Razlika imzeđu motora 1.8 T VW i Audi

Razlika imzeđu motora 1.8 T VW i Audi

Član
navedi mi 3-4 primjera toga sto si naveo, kada vec generaliziras i tvrdis da je to istina.. koji modeli dijele iste farove, stopke ?

velike razlike

Skoda-Octavia-LK-Geneva-2014.jpg

Audi-A6_4.2_quattro_Sline_2005_photo_09.jpg

Seat-Leon_SC_2014_photo_50.jpg

Audi-A3_Sedan_2014_photo_1e.jpg
Novo-Golf-2014-Highline-traseira.jpg
 
mene samo interesuje ovaj sto voza Citroena, na sta tebi lice ta auta "boga ti", ja jedino C6 postujem kao lijepog a ostalo je ruzno do boga, i svi govorite za instrument table u dvice pa kakva je u pezoa 405, 205, citroena starih...
sto se tice elektronika ako u VW ode to se moze i popravit al ako ode u Citroena onda sjedi i placi jer kosta ko pola auta i sta ces ti pricat za VW, jedno auto vozas i u njega se kunes...
sutra kad bi imo golfa 4 ili 5 bio bi na nebu :D
 
Član
nije superiorniji, ali jeste izdrzljiviji..
ako cemo biti bas prosti.. mislim da je uvijek mjerilo isplativosti voznje nekog auta se gleda kroz to sta voze taxisti (kada vec nisu ograniceno zakonom da voze luksuzna auta, velicinom gepeka, prostranoscu itd itd da ne vazim kontate sta hocu reci) onda voze ono sto im se najvise isplati.. opet cu ponovit da cu se ja radije vozit mercedesom nego golfom, ako vec isto placam, ali se ljudima vise isplati vozit golfa nego mercedesa, zbog cega ? zato sto je auto POUZDAN koliko god vi tvrdili da nije.. imaju testovi adaca da je vec par godina mazda automobil koji se najmanje kvari, ali Boze moj za nase uslove ja jos uvijek tvrdim da su to vozila iz vw grupacije, na kraju krajeva cijena koju oni drze opravdava sve ovo sto sam ja gore napisao.. raspolozen sam za diskusiju pa bujrum :D

To reci vlasniku (inače moj dobar prijatelj) Passata 3c 2.0TDI 2007 g.p (kupljen nov) da ti očita sve po spisku :D, jer poslije , dizni , uljne pumpe , turbine i DPF-a nije nešto oduševljen pouzdanošću a ni cijenom dijelova koji su uzrokovali kvarove.
Sad je ponosni vlasnik Mazde CX-5 i VW je za njega završena priča
Iako vozim vozilo iz VW grupacije i bez problema je neki dan okrenuo sat (300.000km) i to sve bez i jednog kapitalnog kvara , odgovorno tvrdim da ove nove generacije VW-a nisu ništa specijalno što se tiče pouzdanosti u odnosu na konkurenciju , ono u čemu odskaču je unutrašnjost koja je daleko najpedantnija i onaj osjećaj čvstoće a to po meni više ne vrijedi toliku razliku u cijeni , jer budimo realni džaba neškripeća plastika i ovjes kad te ostavi negdje u pizdićima i napravi ti par hiljada maraka troškova a tamo neko u nekom "kinezu Hindaju :D vozi serbezno.
U suštini kod svih novijih automobila važna je samo nafaka jer znak više ne jamči pouzdanost kao nekada...
 
To reci vlasniku (inače moj dobar prijatelj) Passata 3c 2.0TDI 2007 g.p (kupljen nov) da ti očita sve po spisku :D, jer poslije , dizni , uljne pumpe , turbine i DPF-a nije nešto oduševljen pouzdanošću a ni cijenom dijelova koji su uzrokovali kvarove.
Sad je ponosni vlasnik Mazde CX-5 i VW je za njega završena priča
Iako vozim vozilo iz VW grupacije i bez problema je neki dan okrenuo sat (300.000km) i to sve bez i jednog kapitalnog kvara , odgovorno tvrdim da ove nove generacije VW-a nisu ništa specijalno što se tiče pouzdanosti u odnosu na konkurenciju , ono u čemu odskaču je unutrašnjost koja je daleko najpedantnija i onaj osjećaj čvstoće a to po meni više ne vrijedi toliku razliku u cijeni , jer budimo realni džaba neškripeća plastika i ovjes kad te ostavi negdje u pizdićima i napravi ti par hiljada maraka troškova a tamo neko u nekom "kinezu Hindaju :D vozi serbezno.
U suštini kod svih novijih automobila važna je samo nafaka jer znak više ne jamči pouzdanost kao nekada...
ja skoro prodo Polo Variant 98 god tdi 90ks sa predjenih 360000 kompresija je 92-100-93-100% a ovi noviji motori su svi smece, mislim na sve grupacije
 
Poslednja izmena:
Član
da su meksi raspali bi se kao famozni francuzi i njihova rjesenja, koja su sve ali ne i pozudana..

Ovu priču slobodno okači mačku o rep. 4 godine vozim francusko auto bez ikakvih ulaganja, tj kada sam ga tek kupio promijenio sam krajnicu i sponu volana, vrijednost 60km, i to je sve, i ako ti to nije dokaz izdržljivosti, ne znam šta je. A o motoru da ne pričam, ništa pipnuo nisam, osim rednovnih servisa, tako da ne možeš reći da su nepouzdana.
 
mene samo interesuje ovaj sto voza Citroena, na sta tebi lice ta auta "boga ti", ja jedino C6 postujem kao lijepog a ostalo je ruzno do boga, i svi govorite za instrument table u dvice pa kakva je u pezoa 405, 205, citroena starih...
sto se tice elektronika ako u VW ode to se moze i popravit al ako ode u Citroena onda sjedi i placi jer kosta ko pola auta i sta ces ti pricat za VW, jedno auto vozas i u njega se kunes...
sutra kad bi imo golfa 4 ili 5 bio bi na nebu :D
Jaro mi zivimo u 21 vijeku,nista nije teze nac dio za citroena,dapace lakse je i cak jeftinie nego za vw.Eto bas jucer smo radili pasata 6 popucale mu zice izmedju vrata i stoka auta,pa cesto brave zezaju,rucne kocnice(elektricne),i to nije jedan slucaj,nego ih ima poveci broj,ima tu jos dosta da se prica o (ne) kvaliteti danasnjeg vw-a,ali o tom po tom.VW nije ni blizu toga sto je nekad bio.
A ovo za Punta i Audija...Audi jest u globalu kvalitetniji auto,ali da ce preci vise od Punta JTD,to sigurno nece! JTD je kralj dizelskih motora!
 
Član
Ddis je najbolji motor :)))))

Mogu samo reci da pezo citra hiJundaJi nisu krsevi sto su bili 80tih i 90tih kad je vw vazio za kvalitet. Kupili su i oni tehnologiju i prave prilicno dobra auta.
Ja mislim da je sve individualno sta covjek kupi i sta ga zapadne jer u svakom zitu ima kukolja...
 
Poslednja izmena:
Član
mene samo interesuje ovaj sto voza Citroena, na sta tebi lice ta auta "boga ti", ja jedino C6 postujem kao lijepog a ostalo je ruzno do boga, i svi govorite za instrument table u dvice pa kakva je u pezoa 405, 205, citroena starih...
sto se tice elektronika ako u VW ode to se moze i popravit al ako ode u Citroena onda sjedi i placi jer kosta ko pola auta i sta ces ti pricat za VW, jedno auto vozas i u njega se kunes...
sutra kad bi imo golfa 4 ili 5 bio bi na nebu :D
Pretpostavljam na moj račun.
:)
Vozim Xsaru Picasso, Kia Shuma,, Renault Megane i donedavno Octaviu..
Šta je lijepo je stvar lične perspektive.
Svi se kunu u Dizela, a ja ga zaobilazim kao govno na cesti. Benzin rules, jednostavno lična percepcija.
Tako je i sve ostalo.
U ostalom šta prvo ode kod VW?
 
Top