Raskrinkana savršena prevara sa motornim uljem u Moskvi

Raskrinkana savršena prevara sa motornim uljem u Moskvi

Član
Velikim slovima piše "koliko su dobra jeftina ulja".
5 litara Mannol ulja 5w40 košta 35 maraka. U tih 35 maraka uračunati su i zarada maloprodajnog objektva, trošak prevoza, dadžbine prilikom uvoza, zarada veleprodaje i zarada fabrike...i koliko onda koštaju u Litvaniji gdje se pune? Litar marka!?
Nebi vjerovao koliko firme daju za marketing i sponzoring.. Ja sam vec 10 godina u pomenutom poslu. Kad sam dosao do odredjenih cifri, najezim se.

Kad pricam to "obicnim" ljudima nevjeruju, kao ni ti... Ali ne ljutim se na tebe ni na njih, ni ja nebi vjerovao da nisam vidio...

PS njemacka itekako ima rafinerije (mnozina)

https://de.m.wikipedia.org/wiki/Liste_der_Erdölraffinerien
 
Član
Ja znam, ali to na kraju i nije bitno.
Smisao ove rasprave je fuš VS original ulje...na osnovu ove podvale po Rusiji. Naravno, ima i svakakvih originala...npr. ovo litvansko ulje. Dok je jedan Ravenol sasvim ok. Al' problem kod Ravenola je recimo što njihov uvoznik i prodavač u BiH ima samo osnove vrste ulja, dok ostale neće da uvozi jer mu se ne isplati...
Ravenol sam kupovao u firmi CAT sanski most. Skoro bio, trazio sinteticko za mjenjac, kaze covjek nema, ali dolaze novi proizvodi, i siri asortiman...

Dosad su sigurno tu
 
Član
Velikim slovima piše "koliko su dobra jeftina ulja".
5 litara Mannol ulja 5w40 košta 35 maraka. U tih 35 maraka uračunati su i zarada maloprodajnog objektva, trošak prevoza, dadžbine prilikom uvoza, zarada veleprodaje i zarada fabrike...i koliko onda koštaju u Litvaniji gdje se pune? Litar marka!?
Jesi li vidio za mannol ulje sta pise? Najbolje u testu, narocito pri niskim temperaturama.
 
Član
@Zerane, ima ali KOJI KAPACITET, rekao bih "smijesno" prema onome sto oni trose-proizvode-izvoze to je simbolicno!? Jos jedna bitna stvar, kad se gleda cijena MPC koju svi placamo na kraju u tim prodavnicama kao sto spomenuse Motorex, Automilovanovic i dr. a svi znamo da oni serviserima daju na tu MPC oko 20-40% rabat, pa minus njihova zarada...koliko onda kosta litar tog originalnog vrhunskog ulja, ako je marza 50% i vise?!
 
Član
@Zerane, ima ali KOJI KAPACITET, rekao bih "smijesno" prema onome sto oni trose-proizvode-izvoze to je simbolicno!? Jos jedna bitna stvar, kad se gleda cijena MPC koju svi placamo na kraju u tim prodavnicama kao sto spomenuse Motorex, Automilovanovic i dr. a svi znamo da oni serviserima daju na tu MPC oko 20-40% rabat, pa minus njihova zarada...koliko onda kosta litar tog originalnog vrhunskog ulja?!
Procitao sam bas danas na jednom njemackom forumu, pisao covjek koji radi u VW servisu, faktura: 1L ulja Castrol 0w30 LL 6€ nabavna od fabrike (u bacvama)

A prodajna kranjem kupcu sa zamjenom 25€ po litri....
 
Član
Jesi li vidio za mannol ulje sta pise? Najbolje u testu, narocito pri niskim temperaturama.

U poređenju sa jeftinim uljima. Ali i ovo je prilično amaterski tekst ili test, kako hoćeš. Pogledaj šta piše stakler na blogu o motornim uljima.
Ja lično ne bih eksperimentisao sa ovim uljem dok se ne dokaže i u praksi...
 
Član
U poređenju sa jeftinim uljima. Ali i ovo je prilično amaterski tekst ili test, kako hoćeš. Pogledaj šta piše stakler na blogu o motornim uljima.
Ja lično ne bih eksperimentisao sa ovim uljem dok se ne dokaže i u praksi...
Koristio sam ja mannol par puta. A na forumima ima isto dosta dobrih kometara o istom...

Mada cu ipak uzeti sljedece ravenol. Ipak je vise rasprostranjeno, i priznajem ljepse reklamisano hehe
 
Član
Evo jedne slicice, Kopija-Opet kopija :)
Obratite paznju na cepove i na etiketu u vrhu nijanse i velicine crvene i bijele sare...ovo je samo jedan primjer bezvezni, nagledao sam se svega i goreg da ne bi ste vjerovali mi na rijec al sta je tu je...u Bosni smo i svi imaju za svoje pare izbor.
Sa @Kenno bi se slozio, oko teksta, i takodje oko Stalkera jer je lik "potkovan" a takodje ga pratim godinama. al ne bih se slozio da nije bitno ko su naj veci proizvodjaci baznih ulja jer od njih kvalitet i krece.
 

Prilozi

  • 20151007_141709.jpg
    20151007_141709.jpg
    768,7 KB · Pregleda: 68
Poslednja izmena:
Član
Evo jedne slicice, Kopija-Opet kopija :)
Obratite paznju na cepove i na etiketu u vrhu nijanse i velicine crvene i bijele sare...ovo je samo jedan primjer bezvezni, nagledao sam se svega i goreg da ne bi ste vjerovali mi na rijec al sta je tu je...u Bosni smo i svi imaju za svoje pare izbor.
Ala svasta.

Mada kad ukucas u google magnatec 10w40 diesel, imaju ove obe varijante...
 
Član
Evo jedne slicice, Kopija-Opet kopija :)
Obratite paznju na cepove i na etiketu u vrhu nijanse i velicine crvene i bijele sare...ovo je samo jedan primjer bezvezni, nagledao sam se svega i goreg da ne bi ste vjerovali mi na rijec al sta je tu je...u Bosni smo i svi imaju za svoje pare izbor.
Sa @Kenno bi se slozio, oko teksta, i takodje oko Stalkera jer je lik "potkovan" a takodje ga pratim godinama. al ne bih se slozio da nije bitno ko su naj veci proizvodjaci baznih ulja jer od njih kvalitet i krece.
Na ovoj slici ti je isto ulje u staroj ambalazi i novoj ambalazi, ne radi se o kopiji. Jer Castrol cesto mjenja ambalaze bas iz tog razloga sto je najcesci u kopiranju jer je najveci brend iz oblasti motornih ulja.
 
Član
Na ovoj slici ti je isto ulje u staroj ambalazi i novoj ambalazi, ne radi se o kopiji. Jer Castrol cesto mjenja ambalaze bas iz tog razloga sto je najcesci u kopiranju jer je najveci brend iz oblasti motornih ulja.
Po meni se ne radi o promijenjenoj ambalazi...sem ako ne mislite da promijenjena ambalaza podrazumijeva drugu boju cepa...gledao sam obje boce i izgledaju smijesno, jer sam u CH na par dana ranije gledao Castrol ulja na jednoj pumpi. Prvo hologram kao zastita drugo ona tacka za grebanje itd.
 
Top