Race Car - Wanna Be :) Civic D13B1 "89 1.3 :)

Race Car - Wanna Be :) Civic D13B1 "89 1.3 :)

Član
Aditas je napisao(la):
Odlican i detaljan projekt Sasa... like it :)

Samo ovo za ITB trubice... jel ovo home made ili...
Skeptican sam oko ustimavanja istih da valja.. potreban ti je ekspert oko remapa poslije.

Jesi li razmisljao o nekoj B seriji.. ? :)

bice valjda odlican kad se sve ispolira i vrati, trenutno se ukraja enterijer da udje medju roll bar, i iskreno izgleda mnogo bolje nego u autu koji nema nista od enterijera...

Trubice su od Kawe ZZR, obicni suvi, bez struje. 36mm precnika runner-i, kako kazu vode se kao 40mm klasa, ali jos se razmisljam o tome, upravo iz razloga sto ih je veooooma tesko nastelovati, a i potrosnja se mjenja previse, odnosno mjenja se vise procentualno od procentualne koristi samih trubica...tako da mozda i odustanem i samo stavim bregastu i izbud i cekam b16...

kad si vec spomenuo b16, (vidim da te mrzilo da citas text sav koji sam na otvaranju teme napisao :D ), spomenuo sam da mi je to neka zelja, posto ih sve vise nalazim u prodaji po smjesnim ciframa, naravno ko zna u kakvom stanju...
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Ma Mita ce da remapuje karbove da valja :lol:

ajde tjerah to malo brze, da do ljeta furamo dvije bijele edare :)

heheh, a ko drugi :icon_biggrin: ne brini za konkurenciju, slabo ces ga vidjati u Bosni i Hercegovini :D

roki_actros je napisao(la):
Portanje glave..Ili ti ga prosirivanje i oblikovanje usisnih i ispusnih kanala..Svidja mi se sto radis :) Pogotovu rollcage :) Obavezno kaciga na glavu i gas ;)

roki_actros je napisao(la):
Auuh trubice giljotina i jos da ti je naci Kugelfischer pumpu to bilo 10+ ..


Da,da, hvala ;)

Trubice mozda ispadaju iz price, ali o tome pisem kad bude definitivno...

"Kugelfischer pumpa" ? :icon_question: :icon_smile:
 
Pumpa koju vrti bregasta osovina..Obicno se kugelfischer pumpa stavljala na vozila koja imaju jake motore, gdje obicna pumpa ne moze da namiri dovoljnu kolicinu goriva..Mehanicka pumpa goriva najlakse receno..Imao ju je BMW 2002 TI, Peugeot 504 itd..Sa kugelfischer pumpe se odvedu crijeva na dizne koje "ubrizgavaju" gorivo u trubicu..Najcesce to mozes vidjeti kod auta na brdskim trkama..60-tih godina je krenula u eksploataciju..
 
Član
nedim98 je napisao(la):
dobar projekat svidja mi se sretno u daljim radovima ;)

saleee je napisao(la):
Svaka cast na projektu, nek je sa srecom;)...

Hvalaaaaa :cool:


roki_actros je napisao(la):
Pumpa koju vrti bregasta osovina..Obicno se kugelfischer pumpa stavljala na vozila koja imaju jake motore, gdje obicna pumpa ne moze da namiri dovoljnu kolicinu goriva..Mehanicka pumpa goriva najlakse receno..Imao ju je BMW 2002 TI, Peugeot 504 itd..Sa kugelfischer pumpe se odvedu crijeva na dizne koje "ubrizgavaju" gorivo u trubicu..Najcesce to mozes vidjeti kod auta na brdskim trkama..60-tih godina je krenula u eksploataciju..

Interesantno...koliko je tesko nabaviti tu pumpu i koja joj je okvirna vrijednost? citiram te: "pumpa koja se stavljala na vozila koja imaju jake motore", ovo je 1.3 :lol::D salim se malo...svakako korisna informacija za mene... ;)
 
Nema veze sto je 1,3..Ako ces portati glavu, onda stavi i vece ventile..Stavi i "ostriju" bregastu..CatCams ima dobar izbor bregastih..Kugelfischer pumpa je poskupa ali je dobavljiva i moze se reparirati..Ima dosta 1,3 motora sa kugelfischer pumpom i rade bolesno dobro..Fiat X1/9, Fiat 128, BWM 2002 TI itd...Ako vec zelis raditi na motoru, bolje prikupi novac, pa napravi posao kako spada..Bjezi od polovicnih rjesenja..Ponekad portanjem glave mozes samo izgubiti a nista dobiti..Nije to svaciji posao..Drago mi je da ima ovakvih projekata...

Vidi ove ljepote..

DSC00510.jpg
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Nema veze sto je 1,3..Ako ces portati glavu, onda stavi i vece ventile..Stavi i "ostriju" bregastu..CatCams ima dobar izbor bregastih..Kugelfischer pumpa je poskupa ali je dobavljiva i moze se reparirati..Ima dosta 1,3 motora sa kugelfischer pumpom i rade bolesno dobro..Fiat X1/9, Fiat 128, BWM 2002 TI itd...Ako vec zelis raditi na motoru, bolje prikupi novac, pa napravi posao kako spada..Bjezi od polovicnih rjesenja..Ponekad portanjem glave mozes samo izgubiti a nista dobiti..Nije to svaciji posao..Drago mi je da ima ovakvih projekata...

razumijem te sve, ima dosta smisla, bregastu imam od d16a6...ali postoji mogucnost da batalim karbove i ventile i sve, i stavim bregastu samo i izduv komplet napravim...Zasto? Zato sto mi je lakse da sacekam neki b16 motor, 160ks i zavrsim stvar...opet fora je 1.3 napraviti da ide, ali se ne isplati, kad postoji bolje rjesenje...
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Pa sve zavisi sta hoces...Lijepo je vidjeti motor malo zapremine nasviran do bola :) Sretno kako god :)

Jeste, to i jeste bila poenta, ali 110ks plafon se moze izvuci iz njega :icon_rolleyes:
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Samo nego je granica :) Kad predjes odredjenu snagu, auto postane neupotrebljiv i neupravljiv..Onda gubi smisao..

da, to stoji ;) ali 160ks je vise nego odlicno za ovu kilazu, jos se tu malo napravi izduvna grana kao i cjeli izvuv i neke sitnice, nek dodje sve ukupno na 170ks, ima da leti u sasiji koja ce da ima nekih 800kg, okvirno

Evo i par slika od danas, poceli smo sa ukrajanjem plastika enterijera, i mislim da ce roll bar jos dobiti na izgledu zbog plastika ;)

evo i par slika od danas, nadam se da nisam pretjerao sa bojama :D



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Mozda je trebalo da rollbar i motorni prostor budu u istoj boji, i onda u ovoj plavoj boji i felge stavis i to je to :cool: :cool:
 
Član
sandy_mo je napisao(la):
Mozda je trebalo da rollbar i motorni prostor budu u istoj boji, i onda u ovoj plavoj boji i felge stavis i to je to :cool: :cool:

i to mi je palo na pamet, pa bi mi previse izgledao kao strumf :lol:

ma ajde, ipak je race car wanna be style, koja boja vise, nece da skodi :D
 
Top