Raskrinkana savršena prevara sa motornim uljem u Moskvi

Raskrinkana savršena prevara sa motornim uljem u Moskvi

Član
Kad smo kod ulja,kakvo treba da bude nakon 8000,10000km otprilike,masno koje se lahko skida sa ruku(tako mi je nesto masjtor pricao) ili ? Kakve to veze ima sa kvalitetom?
Ako neko iz iskustva zna da mi kaze,bas me zanima :)
Unaprijed hvala ;)

Ima i malo logike, izgoreno ulje ne mozes oprat s ruku ni za tri dana..
 
Član
Zvanični uvoznici sigurno uvoze originalno ulje koje dobijaju od proizvođača iz rafinerije. I sigurno prodaju originalno ulje,
Drug sve je tako, ali u nekog normalnoj drzavi, kakva BiH sigurno nije.
Ne kazem da zvanicni ovlasteni uvoznici ulja za BiH prodaju kopije ulja, ali zasigurno imaju prostor i trziste za takve malverzacije. Vise me nista ne moze iznenaditi u drzavi u kojoj svako gleda kako da zajebe nekog, makar i za marku. Pogotovo sto se radi, kao sto si rekao, o milionskim iznosima...
 
Član
Koliko vidim mabanol je vrlo slican LM,sad ispade LM los? Pisete gluposti...
Neke stvari su slične, neke nisu, ovaj LM je među najjeftinijim C3 uljima, Mabanol je slabiji po nekim pitanjima i nema C3 odobrenje, a s tim da LM imaš još par vrsta u ovoj kategoriji 5w40 koji su daleko kvalitetniji.
A kome je problem 10-20 maraka godišnje, nek se zapita šta sutra jede i po kojoj cijeni.
 
Da, postoje LM Hightec koji sam ja koristio prije,on je full sintetika,mada ko mijenja 2-3 puta ulje godisnje ode tu finih para,a nema potrebe za time bar kod mene,jer moj motor trazi seleniu TD koja je losije ulje od ovog.Naravno ko voza neko auto sa bas modernim i zahtjevnim motorom sipati ce bolje ulje.Uostalom ja se drzim stalkerovog savjeta,ako on preporucuje mabanol za jtd ne vidim razloga da ga ne koristim,a pogotovo da kazem da je lose ulje ;) .Bar znam da je original...
Koga zanimaju ulja neka baci pogled...
http://motornaulja.blogspot.ba/
 
Top