehnickom ni kod sase matica, pa opet glume nesto po cesti i dovode druge u opasnost... Ne odredjuje ljutski kretenizam limena kanta u kojoj se vozis....

P.S.

Nasao sam se prozvan pa zato to sve kazem....:icon_biggrin:

Vozio sam i ja, i zatamljen bio i Audi bio, doduse moj je izgledao nesto pitomije. Ali ne ne mislim na tebe, nego upravo na politicare, i na pojedine kbr papke..
 
Član
vidjeti auto ko je kvalitetno zatamnjeno je lijepo :)
hjoj erol nasmija me sa ovim o konjima,vjeruj mi kolko god imas konja malo ti je...
prvo auto mi je bilo od 185 konja,i islo je pravo fino,al opet mi bilo malo,drugo od 165,slabo islo...i ovo 204 konja ide super al da je opet bolje :)
imas takvih primjera dosta.
 
Član
De ba Erole pa ne kupis auto da bi se trkao dan i noc i "koristio" sve konje. Ako moze, zasto ne bi uzeo takvo auto? Jedan jedini put nek mu zatreba snaga da se izvuce iz cupave situacije i eto ti smisla.
 
slazem se s ovim da je normalnom vozacu se lakse slupat s krsem od auta nego s autom od puno konja...druga stvar ovi u audijima i bembarama sa zatamnjenim staklima tu ne mislim na policiju jer oni jednom u godini prodju pored mene..nego na one celave nakajlane tipove odnosno mafiju papke oni mi idu na zivce samom pojavom...al to je opet do covjeka a ne do auta kod nas je takva situacija da vecina tih sta voze zatamnjene audije i bmwove su mafija toliko ih ima da skoro mogu generalizirat da su svi papci i seljaci...respekt izuzecima...a sto se tice drzanja volana i sjedista ma vozim u polu zavaljenom polozaju mada se u mnogim situacijama moram naget da vidim koliki sam, a volan drzim il na 12 sati il na 9 volan mi trokraki tako da bas postoji udubljenje fino na 3 da mogu tu ruku stavit....a sto se tice km i dobrih vozaca nekad onaj ko vozi 2 mjeseca moze bit bolji vozac od onog sta vozi 5 godina tako da to veze s vezom nema...
 
hehe,sta se lozite odma,haha!:D

ma dobro,politika "ekstra konja nikad dosta" je mozda mogla proci 90-ih kad je litar benzina bilo marka ili ispod,a sad kad se stedi i svaki mililitar zatvarenjem prozora na autu u voznji sad je vec druga prica,upravo zato mi nije jasno zasto neko preferira toliko vise snage a ne treba mu,govorim o prosjecnim vozacimo koji rjetko kad i preticu,ajd mi entuzijasti,volimo jaka auta,brza,ono,ovo,nije nam zao zadnju marku dat na auto ,ok to razumijem,ali govorim o prosjecnim vozacima,sta ce njima sad recimo jedan tdi pored oobicnog tdi-a

i da ovo za kilometrazu nema nikakve veze,neko se rodi ko smoto neko se redo ko naderen za voznju,nema to veze.dorbo ako gledas jednog prosjecno talentiranog vozaca,onda ima logike tu da svakim danom postaje sve bolji pa ce tako jedan (prosjecno nadareni vozac) koji je tek polozio biti losiji od jednog (prosjecno nadarenog vpzaca) koji ima vozacku vec 5 god.


uhh,al sam ga strucno objasnio:D:D
 
Član
hero je napisao(la):
hahaha malo sam vas upalio, sorry, imam vozacku 17 g,

Malo??? Pa ljudi spalise tastature....;)

E sada da odgovorim brcaku ono sto mislim... U tebi sada vidim sebe prije tri mjeseca, vozio a4 125 konja, stalno bio na 4k obrtaja, trosio kisu, mucio ga, preticanje bila citava procedura, a potrosnja bila brrr za 1.8....

Ovaj mi sada trosi oko 13 litara sto je za neke 2-2.5 litara vise od onog, ali poetna je u tome da nemas razmisljanja i procedura vracanja u manju, zaletanja i slicnih stvari kod preticanja, jednostavno vozis, stisnes gas i prosao si.... E sada, ti imas auto od 90 konja i mislis da je 230 bar dva puta brze...Nije to bas tako... Da bi mogao divljati moras imati bar RS-a od 450 konja, ovo sa 230 je super za preteci, ali opet ne tako jako da bi mogao na svakom mjesu preci koga pozelis....

Ja sada vozim skroz durgacije, volim stisnuti prvu i drugu, da osjetim kad povuce, ali da sada pucam petu ili sestu...pa za to mi treba pista....:lol:

U sustini nema potrebe za forsiranjem kada vozis nesto jace, jer jace auto vuce na 2k obrtaja kao slabije na 5k... Zato ni potrosnja nije puno veca... E sada ako ti sjedes u nesto jako, iz neceg slabog, pa navalis turirati, neces se puno navozati....

Sada sam misljenja da ne treba voziti slaba auta, tj. nejaka ako nije u pitanju vecinom gradska voznja, jer veci motori bas piju u gradu....

Da bi osjetio svu argelu konja, kod benzinjara se mora dici preko 4k obrtaja, a da bi se osjetila bas snaga auta, mora se bar dvije brzine do kraja...Extra je osjecaj ispucati drugu do kraja i onda se u trecoj leti...hehe...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top