Scirocco 92' 1.8 8v

Scirocco 92' 1.8 8v

Član
Malo se sredjivao hladnjak... :icon_smile:









Servisirao sam anlaser i alternator... sada vergla i puni kao lud... :icon_smile: pa sam i njih ofarbao u mat crno... hteo sam remenicu od alternatora u drugu boju, ali me farba nesto zezala...pa sam i nju zveknuo u mat crno...:icon_rolleyes:







Vozilo se malo i na NAVAK stazi...:icon_rolleyes:

Prednje gume se odlicno pokazale s'obzirom da su 165/45 na 7.5 jota... :icon_smile: ...Naduvane su bile na 3 bara za svaki slucaj...malo sam strahovao da ne spadne...ali cika Veljko ih je dobro zalepio... :icon_smile:
Aki sa jugerom odlicno vozi...bas smo se lepo izvozali...uglavnom auto ide odlicno...kamera je bila postavljena, ali ja mentol sam zaboravio da podignem sediste...tako da se snimalo nebo...ali evo mozete da slusate motor...
Prvih par krugova je bilo upoznavanje staze...pa tamo negde posle 10 minuta pocelo je jarenje... :123:

Evo snimka, pa mozete da vidite kako je to otprilike izgledalo...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JaI7--MgXj4

I evo akijevog snimka...pojavljujem se na 4:40...auto mu je bukvalno zalepljen za zemlju...slikovi super mu drze iako su 10 godina stari...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WWsPYjZMShg







Skinut je menjac i set kvacila...

Menjac je rasturen da bi se zamenili lezajevi neki na diferencijalu i snopovima...i da bi bio detaljno opran, kako spolja, tako i iznutra...















Menjac opran unutra i spolja...


Evo starog i novog olaksanog zamajca...





Prosli vlasnik je istrosio posteno lamelu i sjebao zamajac i korpu... vidi se na slici koliko je ostecen zamajac tu gde nalaze lamela...uzas...zato nije hteo puno da potpisuje u drugoj... :icon_smile:


Ali zato sa ovim ima da se vrti kao zujalica :icon_smile:


Evo i neceg novog...C2 stigle :cool:












Bilo se malo na skupu u Loznici...evo par slika.... :cool:











Evo jos jedne novine...nabavio sam farove kao nove sa sve motorcicima sto je retkost do jaja... :cool:





Farovi su namontirani...povezana su h4 svetla...a mora da se preveze opet za duga svetla i za motorcice da se sredi... ostalo je da se nadje jos origigi maska...i da se lepo kompletira prednji kraj... ;)
Evo za sada jedne slike...


Nabavljen zadnji trap sa diskovima sa scirocca 16v... i evo rasturen u delove... pa da moze da pocne polako prikupljanje svih novih delova... pa peskiranje i plastificiranje u crno...itd... :cool:

Evo slika...




Ipak su stigle druge felne za slikove!





I jedna slika sa farovima... :cool:



Evo koja slika po mraku... :icon_smile:





Stigao deda mraz malo ranije... :cool:

Kupljena 4 nova Michelin slika 18/58... :cool: i odmah je namontirano na felne... :icon_smile: (zahvaljujuci Veljku vulkanizeru iz Vince ;): )









Gume izglancane i konzervirane... :D









 
Član
Nabavljena dvoklipna kljesta od audija S2... :)

Najverovatnije ce se u sivu farbati :)







Evo par slika sa c2 :)







C2 idu na prodaju, dolaze ove... c2 su lepe felne, ali sam resio da se manem adaptera i da trazim sto laksu felnu...



Umesto Momo Italy, stavljen je ovaj Raid-ov volan...



Evo malo slika sa Wagenfest-a... :)









Krenulo je polako raskupusavanje motornog prostora... :irre:

U planu je sledece:
1. Vadjenje motora
2. Farbanje motornog prostora u boju auta
3. Farbanje i sredjivanje celog motora, kao i kompletna generalna motora
4. Menjanje glavnog kocionog kao i veci kocioni servo
5. Montiranje prednjih 280mm diskova i S2 dvoklipnih kljesta
6. Montiranje zadnjih diskova
7. Montiranje zadnje balans stangle od scirocca 16v 24mm (sada je 21mm)
8. Menjanje kompletnog izduvnog sistema

Dok se ne bude svaki deo sijao...nema nazad pod haubu :)

Evo slike kako je trenutno... pa javljam dalje radove... :)



Jedino na autu je izbila rdja na veznom limu... ali naravno sredice se!





1qp6.jpg


Kosevi su kao novi... imaju koju ogrebotinicu...ali bitno da nema trule?i!

vy7d.jpg




Evo cisto bezveze slika unutrasnjosti... :D

bjec.jpg


Ovu sliku nisam stigao fotoaparatom da slikam...zaboravih...ali evo, agregati su svi skinuti...ostalo jos neke sitnice...i motor ide napolje sutra ili prekosutra...


lrj2.jpg
 
Član
Ovu sliku nisam stigao fotoaparatom da slikam...zaboravih...ali evo, agregati su svi skinuti...ostalo jos neke sitnice...


lrj2.jpg


Evo radilo se malo...izvadjen motor skroz...i motorni prostor je spreman za guljenje, gitovanje i farbanje! :)

d3dr.jpg


Zamalo da odem na dino da vidim koliko konja bih izbacio sada :lol: :lol: :lol:

fh9f.jpg


Evo radi se punom parom.

Kociona kljesta su sredjena, ofarbana i cekaju ugradnju :)











Stigala druga usisna grana...malo je veca...i prepravlja se na desnu stranu da bude usis...



Posto je vezni lim bio u uzasnom stanju, on je oguljen do lima, a deo kod akumulator isto je morao do lima jer mi je jednom prilikom pukao akumulator pa je malo nagrizao farbu.









Evo malo radova...s'obzirom da prvi put radim ovo...za sada je ispalo ok...nadam se da ce tako i da ostane... :D

Izvinjavam se na kameri losijoj...





Spric git









 
Član
Evo namontirani zadnji diskovi...



Srce felne je ofarbano u boju auta, a rubove sam trenutno ofarbao u sivo...a kada dodje prolece, onda cu ih polirati...
Ovo ce mu biti trenutne cipelice...kasnije ce da dodje neka bolja i ozbiljnija felna...

P.S. Ako ima neko jedan cep za ove felne BBS RZ...neka mi posalje poruku pa da se dogovorimo :cool:


To bi otrpilike trebalo ovako nekako da izgleda...ovo je najpribliznija slika koju sam na netu nasao...



Komentari

http://www.bhtuning.com/threads/scirocco-92-1-8-8v-komentari.66815/page-6
 
Top