Sinula mi neka ideja

Sinula mi neka ideja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BHT Ovisnik
meni su i te stare super kocile,samo promjenim one četkice,ocistim felgu malo i dobar;)
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
meni su i te stare super kocile,samo promjenim one četkice,ocistim felgu malo i dobar;)
četkice? mislis na one gumice sto koce????
ma ove u mene nevaljaju nista em sto slabo koce em sajle pucaju cesto!!
 
Član
isto sam radio...ko i col3-99 ..a mozes i nove kupit nisu skupe normalne mozes uzet i prednje i zadnje za 10 km...danas ja skino prednju ...ja strahote i gumice sve sastrugo do zeljeza...nije mogla vise kocit....i stavio nju nazad..nove gumice...ma ko nova...a to za sajle...zavisi kako je koja kvalitete...meni neke znaju bit po godinu a neke cim jace zakocim puknu....
 
Član
ej ljudi..imam problem....stavio sam dinamu na biciklo..sad...zicu sam stavio na dinamu gdje ide...i zalemio sam je na sijalicu....i kad ukljucim ne radi....do cega moze bit ..a zalemio sam i drugi kraj zice sto ide u dinamu ..spjio dvije zice... jel do mase ili nesto drugo...sijalica i dinama su ispravni sto posto
 
BHT Ovisnik
aj kad udes na MSN objasni mi tocno kako si spajao,mislim da me nisi najbolje razumio,mozda ja nebudem tu al napisi pa cu vidit,msn mi je 0-24 upaljen;)
 
Član
VW Diego je napisao(la):
jeli zna neko kako rjesit problem kocnica, u mene na mom starom bajku su kocnice ona kljesta ili vec kako li se zovu i jako slabo koce znaci nisu kao u ovih gore bicikla sto su postavljene slike!!!
postojili neko rjesenje ili da mjenjam komplet ram????


Taaky je napisao(la):
sta ti hoces..??? jel novije kocnice klijesta ili oces diskove da stavis...a diskove nemozes da stavis na obicni ram ...treba da bude sira viljuska



nemožeš diskove tek tako da staviš,osim što ti trebaju šire viljuške i na ramu nosači za kliješta,trebaš promjeniti i nable a u dosta slučajeva i žbice, nable se mjenjaju jer ti treba ona na koju se može namotirati disk,to bi te sve zajedno koštalo ko dobro biciklo,kupi neke kočnice v brake npr. nemoj neke jeftine skroz,i kupi kvalitetnije pakne ako ne dođu sa kliještima dobre,ako sve dobro postaviš i podesiš
kočiće po suhom ko i diskovi,sajle ti hoće pucati ako su nekvalitetne ili ako su oštećene prilikom montaže,na njima ne štedi nađi što bolje možeš to ti glavu čuva :D
evo na šta mislim,imaš jefini vaki kočnica , ovdje u servisu ima novi za oko 10km i super koče,od dobrog su materijala napravite i za te pare su odličan izbor ;)

BRM970F.jpg
 
Član


evo slike mojih kocnica znaci pogresno ste me shvatili ili ja nisam dobro razumio, znaci interesujeme postojili ikakva sansa da se zamjene ili kako poboljsaju ove kocnice jer jako slabo koce, a na drugom biciklu imam ove sto su na slici sto je postavio trozic i dobro strasno koce i nekidaju upola sajlu kao ove moje!!!
 
BHT Ovisnik
to u tebe je druga prica,ja sam kontao da su cak one malo novije od tih,neznam da se ista tu moze,malo samo WD.om pospricaj,nove gumice probaj
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
to u tebe je druga prica,ja sam kontao da su cak one malo novije od tih,neznam da se ista tu moze,malo samo WD.om pospricaj,nove gumice probaj

ma mjenjao sam i gumice ili kako ih ja iz milja nazivam "pakne" :lol: ali dzaba isto opet!!! Slabo koci kida sajlu a tvrde na kocnici bruku jednu jedva da mozes stisnut do kraja!!!
ma ja mislim da njima nema poboljsanja :icon_cry: najvjerovatnije cu mjenjat citavi ram i stavit onda ove v ili kako li se vec zovu sto ima slika u trozica!!!!
 
Član
ja mislim da mozes stavit ove v kocnice....te su u tebe sa dvije sajle?? i na ramu iznad imas odredjeno dokle ide pancir a onda nastaljva sajla...ja sam to isto radio na starom biciklu stavio ove nove..i super koci...trozic zasto te nema na msn.u trebas mi hitno????
 
Član
ee onda sam zamjeno te dvoje...ove su bile sa dvije sajle....znam sad na koje mislis imo sam ove na prvom biciklu prije jedno 10 god ..zna li iko ovo za dinamu da mi pomogne...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top