Race Car - Wanna Be :) Civic D13B1 "89 1.3 :)

Race Car - Wanna Be :) Civic D13B1 "89 1.3 :)

Član
vladica85 je napisao(la):
Sparco i rolbar :cool: A sto se motora tice bas si skroman :D :cool:

p.s. jesu ovo tvoje "integra" felge, zar one nisu 4x114,3 il tako nesto ?

nisu moje, nego Mita ima 5 komada u setu, 4 na autu, i meni kao rezervna, lafo, ovo ono :D

znam da sam nesto zaboravio...

Naime, lakirali smo auto, ok, ali ima tu i tamo ponegdje kao mjehurici u laku ostali, vjerovatno od loseg omjera smjesa, razredjivaca, sta li...sta smo muckali, dobro je da je ikakvo :D nego moze li se to polirati nekim 1000 vodenim smirglom da se to izgubi, pa kasnije finijim pa poliranje do visokog sjaja i da se uklone ti mjehurici...

kad budem slikao konkretno sta, otvoricu i temu...
 
Član
SašaCRX je napisao(la):
nego moze li se to polirati nekim 1000 vodenim smirglom da se to izgubi, pa kasnije finijim pa poliranje do visokog sjaja i da se uklone ti mjehurici...

kad budem slikao konkretno sta, otvoricu i temu...

1500 ako ima curaka, pažljivo dok ga ne ukloniš da ne proglođeš bazu, kasnije 2000, onda polirka i pasta i biće...:cool:

Nastavljam da pratim, za sada - LIKE!;)

PS. Znam da je auto lagan, ali mislim da zaslužuje malo jači motor, nasvirajte ga dok ne poleti.:D
 
Član
Hvala Ogi, imacu u vidu, znaci da pocinjem sa 1500? Pazi, imamo masinu za poliranje, tako da nece ici rucno da se ne bi lako zajebala stvar :D

Pa ni ti nisi procitao text, kome ja pisem :icon_mad: :D

B16 nekad kad izleti 160+10ks puna kapa :icon_biggrin:
 
Član
SašaCRX je napisao(la):
Hvala Ogi, imacu u vidu, znaci da pocinjem sa 1500? Pazi, imamo masinu za poliranje, tako da nece ici rucno da se ne bi lako zajebala stvar :D

Pa ni ti nisi procitao text, kome ja pisem :icon_mad: :D

B16 nekad kad izleti 160+10ks puna kapa :icon_biggrin:

Čitao sam ja sve, ali koliko vidim, i dalje je ovaj "dvocilindraš" u njemu, sramota, Fićo svaki će te odrati, a kao voziš race car.:D

Nego, počinješ sa 1500, pakna neka gumena OBAVEZNO i samo curak šmirglaj dok ne poravnaš sa ostatkom. Onda 2000, a mašina za poliranje se podrazumeva, kakvo crno ručno poliranje. Ne bi bilo loše ni 3M pasta da bude.;)

Aj', pa ćemo da vidimo kako će ispasti.
 
Član
Vidi tepiha jest cist i ocuvan bog te...da taj djed nije neki apotekar ili doktor ?
A felge...Enkei, kod pukija sto su bile, jel to to ?
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
SašaCRX je napisao(la):
Hvala Ogi, imacu u vidu, znaci da pocinjem sa 1500? Pazi, imamo masinu za poliranje, tako da nece ici rucno da se ne bi lako zajebala stvar :D

Pa ni ti nisi procitao text, kome ja pisem :icon_mad: :D

B16 nekad kad izleti 160+10ks puna kapa :icon_biggrin:

Čitao sam ja sve, ali koliko vidim, i dalje je ovaj "dvocilindraš" u njemu, sramota, Fićo svaki će te odrati, a kao voziš race car.:D

Nego, počinješ sa 1500, pakna neka gumena OBAVEZNO i samo curak šmirglaj dok ne poravnaš sa ostatkom. Onda 2000, a mašina za poliranje se podrazumeva, kakvo crno ručno poliranje. Ne bi bilo loše ni 3M pasta da bude.;)

Aj', pa ćemo da vidimo kako će ispasti.


:icon_eek: nije to golf da ima motor da se kupi na svakoj trafici :D nigdje ne zurim, imam dva civica, polako, kad izleti motor, kad se budu imale pare...a sta hoces, izvucu iz 1.3 100ks min :D

zovite_sivac je napisao(la):
Vidi tepiha jest cist i ocuvan bog te...da taj djed nije neki apotekar ili doktor ?
A felge...Enkei, kod pukija sto su bile, jel to to ?

haha, pa napisao sam da je deda vozio 14 godina, a iskreno, nije usisao ispod sjedista od 98 :D kovanog novca sam nasao kilu, mislim da cak ima nekih koje ne vaze vise :icon_biggrin: Generalno, ok je ocuvan, ali plastike recimo u gepeku su izgrebane dosta, ko zna sta je vozao u autu, i plastika ona gdje dodje radiio, i konzola za ventilaciju, i to je izgrebano, pa ne znam sta cu tu inprovizovati...

Enkei RS su NemaNove, ja imam neke u opticaju, nista jos nije sigurno, kad stavim, vidicese :D
 
Član
pukim48 je napisao(la):
jesi naveo, nego, mislim na one sto trebaju do mene :D

pa bbs? :icon_question:

stoje ovde, cekaju sredjivanje...lomim se jos sta da stavim na auto :icon_rolleyes:


a za coupea imam kombinaciju za keskin kz5 17", ali finansije pritisle :/
 
e, plastike te sto kazes da su izgrebane, ima kod Roleta dijelova, kad se vratis dodji da ti pokazem, mozda si nadjes sta zanimljivo :icon_biggrin:
 
Top