Sportski filter gljiva

Sportski filter gljiva

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E drug, jesi li uspio napraviti taj filter.Ja imam isti i odprilike ti mogu reci da to nije uopste komplikovano.Samo ti filter nesmije biti nigdje otvoren a u autu cujes sistanje tj usisavanje zraka (isto kao kad vjetar duva).Sto se tice snage dobivas par konja.Ako ti bude sta trebalo a da ti mogu  pomoci samo reci.
 
Član
Ok, e ovako....

Zracni filter jeste ulaz usisnog sistema motora, i kao takav je fabricki postavljen na mjesto gdje moze primati HLADAN zrak. E sad, posto je cinjenica da u BiH nema nijedne profesionalne prodavnice tuning dijelova, imamo ove fush-gljive. Ovo sto neki tipovi poput JD i sl. melju o ovome - onome nema u sustini nikakve veze sa zivotom. Bitno ti je samo da vuce hladan zrak, da je cijev (al., ponajbolje inox) obložena termo-izolacijom i postavljena tako da omogućava protok zraka ka motoru. Posto na ovaj nacin u motor dolazi vise zraka, kod nekih ces morati podesiti i dotok goriva, radi odnosa u smjesi.
Sa sportskim zračnim filterom (znači pro, na jacim motorima) možeš dobiti max 10 ks, i to da se udaraš nogom u guzicu od srece. Sa ovim pijacarskim filterima uparenim sa nasim masinama možes dobiti zvuk iznad 2500 rpm, (što brže auto ide, to jaci zvuk filter daje) i MALO bolji odziv na gas. I to bi, ukratko, bilo to.
.
 
Član
invisible je napisao(la):
Ok, e ovako....

Zracni filter jeste ulaz usisnog sistema motora, i kao takav je fabricki postavljen na mjesto gdje moze primati HLADAN zrak. E sad, posto je cinjenica da u BiH nema nijedne profesionalne prodavnice tuning dijelova, imamo ove fush-gljive. Ovo sto neki tipovi poput JD i sl. melju o ovome - onome nema u sustini nikakve veze sa zivotom. Bitno ti je samo  da vuce hladan zrak, da je cijev (al., ponajbolje inox) obložena termo-izolacijom i postavljena tako da omogućava protok zraka ka motoru. Posto na ovaj nacin u motor dolazi vise zraka, kod nekih ces morati podesiti i dotok goriva, radi odnosa u smjesi.
Sa sportskim zračnim filterom (znači pro, na jacim motorima) možeš dobiti max 10 ks, i to da se udaraš nogom u guzicu od srece. Sa ovim pijacarskim filterima uparenim sa nasim masinama možes dobiti zvuk iznad 2500 rpm, (što brže auto ide, to jaci zvuk filter daje) i MALO bolji odziv na gas. I to bi, ukratko, bilo to.
.

e hajd' ti nama se prvo predstavi u "najnoviji clanovi.." pa onda cemo da komentarisemo ko si i sta si! A sto se tice filtera, ne mozes toliko dobiti ni sa pro filterom dok se ne uradi izduvni sistem od grane do rore!Tek je tad efikasno!
 
Član
Puno je kume 10 konja sa filterom... Kao što Addo reče, moraš uraditi još neke popratne stvari da bi dobio 10 konja....
 
Član
10 KS samim filterom tesko da mozes dobiti, no uz pomoc AIRBOXA to je vec izvodivo. Kako sam se ja raspitivao za Saxo VTS, AIRBOX mi na 1.6 16V moze dati 10-ak KS. No nije ni jeftina stvarka, posebno oni karbonski. Airbox nije samo filter, nego i nanovo dizajniran usis.

Evo kako to izgleda za BMW-ov redni sestak...

carbon-airbox-bmw-e46-m3.jpg


Inace, stavljanje filtera na obicnu modernu masinu donjet ce bolji zvuk, ali i povecati potrosnju. A neko rece bolji odziv na gas, mislim da to nije tacno. Imao sam priliku voziti neke moderne aute sa gljivom i odziv na gas je bio mnogo sporiji. Jednostavno, gljiva pusta vise zraka nego ga ocekuje "kompjuter" automobila, sto ga buni i to uveliko usporava odziv na gas. Gljiva + chip vec moze dati dobre rezultate, cak ih je i preporucljivo ugraditi oboje.
 
Član
10KS mozes jedino dobiti na visokoturazne motore zapremina 2000 i vise... tako pise na stranici od jednog proizvodjaca ovih filtera.
 

JD.

Član
invisible je napisao(la):
Ovo sto neki tipovi poput JD i sl. melju o ovome - onome nema u sustini nikakve veze sa zivotom. Bitno ti je samo  da vuce hladan zrak, da je cijev

a sta sam ja napisao nego upravo to da se mora napraviti da vuce hladan zrak, inace nema nikakvog efekta ?

a de nam ti postavi slike sa dyno testa da vidimo tih 10 konja ? :icon_rolleyes:
 
Član
deset konja vrlo lako mozes dobiti na stocarskoj pijaci, neznam kolko su para al ja sam uzo tri konja i kad sam sva tri stavio u auto sva tri su uginula do jutra jer nisam ostavio dotok zraka u auto, tako da i na to moras da pazis...
 
Član
nona je napisao(la):
deset konja vrlo lako mozes dobiti na stocarskoj pijaci, neznam kolko su para al ja sam uzo tri konja i kad sam sva tri stavio u auto sva tri su uginula do jutra jer nisam ostavio dotok zraka u auto, tako da i na to moras da pazis...

dobar:lol:
 
Član
"Sa sportskim zračnim filterom (znači pro, na jacim motorima) možeš dobiti max 10 ks"

correction: sportskim zračnim filterom = sportskim usisom (komplet usis), moja greška
 
Član
Fiesta_Boy je napisao(la):
tesko...jako tesko...
ne nalaze se konji na ulici

itekako si upravu, ne nalaze se konji na ulici,
ja sam vec reko da morate otici na stocarsku pijacu...
samo sto emne niko ne slusa al nema veze na kraju ce te svi vidjet da sam ja bio upravu.
:cool:
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
10 KS samim filterom tesko da mozes dobiti, no uz pomoc AIRBOXA to je vec izvodivo. Kako sam se ja raspitivao za Saxo VTS, AIRBOX mi na 1.6 16V moze dati 10-ak KS. No nije ni jeftina stvarka, posebno oni karbonski. Airbox nije samo filter, nego i nanovo dizajniran usis.

Evo kako to izgleda za BMW-ov redni sestak...

carbon-airbox-bmw-e46-m3.jpg


Inace, stavljanje filtera na obicnu modernu masinu donjet ce bolji zvuk, ali i povecati potrosnju. A neko rece bolji odziv na gas, mislim da to nije tacno. Imao sam priliku voziti neke moderne aute sa gljivom i odziv na gas je bio mnogo sporiji. Jednostavno, gljiva pusta vise zraka nego ga ocekuje "kompjuter" automobila, sto ga buni i to uveliko usporava odziv na gas. Gljiva + chip vec moze dati dobre rezultate, cak ih je i preporucljivo ugraditi oboje.


Apsolutno si u pravu , sa AIR Boxom se stvarno može dobiti dosta.
A isto tako nema potrebe da kupujes neki skupi kad mozes sam da napravis od lima. Ali se mora pazljivo izracunati volumen.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top