Razlika imzeđu motora 1.8 T VW i Audi

Razlika imzeđu motora 1.8 T VW i Audi

Član
Imam druga koji prodaje auta nekoliko godina, passat 5 TDI 2002 godiste je prodao za oko 7 dana a marea JTD 2001 godiste stoji skoro 2 godine, niko je nece, cijena je tacno duplo manja nego sto je bio passat
 
Član
Pa jest i to dobrim dijelom, ali mnogo auta i drugih proizvodjaca je prodao a nju ne jos. Ne mislim ja nista lose za JTD (provozem povremeno alfu 147 JTD i moram priznat da lijepo ide) samo znam ih nekoliko koji su ih se 'rijesili', naravno i TDI ima mana, kao i svako, auta i motora za auto da je bez mana NEMA!! Po gotovo novije generacije motora, na starim nije bilo nista da se pokvari, na ovim danasnjim crkne jedan senzor i nece, i tu su i TDI i JTD motori.
 
Član
ja vozam sve i svasta, svabo je bog medju vozilima, i bit ce, turbinu za tdi telefonom kupim u po noci il bilo koji drugi dio...
toyota , hyndai, kia, honda , micibusi neki itd, lahko je to kupit. A sta kad ti se poplavi to auto, poberi stvari po autu i vozi ga na presu.
pa vidi jedne skode fabije, plastika u braniku 3 km u ovlastenom servisu, zato sam ja od nove godine prodao blizu 200 fabija , zato sto je to jeftino... I sto noke kaze okrenite se oko sebe i pogledajte sta voze auto skole i taxi vozila.
 
Član
ljudi otici ce forum u helać ovo nije prvi put, mislim stvarno jedini forum je ovo gdje se pitanja iz prvog i zadnji post nikako ne podudaraju ovaj o 1.8t a ovaj kako se lako passat prodaje, nek mi ne zamjeri :) i sad neko isto trazi ovaj savjet kao autor teme i naci ce kako lakse prodati passata , oprostite ako grijesim
 
Član
Poucna tema! Pored savjeta koji motor covjeku odgovara u b4, naucis usput i koja su bolja, pouzdanija i lakse prodavana auta! :)
 
Član
ja vozam sve i svasta, svabo je bog medju vozilima, i bit ce, turbinu za tdi telefonom kupim u po noci il bilo koji drugi dio...
toyota , hyndai, kia, honda , micibusi neki itd, lahko je to kupit. A sta kad ti se poplavi to auto, poberi stvari po autu i vozi ga na presu.
pa vidi jedne skode fabije, plastika u braniku 3 km u ovlastenom servisu, zato sam ja od nove godine prodao blizu 200 fabija , zato sto je to jeftino... I sto noke kaze okrenite se oko sebe i pogledajte sta voze auto skole i taxi vozila.

To mi je prvo prošlo kroz glavu kada sam kupovao Toyotu. Šta ću kada mi se poplavi auto :D

Noke: Ako je tvoj jedini razlog vožnje auta vw grupacije pouzdanost onda si definitno izabrao krivo auto. Većina ljudi ovdje vozi leševe od auta starih preko 10 godina (uključujući i mene), ali većina priča o nekoj izvandrednoj njemačkoj tehnologiji i pouzdanosti. Pojma nemate. Živimo u vukojebini od države, sa nikakvim plaćama i uvijetima života ali kunemo se u svoje grobove od auta. Tužno je čitati ovaj odron od teme. Podsjeti me na realnost, zatupljenost ljudi i okoline.

Jedan od postova koji me je oduševio, od kada su jtd dizel motori najbolji? Jtd motori su prvi dizel motori sa comon rail tehnologijom. Danas ne postoji dizel motor koji se proizvodi bez te iste tehnologije ubrizgavanja. Svemogući vw je morao otkupiti tehnologiju od fiata nakon fijaska sa 2.0 16v tdi pumpa dizna motorima. Jesu li jtd motori najbolji? Možda nisu, ali su sigurno jako, jako dobri.

Imao sam vw, peugeot, alfa romeo, bmw i toyotu. Očito da nisam fan neke određene marke, zbog svega toga mogu biti realan i argumentiran ali kome i zašto?
 
Ja jos nisam cuo da je neko radio generalnu na JTD osim pucanja remenja,a turbine i dizne im vrlo rijetko crkavaju za razliku od ostalih.A sto se tice auta,svabo ali BMW i Mercedes :)
 
Član
Ja jos nisam cuo da je neko radio generalnu na JTD osim pucanja remenja,a turbine i dizne im vrlo rijetko crkavaju za razliku od ostalih.A sto se tice auta,svabo ali BMW i Mercedes :)
Ne moze sasija izdrzat do generalke, trapovi se raspadnu, nakon izvjesnog vremena ne moze mu svetac spure uradit, svaki tocak vodi svoju politiku :)
 
Ja sam spomenuo motor a ne sasiju,ne znam onda kako prijateljev Punto ima cca 350 000 i ide pravo ko strijela.Sta bi se trebalo tek reci za Golfa 1,2,3 ?
 
Član
Član
Odustajem od ovog projekta, ova rasprava me natjerala da se skroz povučem iz svijeta automobila
Prodajem auto i kupujem hondu cbr 600rr
 
Legend
Ovu priču slobodno okači mačku o rep. 4 godine vozim francusko auto bez ikakvih ulaganja, tj kada sam ga tek kupio promijenio sam krajnicu i sponu volana, vrijednost 60km, i to je sve, i ako ti to nije dokaz izdržljivosti, ne znam šta je. A o motoru da ne pričam, ništa pipnuo nisam, osim rednovnih servisa, tako da ne možeš reći da su nepouzdana.
Drug, ja to gledam malo na velike staze, i napomenut cu vas da je prvi koji je poceo koristit dpf bio upravo taj peugeo koji je imao naravno probleme sa nasim losim gorivom.. da ne pricam o famoznim citroenovim "rjesenjima" na trapovima i mostovima, ovjesu generalno..
Naci ces da je neki njemacki automobil presao i po 600-700k, francuskog Bogami bas bas bas rijetko, to je dokaz kvalitete i izdrzljivosti generalno.. Mozemo se sad vrtit u krug i raspravljat na ovu temu do sutra, otisli smo sa temom svakako predaleko, ali ces shvatit poentu sta sam htio reci..
 
Top