Razlika imzeđu motora 1.8 T VW i Audi

Razlika imzeđu motora 1.8 T VW i Audi

BHT Ovisnik
Evo ja opet problem s BMWom, uradio novi lanac na 200k originalnih, sad mi otisao neki motoric variomata,vanosa pizde materine na bregastoj, polovan sitnih 100€, povrh gumica i svega sto sam uradio kad sam radio lanac sad moram i dihtung glave jer popije vode,a nemoze se normalnije vozit nego sto se vozi :D Za neke sitnice na bmwu sto sam radio i sl. na volvu uradim generalku :D
 
Super Moderator
Da ne citiram sve,ja sam rekao JTD a ne mjet,JTD sa 16v(140/150) ks ne postoji to je mjet.JTD 8v je definitivno najpouzdaniji.Uostalom na svakom autu kojem ode dizna desi se havarija,ako se ne zamijeni na vrijeme.

pa sta je mjet nego savremeniji jtd motor :)
nije problem sto ode dizna, nego je problem sto auto normalno radi kad ode ta dizna
 
Jeste druze to je savremeniji motor,ali JTD nema problema sa diznama kao mjet,sto je i logicno.To jeste propust,zato sam spomenuo uniJet tj JTD a ne MJET.
 
Član
kako kaze moj komso penzionisani mehanicar Ehbo auto koje ne mogu poprvit cekicem Xd
Cole kad si vec kod bmw eto neki dan na haverovom compactu ( 316 97god) otisao kriz/krst kardana ( e36) covjek obro bostan trazeci svi mu kazu profil je 25x60 ili 25x63... a u covjeka komplet trap i kardan fabricki stavljeni od kockice.... ebem ti svabu lijepi yugo
 
Legend
Evo ja opet problem s BMWom, uradio novi lanac na 200k originalnih, sad mi otisao neki motoric variomata,vanosa pizde materine na bregastoj, polovan sitnih 100€, povrh gumica i svega sto sam uradio kad sam radio lanac sad moram i dihtung glave jer popije vode,a nemoze se normalnije vozit nego sto se vozi :D Za neke sitnice na bmwu sto sam radio i sl. na volvu uradim generalku :D
Da.. drug je uzeo 330cd 2004 god i zali mi se da je auto bas uzasno skup za odrzavat, znaci katastrofa..
 
Član
Pazi, ispast ce sad da sam ja nesto BAS UPORAN kada je u pitanju ova tematika, ali dopusti da ti objasnim, posto ocigledno nisi pratio moju garazu..
Ja sam imao problem sa seatom zato sto nije bio odrzavan kako treba (napomenut cu da sam jedini kvar sa autom imao da mi je stala uljna pumpa, zbog koje je stradao i turbo, srecom tu se sve zavrsilo jer sam uspio da ga ugasim vrlo brzo..)
Maf je bio pricvrscen rigips sarafom, boca od vakuma je visila na crijevu vakuma i tu mi je gubio vakum i samo crijevo je bilo dotrajalo, elektroventili (vakumski) nisu bili pravilno spojeni po shemi , tako da je i tu brkao vakume stalno, ...

Nadam se da ti je sad jasnije o cemu pricam i kakva je to vrsta problema..

Eh da, sada imam problem sa injektorom, izbacio mi je gresku, ako bude stao injektor, sto je sasvim normalno jer auto vec ima 222k na satu, opet vjerujem da je do kontakta na dizni jer auto se ponasa sasvim normalno..
Pratio sam tvoju garažu letimično, ali moja poenta nije da sad pričam da TDI od 150ks ne valja jer si ti radio to šta si mu radio, nego da se auto treba i održavati, a i voziti po propisima. I ove alfe jtd pitaj Boga kako su vožene pa odu u iberturu i naprave havariju...a to je sve dio igranke sa polovnim autima. Postoje problemi koji su uzrokovani vožnjom ili održavanjem, a postoje i fabrički problemi kao kod 2.0 TDI određene serije...to dvoje treba razlikovati. Kad neko kupi polovan auto i rikne mu nešto ne treba kriviti proizvođača...
 
Član
ti si se vec upisao na 2 strani..
ne izazivaj opet sankcije pa ces reci da te neko bez razloga banovao, kako se trenira strogoca bla bla bla.. ;)
Pa više si ti ovdje OFF-a napiso od mene. De se i ti ko moderator drži toga... Piše 1.8T a ti pričaš o TDI-u, o citroenu, izvini ali to je OFF ;)
 
Legend
Pa više si ti ovdje OFF-a napiso od mene. De se i ti ko moderator drži toga... Piše 1.8T a ti pričaš o TDI-u, o citroenu, izvini ali to je OFF ;)
To sto ja pisem generalno ima veze sa automobilizmom, ako nista.. vodi se normalna rasprava
a tvoji komentari tipa "da se i ja upisem u ovu temu" su na razini onih na klixu i slicnim forumima, tako da ako imas potrebu da izrazis svoje nezadovoljstvo ili prisustvo na taj nacin, bujrum ;)
 
Član
diesel.jpg
 
Član
To sto ja pisem generalno ima veze sa automobilizmom, ako nista.. vodi se normalna rasprava
a tvoji komentari tipa "da se i ja upisem u ovu temu" su na razini onih na klixu i slicnim forumima, tako da ako imas potrebu da izrazis svoje nezadovoljstvo ili prisustvo na taj nacin, bujrum ;)
Ima veze sa automobilizmom, ali nema veze sa ovom temom i samim tim je OFF, a to što sam ja napiso,napiso sam, jer sam vidio da svi OFF-aju, pa čak i moderator :D
 
Top