Sinula mi neka ideja

Sinula mi neka ideja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ovo su sa 1 sajlom i nemogu se nikako stavit V kocnice jer na ovom ramu nemaju nosaci na koje se montiraju v kocnice!!!
 
Član
znam sad na koje mislite...u sredini ima saraf i tu se zavrne...to su one kao prve kocnice sto su izasle..te su tvrde ko dzavo meni je ruka odpadne dok stanem...znao sam iskrivit rucek od kocnice...hehe.prije bi nogom zakocio hehe ..pozzz
 
Član
VW Diego je napisao(la):


evo slike mojih kocnica znaci pogresno ste me shvatili ili ja nisam dobro razumio, znaci interesujeme postojili ikakva sansa da se zamjene ili kako poboljsaju ove kocnice jer jako slabo koce, a na drugom biciklu imam ove sto su na slici sto je postavio trozic i dobro strasno koce i nekidaju upola sajlu kao ove moje!!!



ovo su ti kočnice ko u road bajka takve su na mom mislim taj sistem montiranja,
imaš takve kočnice od weizmana na starijim nekim biciklima dobro koče,takođe imaju takve alu
kočnice i puno su bolje od tih željeznih sad jel do opruge ili čega već ali bolje su,ja sam na svoj stavio double caliper kočnice to su najbolje što postoje za road bike i trkaća bicikla one koče ko diskovi al su jedna shimano double caliper kliješta oko 50eur pa nadalje ,
nisam još našao da posotje zamjenska neka našo neku drugu marku al košta ko shimano.
koče nenormalno ako možeš nabaviti polovne bilo bi dobro,al pazi dobule caliper ima za trkaća bicikla i
mala su skroz,kratke krakove imaju,dok imaš sa dugačkim krakovima kočnice koje odgovaraju na vintage road bike tj. oni sa 27točkovima ili slična bicikla sa tim kočnicama ko utebe


evo šta bi ti pasalo ovake su umene kočnice

Dual pivot stopping power with room for fat tires and fenders. Our classy long reach brakes look good anywhere. More adjustment range than the others, they work for reaches from 41mm to 56mm from the center of the brake bolt to the center of the braking surface. 165g front 162g rear. Includes calipers for both front and rear.

Item No. » NS-LRB

$54.99

NS-LRB-NCL-FRONT.jpg
 
Član
Trozic je napisao(la):
VW Diego je napisao(la):


evo slike mojih kocnica znaci pogresno ste me shvatili ili ja nisam dobro razumio, znaci interesujeme postojili ikakva sansa da se zamjene ili kako poboljsaju ove kocnice jer jako slabo koce, a na drugom biciklu imam ove sto su na slici sto je postavio trozic i dobro strasno koce i nekidaju upola sajlu kao ove moje!!!
ma hvala kralju ali stvarno nove ove da trazim ne isplate mi se! Najvjerovatnije cu nac negdje kakav dobar ram na kome imaju nosaci za one V kocnice i namontirat njih, prepakovacu sa ovog rama sve na taj novi i gotovo!!!
ovo biciklo sa ovim kocncama vozim vec 10 godina i jbg sad sam dosta i tezi a i bolje mogu i potjerat tako da sam radi njih upado u dosta gustih situacija, tako da sam odlucio da ih moram mjenjat radit nesto po njihovom pitanju!!!!
Hvala na savjetu jos jednom!!!




ovo su ti kočnice ko u road bajka takve su na mom mislim taj sistem montiranja,
imaš takve kočnice od weizmana na starijim nekim biciklima dobro koče,takođe imaju takve alu
kočnice i puno su bolje od tih željeznih sad jel do opruge ili čega već ali bolje su,ja sam na svoj stavio double caliper kočnice to su najbolje što postoje za road bike i trkaća bicikla one koče ko diskovi al su jedna shimano double caliper kliješta oko 50eur pa nadalje ,
nisam još našao da posotje zamjenska neka našo neku drugu marku al košta ko shimano.
koče nenormalno ako možeš nabaviti polovne bilo bi dobro,al pazi dobule caliper ima za trkaća bicikla i
mala su skroz,kratke krakove imaju,dok imaš sa dugačkim krakovima kočnice koje odgovaraju na vintage road bike tj. oni sa 27točkovima ili slična bicikla sa tim kočnicama ko utebe


evo šta bi ti pasalo ovake su umene kočnice

Dual pivot stopping power with room for fat tires and fenders. Our classy long reach brakes look good anywhere. More adjustment range than the others, they work for reaches from 41mm to 56mm from the center of the brake bolt to the center of the braking surface. 165g front 162g rear. Includes calipers for both front and rear.

Item No. » NS-LRB

$54.99

NS-LRB-NCL-FRONT.jpg
ma preskupo kralju ovo
ma idem ja na varijantu sa novim ramom i onim V kocnicama
hvala tebi
 
Član
netreba ti to imaš polovni sa stariji bicikla kočnice ovo što ti kažem weizman ili sl. isto dobro koči sličan sistem rada jeftinije ti to potražiti nego ram mjenjati jer kad mjenjaš ram moraš i sajle i bužire.........
hrpa posla potraži take ko utebe ali alu budu i koče dobro ;)
 
Član
Trozic je napisao(la):
netreba ti to imaš polovni sa stariji bicikla kočnice ovo što ti kažem weizman ili sl. isto dobro koči sličan sistem rada jeftinije ti to potražiti nego ram mjenjati jer kad mjenjaš ram moraš i sajle i bužire.........
hrpa posla potraži take ko utebe ali alu budu i koče dobro ;)
probacu nac, a ako ne onda mi neostaje nista nego novi ram!!!
 
Član
ej ljudi ...sve sam ugradio...danas ..i stavio "xenone" diode...i obicno svjetlo..napravio prekidac na diodama...i uzeo sad da probam...extra svjetli...i ja uzeo dva tri puta da upalim ugasim diode...i okrenem se naglo..i najednom ugasise se sve sijalice...do cega je molima vas pomagajte...
 
Član
kako misliš okrenuo se naglo ne kontam to :)
da se nije neki kabal otpojio to hoće često zezati ;)
 
Član
sa biciklom se naglo okreno...ono ala spurom..mal prokliza...i nastavio ja dalje vozit i nesh sam zakocio i samo se pogasise svjetla...mozete mi rec vase predpostavke da ujtru ne lutam jer imam jos dosta posla ujtru..kad sve zavrsim uslikam vam da pokazem...moj unikat..hehe.
 
Član
necete vjerovat sta je bilo...pocrkale sve sijalice....sad sam to rjesio stavio sam dva prekidaca...za oba fara...i u jedan stavio sijalicu od kratki svjetala od auta 12v a u drugu poziciju 1,5ja mislim ...i kad koju ocu samo presaltam..hehe...uslikacu vam veceras biciklo..pa cete vidjet..
 
Član
nemoj stavljati sjelicu od 12v nemaš tolki napon na bajku samo će ti loše svjetliti,najbolje izmjeri
kolki je napon na dinami i nađi prema tome sjelicu ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top