SR u Sarajevu, slike

SR u Sarajevu, slike

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lav

Član
detalja n izvjestaj by silverstar-SRCS

evo i detaljnog izvjestaja sa utrke..
kao sto sam u uvodu naveo, bilo je vrlo upitno da li uopste nastupiti na ovoj utrci.. i tako, u nadi da su se neke stvari bar donekle promijenile, uputili smo se prema ilidzi..
prijavili smo tim od 15-ak auta, pod nazivom SRCS Liqui Moly Team.
prije utrke donijeli smo odluku da cemo namjerno neke stvari isprobati da vidimo koliko je korektno takmicenje, jer smo odluku o daljim nastupima na istom ostavili za iza ove utrke. tako su se dva nasa auta nasla u nizim klasama bez problema, ali ovdje moram napomenuti kako su oni koji su nastupali bili bez ikakvih izgleda za znacajniji rezultat u svojim klasama, obzirom na konkurenciju..
potom sam ja pokusao da dam prigovor na odredjena auta kojima nije mjesto u odredjenoj klasi.. naravno - ponovo bez uspjeha..
jedina auta koja su premjestena u vise klase su ona za koje se prigovor izvrsio prije izvlacenja parova, a sve poslije bilo je uzalud.
sve poprilicni propusti ...
ipak, ovdje treba biti posten pa reci da su se ljudi iz tehnicke komisije poprilicno trudili da sve bude kako treba, jer sam sam jedno vrijeme stajao pored dok su kontrolirali auta naseg kluba i ona koja su se izmedju zadesila. ipak, jasno vidljiv bio je nedostatak koordinacije izmedju tehnickog osoblja i djevojaka za stolom koje su izdavale startne brojeve, pa otud i toliko ocite neregularnosti, mimo one ocekivane (auta koja se samo mogu provjeriti mjerenjem zapremine, bez vidnih pokazatelja).
nazalost i pored dobre volje jos jedan minus...
onda o parku vozaca.. park se nalazio pred kompleksom 'terme'. mi smo stigli rano ujutru. poredali nasa vozila i podigli klubske tende (koje su kasnije bile glavni orijentir onima koji su se pokusavali pronaci u guzvi ) unutar parka vozaca opsti nered. ljudi ulijecu pod rucnom, voze sa gasom do poda, pa je nerijedak slucaj bio vidjeti kako pjesaci bukvalno skacu ustranu kako ih neko nebi pokupio.. sva sreca pa je na tome ostalo.. organizatori su samo nijemo posmatrali.. onda pocinju prijave, i sva vozila ulaze na stazu. u parku vozaca ne ostaje niko, sem ostavljenih stvari,tendi,guma i felgi koje su zamijenjene i koje samo cekaju da ih neki od 'slucajnih' prolaznika pokupi (a takvih 'slucajnih' je bilo jako mnogo). naravno, dva nasa clana su tako ostala uskracena da gledaju zbivanja na stazi jer su morali cuvati stvari... jos jedan minus...
dolazimo do ulaza kad tamo - 5 KM ulaz za gledaoce a 1 KM za takmicare - pomalo iritirajuce
ipak, nakon razgovora sa nekim ljudima iz organizacije, donose odluku da clanovi srcs i njihova pratnja mogu uci besplatno, obzirom na veliki broj takmicara koji smo prijavili. HVALA NA TOME.
dok cekamo da udju sva nasa auta, cujem ljude iz tehnicke komisije kako traze da se postuje satnica za prijave, te da se onima koji su zakasnili ne dopusti ulaz, ali glavni organizator naredjuje da se svi puste unutra, pa otud i zakasnjenje od min. 3 sata.
 
Član
C cc. Dobar text.

btw - Moja dva druga i ja smo usli u 12, nismo platili tih pet maraka, vishe mi je izgledalo kao da ljude uzimaju na foru ko se povuce za novcanik njega peglaju, mi smo samo prosli, oni nas nisu ni pokusali zaustavit da pitaju za pare :D
 
Član
Lav je napisao(la):
detalja n izvjestaj by silverstar-SRCS

prije utrke donijeli smo odluku da cemo namjerno neke stvari isprobati da vidimo koliko je korektno takmicenje, jer smo odluku o daljim nastupima na istom ostavili za iza ove utrke. tako su se dva nasa auta nasla u nizim klasama bez problema, ali ovdje moram napomenuti kako su oni koji su nastupali bili bez ikakvih izgleda za znacajniji rezultat u svojim klasama, obzirom na konkurenciju..
:lol: pretpostavili smo
 
Član
TDi Power je napisao(la):
Hej ljudi nisam juce bio na SR ali sam cuo neke vazne info da kada se Hota trkao sa Omarom Dzaficem(Opel Corsa Driver) da ga je "uzeo" nekih 5 duzina auta,ali je koristio slikove gume koje se koriste u F1

Prepao se hota kadeta iz Gradiske pa sto je god znao stavio na auto da neizgubi i u Sarajevu :D:D:D

Cestitam svim pobjednicima a posebno najbrzem vozacu dizela u exYU...
 
Član
Lav je napisao(la):
@ edo 16V
kazes stoji honda u mjestu. pa onda ja mislim da si i ti emiru izgledao kao da stojis pored ograde.
:D

sta hoces sa ovim da kazes :icon_rolleyes:

TDi Power je napisao(la):
Hej ljudi nisam juce bio na SR ali sam cuo neke vazne info da kada se Hota trkao sa Omarom Dzaficem(Opel Corsa Driver) da ga je "uzeo" nekih 5 duzina auta,ali je koristio slikove gume koje se koriste u F1,a nije smjeo i da je krenuo na crveno,a nisu ponistili trku...
Poslije su opet startali i Hota je opet bio ispred neke 2-3 duzine...

odmah pukla mahalska prica.. Poderao ga Hota i gotovo.. Treba jos dosta pure da ga stigne
 
Legend
KRVOLOK je napisao(la):
TDi Power je napisao(la):
Hej ljudi nisam juce bio na SR ali sam cuo neke vazne info da kada se Hota trkao sa Omarom Dzaficem(Opel Corsa Driver) da ga je "uzeo" nekih 5 duzina auta,ali je koristio slikove gume koje se koriste u F1

Prepao se hota kadeta iz Gradiske pa sto je god znao stavio na auto da neizgubi i u Sarajevu :D:D:D

Cestitam svim pobjednicima a posebno najbrzem vozacu dizela u exYU...


:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Ma vozi HOTA uvjek na tim gumama, samo eto spominje ih sada momak koji nije ni bio na SR. A inace uvjek vozi na njima. Jedino u Mo je jednom prilikom vozio na klasicnim gumama.

Doduse ne mogu tvrdit za Modricu, nisam bio.
 
Član
OK ipak smo bili u pravu Peka.
E sad propusti iz mog ugla. Pored prospusta koje su svi vidjeli,kasnjenje guzva zbrka frka trka itd.
U 4 klasi izvlacenje parova. Zbog neparnog broja vozila biti ce jedan lucky winner .... hop ostanem ja. Hajd reko super,mogu smirom odgledati prvi krug. Ali u medjuvremnu protivnik plavog Audija RS4 se predaje ili odustaje ( svejedno ) i sad normalna logika je da Audi prolazi u drugi krug,gdje sam ja vec prosao,no medjutim jedan redar odlucuje da bi mogli sad nas dvojica da budemo par i to je to,nas dvojica na liniji. Audi me otpuhao,nista drugo nisam ni ocekivao. Nesmatram da sam ostecen na bilo koji nacin ovim potezom,jer nisam nikojim slucajem mogao zavrsiti medju prva 2,ja sam svoje vrijeme odvozio i to je to,tako ce mi se odrediti plasman. Ali znaci ipak nije bilo postovanja neke procedure takmicenja i pravila. Slicna stvar se desila u Modrici kada je peglica vozila protiv Josipovića u Vectri. Peglica ga je pobjedila i kad se parkirala ulje joj je izbilo iz motora. Josipović je trebao da ispadne,a peglica da dobije novog para koji bi po logici automatski pobjedio jer peglica nemoze voziti. Ali nije bilo tako,peglica nije mogla da vozi i onda je odjednom Josipović prošao umjesto peglice. Mislim koja je to muljaza bila na ocigled svih prisutnih.
Bio sam na sve 3 trke ove sezone i bicu i na ostalim,do sada me niko nije ostetio nikakvim postupcima i nepravilnostima,ali sam gledao dosta ostecenih takmicara. Desili se meni takvo nesto,garantujem da necu samo klapnuti usima i otici,vec cu da to istjeram na vidjelo. Dosta je vise mahlske organizacije!!!
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
OK ipak smo bili u pravu Peka.
E sad propusti iz mog ugla. Pored prospusta koje su svi vidjeli,kasnjenje guzva zbrka frka trka itd.
U 4 klasi izvlacenje parova. Zbog neparnog broja vozila biti ce jedan lucky winner .... hop ostanem ja. Hajd reko super,mogu smirom odgledati prvi krug. Ali u medjuvremnu protivnik plavog Audija RS4 se predaje ili odustaje ( svejedno ) i sad normalna logika je da Audi prolazi u drugi krug,gdje sam ja vec prosao,no medjutim jedan redar odlucuje da bi mogli sad nas dvojica da budemo par i to je to,nas dvojica na liniji. Audi me otpuhao,nista drugo nisam ni ocekivao. Nesmatram da sam ostecen na bilo koji nacin ovim potezom,jer nisam nikojim slucajem mogao zavrsiti medju prva 2,ja sam svoje vrijeme odvozio i to je to,tako ce mi se odrediti plasman. Ali znaci ipak nije bilo postovanja neke procedure takmicenja i pravila. Slicna stvar se desila u Modrici kada je peglica vozila protiv Josipovića u Vectri. Peglica ga je pobjedila i kad se parkirala ulje joj je izbilo iz motora. Josipović je trebao da ispadne,a peglica da dobije novog para koji bi po logici automatski pobjedio jer peglica nemoze voziti. Ali nije bilo tako,peglica nije mogla da vozi i onda je odjednom Josipović prošao umjesto peglice. Mislim koja je to muljaza bila na ocigled svih prisutnih.
Bio sam na sve 3 trke ove sezone i bicu i na ostalim,do sada me niko nije ostetio nikakvim postupcima i nepravilnostima,ali sam gledao dosta ostecenih takmicara. Desili se meni takvo nesto,garantujem da necu samo klapnuti usima i otici,vec cu da to istjeram na vidjelo. Dosta je vise mahlske organizacije!!!
Ispašćemo babaroge, ali vrijeme je da se počne nešto raditi u svim segmentima StreetRace event-a ..
 
Član
Pa nema veze babaroge bili ne bili ima da naopacke sve okrenem.
Mozda se neki pitaju zasto dosad nisam nista uradio,pa zato jer bih ispao samo neko ko zabada nos u tudje stvari,niti sam osteceni, niti organizator, niti komisija, niti sudija.
Nemogu reci da bi mi bilo drago da me zakinu,ali mozda potajno prizeljkujem da napravim belaj na stazi pa se onda svi malo probude i trznu iz naseg nekog blentavog mentaliteta. Nekad smo bas kao ovce!
 
Legend
Al_Galone je napisao(la):
Pa nema veze babaroge bili ne bili ima da naopacke sve okrenem.
Mozda se neki pitaju zasto dosad nisam nista uradio,pa zato jer bih ispao samo neko ko zabada nos u tudje stvari,niti sam osteceni, niti organizator, niti komisija, niti sudija.
Nemogu reci da bi mi bilo drago da me zakinu,ali mozda potajno prizeljkujem da napravim belaj na stazi pa se onda svi malo probude i trznu iz naseg nekog blentavog mentaliteta. Nekad smo bas kao ovce!

Pa Nurija je zagradio stazu kolima, i takmicenje je bilo obustavljeno jedan odredjeni period. Mozda nije ni to rijesenje, ali je pokazao poentu, i stao u kraju muljazama kada je on u pitanju. RISPECT za to, a to je bilo u Mostaru na jednom od prijasnjih race-ova. I niko mu nije rekao da je ppk, niti da zabada nos, nego naprotiv, i tako bi trebai svi.
 
Legend
Nadjoh kod Anaisa i ja svoju vozilicu

2000871010332308512_rs.jpg
 
Član
Ma ja sam rekao sumnjam da cu se vise pojaviti na gerinim raceovima.. ovo mi je prvi i vjerovatno zadnji.. a i dosao sam samo zbog raje..

Sve je vec receno.... organizacija je tu trebala biti od jutra, a ne doci nakon takmicara..
ZASTO staza nije bila odma u 6-7h ujutur oprana, tad su mogli odma poceti redati ogradu, cunjeve i lagano primati prijave takmicara i raspodjeljivat ih kako je ko dolazio.. Nebi bilo guzve i nebi se takmicari patili jer nije bilo ni publike.. A ne onako krkljanac zivi..korida...
 
Član
Hota vozio ispod 12 sekundi, uzme li se u obzir reakcija od oko 1 sekunde, to je ekstra vrijeme.
Lancia ide nevjerovatno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top