SR Živinice 15.08.2010. ( prijava )

SR Živinice 15.08.2010. ( prijava )

Početnik
RE: SR Živinice 15.08.2010.

u Gere je prije bilo mahnito pravilo, da ako se u neku klasu plasiras voznjom (ne prijavom), onda opet moras potvrditi vrijeme te klase iako u toj klasi nema nikoga, samo jedan vozac

nije fer. znaci netko odvozi maximalno koliko moze na kvalifikacijama i napravi recimo 11.9 . onda u voznji te iste klase, sam sa sobom, 12.1, i to bude diskvalifikacija. mislim, stvarno, nigdje veze

nadam se da ce pravilo na ovoj utrci biti normalno kao i svuda, kao recimo kod AK HERCEGOVINA
 
Član
RE: SR Živinice 15.08.2010.

Da, ne pita ovo repo djabe, on je ja mislim 2 puta zbog toga kod gere izgubio pehar :D
 
Član
RE: SR Živinice 15.08.2010.

Ako nece biti dB-a bar omogucite nama dB-ovcima da uvezemo auta unutra da se zezamo i bassiramo malo!!


Molim odgovor od organizatora ako je moguce!:icon_smile:
 
Član
RE: SR Živinice 15.08.2010.

Sto se tice pravilnika, isti ce biti objavljen u narednim danima, ali mozemo ponoviti neka pravila:

Automobil mora imati bocu za gasenje pozara, pravilno pricvrscenu, sugurnosne pojaseve i gume sa dot ili e oznakom.
Ne mora imati kavez.
U vojnom kompleksu je zabranjeno paliti vatru.

Neregistrovani automobili su dozvoljeni, s tim da ce proci pregled mehanizma za upravljanje, kocninog sistema, goriva, sigurnosnih pojaseva, instalacija i sl.
Prica " nece meni niko ulaziti u automobil da proba" ne pije vode, takvi trkaci ce uzalud doci do Tuzle.

Sto se tice parkinga, bit ce odvojen za publiku i motoriste.

Svaki takmicar unaprijed zna troskove odlaska na trku, jer su potpuno isti kao i prosle i pretprosle godine, tu se nema sta reci.
Takmicari koji nemaju automobil za utrke, a koji se žale sto nema vode, hlada, gela za kosu i ogledala, treba da 15.08. posjete frizerski salon.
Za one koji nisu mogli otici u Osijek da se potegnu, imaju priliku u Zivinicama, pa ako zele, dobro su dosli.
 
Početnik
RE: SR Živinice 15.08.2010.

mislim da bi se mogao i dB organizovati, imaju 3-4 mjerna uredjaja, da upotpunimo i ovaj dio eventa...


ako sta za javite se, pa bi mogli nesto i organizovati..


samo nemojte da bude opet 3 takmicara .

za nagrade bi nesto smislili ako nista barem diplome a za nagrade standardno kotizacije u fond..
 
Član
RE: SR Živinice 15.08.2010.

mozeli se znati sta ce taj neko da proba,uz duzno postovanje ko, znam da je to prevencije radi al mislim stvarnoooooo imali potrebe zato, bez ljutnje,kako su se pocela mijenjati pravila sve je manje auta na trkama u BIH ko je to htio nisu VOZACI samo raja sa foruma vecina se ne takmici (recesija nije u pitanju).Ponavljam uz duzno postovanje ko ce pregledati auto Basti,Repi,Dini sa mercedesom 124,meni GOLFA(za sve koji neznaju Mustafa Salanovic BIJELI GOLF1 TURBO) i mnogim drugim majstorima profesionalcima,a sta je najgore u svemu tome sto mozda nece te nama nego po onoj raji sto puni odnosno sto su punili nekad piste.A neregistrovana auta dozvoljena a neko da nesta gleda i da proba.Sad slijedi odgovor JA sam organizator ja mogu sta hocu i kako hocu .Nije fer jer svako neka nezaboravi da nije NAS VOZACA nebi bilo ni organizatora niti STREET RACE utrka.Ponavljam bez ljutnje ako nikako nemogu drugacije pomoci savjet pustite nas da platimo i obavimo to za 5min i idemo na svoje odgovarajuce mjesto i neka utrke sto prije pocnu.Ovo su sve cinjenici i misljenje velike vecine,sto prostije to bolje. PRIJEDLOG ako ste u mogucnosti organizujte nam 15.8 dvije utrke.;);)bez ljutnje mislim da sam u pravu i ako cu tada ako bog da postiti ja cu ipak doci pa makar mi JARGU na tehnicki vozili:123::123:
 
Početnik
RE: SR Živinice 15.08.2010.

ma ne brini, uvjek se preuvelica sa najava o pregledima i strogom pravilniku, a sve je to tu reda radi

ono sto oni treba da pogledaju je osnovne stvari, da nesto nije puknuto, otpalo, da ne curi ulje pod auto itd.

kad bi netko stvarno vrsio detaljan pregled ispravnosti svakog auta u svaki detalj, onda bi trebalo 2 dana da se pregleda 30 auta. i na tehnickom kad registrujes ionako pogledaju samo par osnovnih stvari, ako i to :D

bez brige ;)

posto se svuda prica da ova utrka ce biti bezveze, sa malo auta, sa slabim autima, onda hajde svi razglasite to svuda i pozovite takmicare pa nece biti tako

i u Mostaru je uplata 50 maraka, i na ovoj utrci je isto. sve je do ljudi dali zele doci
treba imati na umu da se je SR scena usljed krize i propadanja nekih organizatora pocela opasno gasiti. da nema AK SLAVONIJE i AK HERCEGOVINE sa svojim utrkama (iako utrke u Mostaru nisu ni blizu onoga sto su bile 2006 i 2007 godine), SR-a nebi nikako ni bilo
znaci, treba koristiti svaku priliku
 
Član
RE: SR Živinice 15.08.2010.

totalno je nejasno kako pitanja o tome "šta, gdje, kako, kada, zašto,... o trci u Živinicama" postavljaju ljudi koji su već nekoliko puta bili, vidjeli i vozili i OPET im je nešto nejasno???
a svi odgovori na sva pitanja za takve je: SVE JE ISTO KAO PRIJE!!! (nema nastavka)
i zato ne briniti i ne postavljajte pitanja al DOĐITE
Basta, Repo, Dino, MUSTAFA SALANOVIĆ,... nikada nigdje nisu imali problema sa autima pa neće ni sada
 
Član
RE: SR Živinice 15.08.2010.

Pa ja drugih guma nemam sem tih full slikova,auta na obicnim gumama ni krenut ne moze,ja dolazim sa tim gumama jer drugih nemam a suludo je ogranicavat to ,ipak bitne su stotinke na race-u a drugih guma nemam,daj dozvolite ovo nigdje veze :icon_confused:
 
Član
RE: SR Živinice 15.08.2010.

Valjda dozvole, ne znam zasto ih uopste zabranjuju, ipak je trka, a i trkaci slik nije nista manje kvalitetan od DOT guma :icon_biggrin:
 

IGY

Član
RE: SR Živinice 15.08.2010.

sta je sa ovima koji bi dosli gledati utrku, kao sto vidim style i dB otpada, da li ce se moci uci na prostor piste sa autima ili ce se morati ostaviti auto van piste, iskreno ne dolazi mi se a da mi auto bude tamo negdje vani ?
 
Član
RE: SR Živinice 15.08.2010.

IGY je napisao(la):
sta je sa ovima koji bi dosli gledati utrku, kao sto vidim style i dB otpada, da li ce se moci uci na prostor piste sa autima ili ce se morati ostaviti auto van piste, iskreno ne dolazi mi se a da mi auto bude tamo negdje vani ?

Ma pitao sam ja vec par puta niko mi ne odgovara!!
 
Top