Razlika imzeđu motora 1.8 T VW i Audi

Razlika imzeđu motora 1.8 T VW i Audi

Legend
To reci vlasniku (inače moj dobar prijatelj) Passata 3c 2.0TDI 2007 g.p (kupljen nov) da ti očita sve po spisku :D, jer poslije , dizni , uljne pumpe , turbine i DPF-a nije nešto oduševljen pouzdanošću a ni cijenom dijelova koji su uzrokovali kvarove.
Sad je ponosni vlasnik Mazde CX-5 i VW je za njega završena priča
Iako vozim vozilo iz VW grupacije i bez problema je neki dan okrenuo sat (300.000km) i to sve bez i jednog kapitalnog kvara , odgovorno tvrdim da ove nove generacije VW-a nisu ništa specijalno što se tiče pouzdanosti u odnosu na konkurenciju , ono u čemu odskaču je unutrašnjost koja je daleko najpedantnija i onaj osjećaj čvstoće a to po meni više ne vrijedi toliku razliku u cijeni , jer budimo realni džaba neškripeća plastika i ovjes kad te ostavi negdje u pizdićima i napravi ti par hiljada maraka troškova a tamo neko u nekom "kinezu Hindaju :D vozi serbezno.
U suštini kod svih novijih automobila važna je samo nafaka jer znak više ne jamči pouzdanost kao nekada...

Isto tako je mogao uzeti i mazdu pa imati sve te probleme sa autom molim te.. svi ti problemi koje si ti naveo osim uljne pumpe imaju i drugi auti, jer je sve povezano sistemom ubrizgavanja (kalitetom goriva) turbinu racunam svakako kao potrosni materijal sto i jeste..

Ljudi trebate da shvatite jednu stvar u modernom automobilizmu, da se ne zaradjuje od prodaje auta vec od njihovog servisiranja..
Ja radim indirektno u auto industriji i znam sta pricam, znam gdje i kako se rezu troskovi, vw kao grupacija garantujem ima najbolji logisticki sistem i najrazvijeniji vertikalni sistem nabavke svih materijala i komponenti koji se ugradjuju, koristeci logisticke principe JITa (koji je razvio ford btw) sto im je donijelo ogromne benefite i tek sada neki proizvodjaci pokusavaju to isto da urade (volvo, bmw, ..)
 
Legend
drug pobrkao si kruske i jabuke, pogledaj mercedes pa reci da je svaki isti sa prednje strane, ili bilo koji drugi proizvodjac.. jednostavno takav je trend pravljena auta da su sada ostre linije automobila sa minimalizmom aktuelne i dizajneri moraju oblikovati svjetlosne grupe prema dizajnu.. niti jedan od ovih modela sto si postavio slike ne koristi ISTE farove ili stopke kao sto si naveo, volane takodje, tako da edukacije malo pa onda cemo pricati :)
 
Legend
Noke: Ako je tvoj jedini razlog vožnje auta vw grupacije pouzdanost onda si definitno izabrao krivo auto. Većina ljudi ovdje vozi leševe od auta starih preko 10 godina (uključujući i mene), ali većina priča o nekoj izvandrednoj njemačkoj tehnologiji i pouzdanosti. Pojma nemate. Živimo u vukojebini od države, sa nikakvim plaćama i uvijetima života ali kunemo se u svoje grobove od auta. Tužno je čitati ovaj odron od teme. Podsjeti me na realnost, zatupljenost ljudi i okoline.
Gdje sam naveo da je jedini razlog pouzdanost?
Ko ovdje uopste moze definisati sta je pozdanost, u kom pogledu ?
Njemacka pouzdanost jeste najveci njihov argument, da ne pricam o mentalitetu tog naroda i politici kojim oni prave i proizvode nesto (u ovom slucaju automobili), japanci takodje imaju svoje principe zasnovane na poslovnoj filozofiji KAIZEN itd itd..
Ono sto hocu da kazem, vozim njemacka auta generalno, i uvijek cu.. respect ljudima koji dozivljavaju nesto posebno u alfama, fasciriraju ih japanci, vjeruju francuzima ili misle da koreanci donose revoluciju i svijetu automobilizma, sretno im ja cu uvijek vozit ljemacka auta..

Jedan od postova koji me je oduševio, od kada su jtd dizel motori najbolji? Jtd motori su prvi dizel motori sa comon rail tehnologijom. Danas ne postoji dizel motor koji se proizvodi bez te iste tehnologije ubrizgavanja. Svemogući vw je morao otkupiti tehnologiju od fiata nakon fijaska sa 2.0 16v tdi pumpa dizna motorima. Jesu li jtd motori najbolji? Možda nisu, ali su sigurno jako, jako dobri.
Imao sam vw, peugeot, alfa romeo, bmw i toyotu. Očito da nisam fan neke određene marke, zbog svega toga mogu biti realan i argumentiran ali kome i zašto?
VW je htio da razvije svoju sopstvenu tehnologiju jer nisu vjerovali nesto posebno common railu, iz razloga ogromnih pritisaka koji taj sistem koristi prilikom ubrizgavanja.. pokusali su sa sistemom i tehnologijom pumpa dizne, koji se odlicno pokazao na motorima sa jednom bregastom tj 8v konstrukcijama,i jos uvijek tvrdim da je 1.9 PD motor puno bolji nego bilo koji common rail iz tog vremena, govorim o periodu 2000-2004 medjutim vec na 16v i dvije bregaste zbog specificnosti i ogromnih poteskoca sa podmazivanjem dolazilo je do masovnih problema sa uljnim pumpama, tacnije modulom, zatim bregasta koja je opet povezana sa tim, injektora itd itd (znamo sto je vw imao problem sa injektorima, jednostavno jedan od proizvodjaca je pogrijesio SIEMENS je napravio ogromnu gresku prilikom izrade i Boze moj.. BOSCH je to uradio odlicno kao i uvijek, zato je sada SIEMENS totalno ispao iz igre kada je u pitanju elektronski dio vw grupacije, vjerovatno ce se i ugasti taj dio firme, a ono sto me fascinira sada jeste da continental pocinje sa pogonom koji ce radit elektronske komponente za vw..)
 
Član
Sta bi jesul isti motori u audiju a4 i passatu 5? ja nigdje to ne procita a clan koji je otvorio temu je pitao taj podatak :)
 
Super Moderator
Tako sam i ja kupio JTD, tj alfu, zbog dizajna koji mi se svidja i bas zbog JTD motora.. trebalo je ulagat u auto al mi je to bilo ok jer ima taj JTD motor koji je jako pouzdan i hajd reko sve cu popravit imam dobru masinu i hop....crkne famozni JTD, kupuj novi motor, kupuj nove dizne, repariraj turbo itd.... Tako da svaki motor ako se ne odrzava nece valjati bio on TDI, JTD, HDI i slicno.. JTD 16v ima ''poroblem'' inace sa izgaranjem klipa zbog dizne, al ja to naravno tad nisam znao, pogotovo jer se auto ponasalo normalno i nikakvih problema u voznji nije bilo, pa sam osto na pomocnoj traci auto puta smrzo se cekajuci slep sluzbu :)
 
Član
Tako sam i ja kupio JTD, tj alfu, zbog dizajna koji mi se svidja i bas zbog JTD motora.. trebalo je ulagat u auto al mi je to bilo ok jer ima taj JTD motor koji je jako pouzdan i hajd reko sve cu popravit imam dobru masinu i hop....crkne famozni JTD, kupuj novi motor, kupuj nove dizne, repariraj turbo itd.... Tako da svaki motor ako se ne odrzava nece valjati bio on TDI, JTD, HDI i slicno.. JTD 16v ima ''poroblem'' inace sa izgaranjem klipa zbog dizne, al ja to naravno tad nisam znao, pogotovo jer se auto ponasalo normalno i nikakvih problema u voznji nije bilo, pa sam osto na pomocnoj traci auto puta smrzo se cekajuci slep sluzbu :)
A meni su se smijali zbog čebeta u autu.
 
Član
Vecina auta je bila dobra do 90 i neke bio vw bmw opel ili bilo sta drugo...ovo danas je sve smece ukljucujuci i vw

i ovo sve sto je proizvedeno posle odprilike 2007 godine može preć do 200 000 ,a ako ga dobro održavaš navući ćeš nekako 300 000, to je ono eto da vozis bez nekih većih kvarova i otvaranja motora i slično, koje god da je auto u pitanju tako je
 
Član
Gdje sam naveo da je jedini razlog pouzdanost?
Ko ovdje uopste moze definisati sta je pozdanost, u kom pogledu ?
Njemacka pouzdanost jeste najveci njihov argument, da ne pricam o mentalitetu tog naroda i politici kojim oni prave i proizvode nesto (u ovom slucaju automobili), japanci takodje imaju svoje principe zasnovane na poslovnoj filozofiji KAIZEN itd itd..
Ono sto hocu da kazem, vozim njemacka auta generalno, i uvijek cu.. respect ljudima koji dozivljavaju nesto posebno u alfama, fasciriraju ih japanci, vjeruju francuzima ili misle da koreanci donose revoluciju i svijetu automobilizma, sretno im ja cu uvijek vozit ljemacka auta..


VW je htio da razvije svoju sopstvenu tehnologiju jer nisu vjerovali nesto posebno common railu, iz razloga ogromnih pritisaka koji taj sistem koristi prilikom ubrizgavanja.. pokusali su sa sistemom i tehnologijom pumpa dizne, koji se odlicno pokazao na motorima sa jednom bregastom tj 8v konstrukcijama,i jos uvijek tvrdim da je 1.9 PD motor puno bolji nego bilo koji common rail iz tog vremena, govorim o periodu 2000-2004 medjutim vec na 16v i dvije bregaste zbog specificnosti i ogromnih poteskoca sa podmazivanjem dolazilo je do masovnih problema sa uljnim pumpama, tacnije modulom, zatim bregasta koja je opet povezana sa tim, injektora itd itd (znamo sto je vw imao problem sa injektorima, jednostavno jedan od proizvodjaca je pogrijesio SIEMENS je napravio ogromnu gresku prilikom izrade i Boze moj.. BOSCH je to uradio odlicno kao i uvijek, zato je sada SIEMENS totalno ispao iz igre kada je u pitanju elektronski dio vw grupacije, vjerovatno ce se i ugasti taj dio firme, a ono sto me fascinira sada jeste da continental pocinje sa pogonom koji ce radit elektronske komponente za vw..)

Kakva je to priča? 2+2 nije 4. Pouzdanost se jako lako definira. To je čista statistika i matematika. Japanska auta su najpouzdanija auta na kugli zemaljskoj. To sam znao prije 10 godina i sada kada sasvim slučajno vozim Japanski auto. Honda nije nikada u povijesti tvrke imala havariju na v-tec motorima. Milioni napravljenih motora bez ijednog opoziva ili zakazivanja motora u garantnom roku. Jesi li ti svijestan koja je to razina pouzdanosti? Njemačka auta ne mogu u istu rečenicu sa japanskim što se tiče pouzdanosti. Nisu mogla prije 20 godina, pogotovo ne danas, kada je njemačka kvaliteta srozana na razinu evropske konkurencije. U nekim slučajevima i niže.

Ne moraš mi lafo pojašnjavati šta je greška na 16v pumpa dizna motorima. Znam to jako dobro ;) Pisao sam o tome bar jedno 20 puta na forumu.
 
Legend
Od europskih proizvodjaca, NJEMCI PRAVEN NAJBOLJE I NAJPOUZDANIJE AUTOMOBILE.
Japance ko preferija, kapa dole ja nikad nisam nista lose rekao za japanske aute, trpas mi rijeci u usta zela..
Razumijemo se ;)
 
Top