set kvacila golf 5 - kvar poslije predjenih 4 300 km

set kvacila golf 5 - kvar poslije predjenih 4 300 km

Član
Poz drustvo,
Ovako.imam problem sa kvacilom.kad krecem prvom brzinom auto se bukvalno trese.a kad malo brze pustim kvacilo onda je sve ok.u drugim brzinama nema problema u voznji.ostalo je sve uredu.dobro ide i nema proklizavanja i slicno.Pa sta vi mislite sta je problem?
 
Član
Obično ide sve, jer ti se ne isplati skidati mjenjač da zamjeniš zamajac pa možda kroz 2 mjeseca bude trebalo i ostalo pa ponovo skidaj. Mislim da je realno očekivati cifru od 800 do 1000km, ali neka me isprave ako griješim.
 
Član
A koliko ja to mogu voziti?da nece otici jos nesto?
Mjenjac je 5 brzina.A znam da su neki ljudi mjenjali samo zamajac.Ne znam je li samo njega mogu kupiti novog ili je mozda polovan.
Jos jednom da ponovim.sve ok u voznji i auto dobro ide(vuce).samo kada krecem polako auto se previse trese...
 
Član
Mozes ti uzeti i samo zamajac al' obavezno istog proizvodjaca, ili samo set kvacila, takodjer isti proizvodjac.. ako vec znas da trese zbog toga..
 
Član
Pa ne znam u cemu je problem.samo mislim da je u tome.covjek konta na to.a vjerovatno i jeste.ipak on ima 230000km.
 
Super Moderator
odma svi na zamajac. moze biti i korpa pa da trese. kod mene korpa ne valja i kad se ugrije pocne da treska kad krecem
a moze biti i nosac neki
 
Član
Pa kod mene uvijek trese.i kad je ugrijan i hladan.kad pritisnem kvacilo i na onom djelu gdje odvaja promjeni zvuk.a prije i poslije je isto.
 
Član
Meni na bivsem autu isto tako bilo.kad krecem trza isto kao koza da skakuce heh.zamijenio lamelu i vese mi se to nije desavalo...a sto se tice ovog golfa ja sam set kvacila komplet platio 950 +50 ruke i godina dana garancije sachs
 
Član
Ugradi sebi fiksni zamajac i lamelu i ja ti garantujem zivotom da ces biti rahat.
Pusti se prica i nekih nebuloza . Sve zamjena sa rukama 300-350 KM...
 
Član
Ovaj prijatelj jedan je ugradio liku na oktaviju fiksni, motor kao kod petice 1.9tdi, jos je uz to 4x4, ako kod njega sve ok funkcionise,moze vala i kod obicnih.Ja kad budem mijenjao stavit cu fiksni,pa sta bude...
 
Top