Razlika imzeđu motora 1.8 T VW i Audi

Razlika imzeđu motora 1.8 T VW i Audi

Legend
Ne volim VW grupaciju iz 2 razloga. Prvi je ono predstavljaju njihovi modeli u dijelu svijeta u kom živim i drugi što su prije totalno nehumano pravljeni.

ovo prvo i nekako razumijem, ali to direktno proizilazi iz cinjenice da se taj auto jako dobro pokazao na ovim krajevima i to je to. toliko, tacka.. nisu ljudi toliko glupi, znaju procjenit sta im odgovara i sta ima se prije svega isplati a sta ne..
koliko god ovi vwmrzci hejtuju vw, ima logike u tome sto je peugeot 308 2010 god 15 hiljada i golf 5 2005 godina 15 hiljada.. htjeli mi to priznati ili ne, tako je..
a ovo drugo, sta hoces da kazes ?

Ono sto li je bmw e46 2001 god sa predjenih 1512313213 kilometara (AL M OPTIC MOLIM TE) 15 hiljada, to mi bas nikad nece biti jasno..
 
Kad je već rasprava otišla tako daleko, Golf 5 nije toliko tehnički superioran da bude kao polovnjak (star npr 8 god) duplo skuplji od konkurencije.

Golf 2 postavio je nekakva mjerila pouzdanosti, ali 5ica nije. Neopravdano je toliko skuplji.
 
Član
E što mog stava tiće za prvi dio manje više svima je jasno. Spletom okolnosti u sredini gdje sam odrastao ex-YU najkvalitetnije što se moglo za pare kupit je bio famozni G II. To je ujedno model koji je postavio svojevrsno mjerilo pouzdanosti, kvaliteta i sl za to vrijeme. G III je jedno veliko smeće. G IV je pokušao da ispravi grešku prathodnika ali mu je slaba tačka elektronika. Modele poslije nisam ni vozio ali sam provozao čitavu plejadu Škoda, i Audija.
Ono što je do sredine krasilo sve VW modele je ovjes konstruisan da izdrži , a ne da sačuva(putnike). Ni noviji VW(mislim na cijelu grupu) modeli što se tiće udobnosti ne mogu se nositi sa konkurencijom, a dizajn kao da ga je Balkanac pravio u kasne noćne sate sa šišom u ruci.
Što se mehanike tiće još su doneklče lideri u Evropi. Za ostalo kaskaju.
Za mene koji živim u Sarajevu ružan vic je kupit nešto iz ove grupacije i Boga molit da ga ujutru nađem na parkingu.
 
Legend
Kad je već rasprava otišla tako daleko, Golf 5 nije toliko tehnički superioran da bude kao polovnjak (star npr 8 god) duplo skuplji od konkurencije.

Golf 2 postavio je nekakva mjerila pouzdanosti, ali 5ica nije. Neopravdano je toliko skuplji.

nije superiorniji, ali jeste izdrzljiviji..
ako cemo biti bas prosti.. mislim da je uvijek mjerilo isplativosti voznje nekog auta se gleda kroz to sta voze taxisti (kada vec nisu ograniceno zakonom da voze luksuzna auta, velicinom gepeka, prostranoscu itd itd da ne vazim kontate sta hocu reci) onda voze ono sto im se najvise isplati.. opet cu ponovit da cu se ja radije vozit mercedesom nego golfom, ako vec isto placam, ali se ljudima vise isplati vozit golfa nego mercedesa, zbog cega ? zato sto je auto POUZDAN koliko god vi tvrdili da nije.. imaju testovi adaca da je vec par godina mazda automobil koji se najmanje kvari, ali Boze moj za nase uslove ja jos uvijek tvrdim da su to vozila iz vw grupacije, na kraju krajeva cijena koju oni drze opravdava sve ovo sto sam ja gore napisao.. raspolozen sam za diskusiju pa bujrum :D
 
Legend
E što mog stava tiće za prvi dio manje više svima je jasno. Spletom okolnosti u sredini gdje sam odrastao ex-YU najkvalitetnije što se moglo za pare kupit je bio famozni G II. To je ujedno model koji je postavio svojevrsno mjerilo pouzdanosti, kvaliteta i sl za to vrijeme. G III je jedno veliko smeće. G IV je pokušao da ispravi grešku prathodnika ali mu je slaba tačka elektronika. Modele poslije nisam ni vozio ali sam provozao čitavu plejadu Škoda, i Audija.
Ono što je do sredine krasilo sve VW modele je ovjes konstruisan da izdrži , a ne da sačuva(putnike). Ni noviji VW(mislim na cijelu grupu) modeli što se tiće udobnosti ne mogu se nositi sa konkurencijom, a dizajn kao da ga je Balkanac pravio u kasne noćne sate sa šišom u ruci.
Što se mehanike tiće još su doneklče lideri u Evropi. Za ostalo kaskaju.
Za mene koji živim u Sarajevu ružan vic je kupit nešto iz ove grupacije i Boga molit da ga ujutru nađem na parkingu.
kakvi problemi sa elektronikom na golfu cetvorki, de me malo uputi molim te..
udobnost necu komentarisati, tvrdi jesu, i to opet kazem s obzirom po kakvim putevima vozimo, da su meksi raspali bi se kao famozni francuzi i njihova rjesenja, koja su sve ali ne i pozudana.. inovativna jako, izdrzljiva slabo..
dizajn i ovo sto si naveo cu shvatit kao tvoj licni stav pa necu komentarisati, suvisno je da ti namecem svoje misljenje povodom toga, ali postoji daleko ruznijih auta od njih koji su usput i kvalitetom losiji tako da.. Boze moj
 
Član
prve serije su 60% imale od konstantnih pregaranja sijalica, light shoua natabli do izbacivanja nepostojećih grešaka. Svakom trećem u Sarajevu pozadi ne radi ili štop ili pozicija(po jedna), kasnije je to ispravljeno uglavnom. Ne kažem da su odron od auta, daleko od toga, ipak je to švabo ali su meni pravo postali antipatični, a posebno zbog napuhanih cijena i i stalne opasnosti od krađe.
 
Legend
prve serije su 60% imale od konstantnih pregaranja sijalica, light shoua natabli do izbacivanja nepostojećih grešaka. Svakom trećem u Sarajevu pozadi ne radi ili štop ili pozicija(po jedna), kasnije je to ispravljeno uglavnom. Ne kažem da su odron od auta, daleko od toga, ipak je to švabo ali su meni pravo postali antipatični, a posebno zbog napuhanih cijena i i stalne opasnosti od krađe.
mislim da si ti nesto pobrkao.. taj problem je imao fiat punto, dosta talijanskih proizvodjaca neki cak i iz francuske, ali za vw prvi put cujem.
 
Član
Golf 4 problemi sa elektronikom?
I ja se pitam, još nijednog slučaja nisam čuo. Osim ono kad se loše ugrade kineski xenoni...
Pričaš o udobnosti na BH tuning forumu gdje je 60% auta zakucano u pod sa gumama debelim kao stjenka kondoma.
Vidim da stalno spominješ krađu, izgleda da ti je VW zabranjeno voće, pošto ga nemožeš imat lakše je bilo da ga zamrziš.
Netko je spomenuo fiat punto, zar to uopće spada pod auta?
 
Član
I ja se pitam, još nijednog slučaja nisam čuo. Osim ono kad se loše ugrade kineski xenoni...
Pričaš o udobnosti na BH tuning forumu gdje je 60% auta zakucano u pod sa gumama debelim kao stjenka kondoma.
Vidim da stalno spominješ krađu, izgleda da ti je VW zabranjeno voće, pošto ga nemožeš imat lakše je bilo da ga zamrziš.
Netko je spomenuo fiat punto, zar to uopće spada pod auta?

Ma šta ti pričaš ba hahaha,garantujem da će taj Punto kojeg ti ne nazivaš autom prejebat tog nekog(tvog) Audija 80ku što se tiče kilometraže i svega,tako da ne blebetaj xD

U Golfa 4 su tvrda sjedišta,imam ga i stojim iza toga,u Punta su udobnija pa ti vidi xD
 
Top