set kvacila golf 5 - kvar poslije predjenih 4 300 km

set kvacila golf 5 - kvar poslije predjenih 4 300 km

Član
Mislim da za tvoj mjenjac nema fiksni za kupiti, u tomje fazon
Ima i za njegov mjenjac fiksni zamajac, Valeo radi! samo je malo teze za naci! A to bas i nije isplativo za vozila koja ne prelaze bas veliku kilometrazu! Jer je sam set kvacila za ovaj mjenjac (240mm) tesko naci i kad se nadje skup je! Tako da je po meni bolja opcija kupis zamajac i set kvacila (otprilike nekih 1000KM) i rahat si dok je auto kod tebe!
A sto se tice zamajca, znam jedan primjer gdje je zamajac zaglavio i radilica je trpila i na kraju pukla, tako da moze biti i veca havarija od samog zamajca! Mada je taj problem rijedak pravo ali eto desava se i to!
 
Član
ma svugdje ima izuzetaka,no jbg drug nisu svi u mogucnosti zamijeniti,ev vidis i mene trznulo kad sam vidio da opet proklizava reko nije valjda opet otisla,al hvala bogu nije sad je sve za pet....
 
Super Moderator
Ima i za njegov mjenjac fiksni zamajac, Valeo radi! samo je malo teze za naci! A to bas i nije isplativo za vozila koja ne prelaze bas veliku kilometrazu! Jer je sam set kvacila za ovaj mjenjac (240mm) tesko naci i kad se nadje skup je! Tako da je po meni bolja opcija kupis zamajac i set kvacila (otprilike nekih 1000KM) i rahat si dok je auto kod tebe!
A sto se tice zamajca, znam jedan primjer gdje je zamajac zaglavio i radilica je trpila i na kraju pukla, tako da moze biti i veca havarija od samog zamajca! Mada je taj problem rijedak pravo ali eto desava se i to!


ima za autora teme, al za bukijev mislim da nema. barem kad sam ja gledo bilo je za ove koji su sa 5 brzina, al ove sa 6 nije bilo, a nisu isti
 
Član
ma svugdje ima izuzetaka,no jbg drug nisu svi u mogucnosti zamijeniti,ev vidis i mene trznulo kad sam vidio da opet proklizava reko nije valjda opet otisla,al hvala bogu nije sad je sve za pet....
Znam sve razumijem jer sam i sam imao isti problem, zamajac otisao na Bori (doduse nakon 120.000km predjenih kod nas) Stavio sam fiksni zamajac iz razloga sto auto prelazi vise (otac mi je bio taksista i penzionisao se, sad ja vozim to auto i prelazim puno puno manje) i problemi su sto auto kad je hladan prilikom kretanja imas osjecaj da ce motor iskociti! Zamajac mora ici opet na "ravnanje", najvjerovatnije odmah i novi set kvacila! I to mi je opet nekih 300+KM! Tako da se sad pitam, stavio bi plivajuci opet i mirna Bosna!
 
Član
Sve si ti to upravu nema govora, al kako cu ja stavit fixni zamajac na x3 bmw, mi smo prinuđeni da to mijenjamo kad ode i nema nam druge.
imaju ovi neki golfovi 4 i petice sto se moze stavit fiksni zamajac od pasata delfina i od golfa 3 oni 66 i 81 kw.

Imas kupiti sada set kvacila sa fiksnim zamajcem i za PD motore i za 101,115,130,150 konja... Za renault jos nema, za BMW-a cisto sumnjam da ima isto, ali zato postoji solucija gdje ljudi koji imaju firme sa CNC masinama ti naprave zamajac po zelji i samo se nadje odgovarajuca lamela sa federima i to je to, i opet te izadje duplo jeftinije nego da kupis plivajuci jer izrada zamajca na CNC masini ne dodje vise od 500-600km zavisno od velicine zamajca...
Ali ovo sve naravno vrijedi ako ces auto sebi ostavljati, ako ces prodavati dalje, onda nisi budala se toliko namuciti da napravis kako treba i da traje 100 godina ako ces ga prodati za 2-3 mjeseca...
 
Član
ima za autora teme, al za bukijev mislim da nema. barem kad sam ja gledo bilo je za ove koji su sa 5 brzina, al ove sa 6 nije bilo, a nisu isti
Ima i za 6 brzina, ugradio na touran-a 1.9 TDI 105konja 6 brzina mjenjac 2005-a godina, fiksni zamajac i set kvacila placen 650-700km nov, dok je plivajuci i set kvacila bili 850-900km... Moze se i ja veci fi lamele poruciti, ali u ovog je bio sve mi se cini fi 240 lamele...
 
Član
Ne nema razlike, tvrdoca kvacila ti samo zavisi od korpe, a posto je u svih novih auta sada hidraulicko kvacilo, mekoca ce ti ostati ista...
a zasto ima lufta u kvacilu konkretno na golf 5 tdi 77kw 2008 god,drugu zbog bluemotin otisao zamajc i stavi fixni i kad sam probao bas se osjeti luf,i jako jako nisko odvaja
 
Član
Taj ko mu je radio nije mu ozracio kvacilo ili mu neki od cilindara ne valja... I da, treba da vidi da li mu je cilindar kvacila pravilno vracen...
 
Član
ahaa inace bas ruzno znaci cim pustis kvacilo nema ni 1 cm lufta od dna krene da fata,a odozgo kad pritisnes kao da papucica spadne sama ono labavo drama,et ne znam kako da ga opisem drugacije
 
Član
Znam znam, to se desava inace kad udje zrak i ostane zraka u sistemu kvacila i mora se ozraciti ili ljudi prilikom zamjene ostete cilindar i onda to se desava isto jer odu gumice i onda ne radi kako treba. Ali ja mislim da tu treba samo pravilno ozraciti kvacilo.
 
Član
e ne znam bgm,samo kad sam probao ruzno pravo,ono nekako prerano odvaja al et,bas cu ga pitati jel ozracio,ugl kad sam ga provozao nisam osjetio nikakve vece buke,il nesto da bih mogao reci da fixni ne valja
 
Top