Sportski filter gljiva

Sportski filter gljiva

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

JD.

Član
ama cuj univerzalni pa na svakom je autu filter zraka drugacije upakovan i drugacije smjesten. o dovodu hladnog zraka da i ne govorim...

ta gljiva je univerzalna samo toliko da je mozes stavit na svako auto (znaci nacin montaze), i to je to...

o efikasnosti necemo :D :D vise negativnog nego pozivitnog u svakom slucaju
 

IGY

Član
licno meni na fiatu nie godio, kao da ga je gusio, a nekad ocepio, znao je da nikako neide a znao je da leti i trosio je 2 lit vise a ima je zvuk samo na jacim obrtajima, licno lose iskustvo
 
Član
imate i na a3m imaju filtera bruku i za svako auto posebno a najjace mi je bilo za fiat punto 98 god poseban za 8v a poseban za 16v
 

JD.

Član
Fiesta_Boy je napisao(la):
K&N ima katalog na koja auta moze,pa sto oni nemaju univerzalne....

imaju

http://www.knfilters.com/

2 red prvi dzep :D :D

ali vidis sta pise

"These universal air filters are legal ONLY for racing vehicles.  Not applicable, nor intended for use on emission controlled street or highway vehicles."

a sad sto nasa raja umislja da vozaju trkace masine, to je druga stvar :lol: :lol: :lol:

a ove no-name "univerzalne" gljive sto se imaju kupit kod nas su obicno smece koje ce ti samo motor pojebat..
 
Član
E uzeo sam danas i ja taj sportski filter, sutra idem akoBodga da ga postavim, nadam se da nece biti nikakvih problema...
Platio sam ga 26KM... lijepog je izgleda pravo, nadam se da ce na kraju biti i funkcionalan.
Sutra objavim slike ako ga postavim...
 
Član
sminka su ti filteri, mi smo neki dan postavljali filtere na 206-icu GTI, i na hyundai-a, i stvarno prejak je zvuk...i nisam citao sva objasnjenja, al da bi bio dobar zvuk, kod auta koja imaju duboku kutiju filtera, dobro je kad se filter uspije ugurat u kutiju da bude blizu usisnika, jer tada filter ima puni efekat...
 
Član
ma ljudi kupite lonac i ne trebaju vam nikakvi filteri....hehehe....ja imam i samo je pri vecim obrtajima zvuk dobar a kod 16 v auta treba uzeti onaj od 29 km i onda kako god dodas gas zvuk je prejak....
 
Član
Plakich je napisao(la):
ma ljudi kupite lonac i ne trebaju vam nikakvi filteri....hehehe....ja imam i samo je pri vecim obrtajima zvuk dobar a kod 16 v auta treba uzeti onaj od 29 km i onda kako god dodas gas zvuk je prejak....
pa kod mene je 16V pa nema zvuka nikakvog
 
Član
Ja cu u nedjelju saznati hoce li kod mene imati ikakvog efekta, momak koji ce mi raditi ovo predlozio mi je dvije varijante, jedna mi se nikako ne svidja, a to je da se skine ona plastika od motora... tada bi doduse gljiva mogla biti postavljena da pruza maksimalni efekat, al´ ja sam se odlucio za drugu varijantu, znaci da mi ostane plastik a gljiva ce biti postavljena na mjestu gdje nece moci doci do izrazaja, pa cu vidjeti kako ce sve to izgledati... iako ne bude imala nikakvog efekta ostavit cu je nek mi krasi motor... Hehe :D
 
Član
Ja filter koristim samo kad treba da mi malo stiša auto (izgubi se onaj oštri zvuk) .
A druga stvar , filter treba postaviti na mjesto gdje je zrak najhladniji , ako ga postaviš gdje je topal zrak onda gubiš na performansama.
Ali je definitivno najbolje bez filtera (ikakvog) .

I filteri su uglavnom univerzalni
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top