Race Car - Wanna Be :) Civic D13B1 "89 1.3 :)

Race Car - Wanna Be :) Civic D13B1 "89 1.3 :)

Član
Negdje u Oktobru se zagledam u 4. generaciju honde civic koja je bila na prodaju na Novom Beogradu, i odem ja da je pogledam, crvene boje, 1.3 motor, 75ks, bila je u "onako" stanju :icon_biggrin: kocnije lose, limarija tu i tamo losa, motor koliko sam vidio u super stanju, sva stakla citava, enterijer ocuvan, 100% stock auto, fabricki amortizeri, nikad spustan, na 13" celicnim felnama sa jadnim gumama, nikad nije udaran jace, bio je sa vozaceve strane ocesan, sto je lose uradjeno...

Od opreme nema nista, sto je vrlo dobro zbog tezine auta, nema ni siber, ama bas nista :D

Prodavac, deda matori k'o djecacic neki, auto kod njega od 1996 godine, prije njega vozila neka svabica...I tako deda i ja u pregovore i natezanje i uzmem ja auto, napravimo ugovor i platim porez, na novim BG tablama je...


Prvo sto smo uradili kod Mite u garazi jeste:

Zamjena prednjih diskova, stavljeni novi
Zamjena plocica
Zamjena crijeva ulja za kocnice
Zamjena kocionih kljesta
Zamjena ulja u motoru Elf competition sti 10w-40
Zamjena gumica nekih :D
Zamjena prednje desne kugle...itd, mozda jos ponesto usput...
Zamjena ulja u kocnicama, neko ko-4
Zamjena prednjih opruga, stavljene stock (za sad) :D

Onda je auto ubacen u drugu garazu i rastavljen do golog lima :icon_smile: Tada su nastupili Serdjo i Mare sa brusilicom i isjekli sve sto im je cika Mita ocrtao :D rubove, sajtne itd...Onda je dosadilo to, pa prije zavrsetka toga, uzeli smo da pravimo roll bar kavez, sto je nesto novo i zanimljivije, a za limariju...lako cemo :lol: I tako, uzete su cijevi fi 43 ako se ne varam, i pocelo je mjerenje, crtanje, sjecenje, ukrajanje, pa i varenje, i roll bar je uradjen, ofarban u crveno, tezak je po mojoj racunici oko 35kg, sto ce nadoknaditi izgubljenu kilazu koja se trebala postici izbacivanjem zadnje glupe, nekih sranja oko gepeka i jos nekih djelova enterijera :) ...auto je gitovan i gitovan i gitovan, a ja sam trljao i trljao i trljao :lol: ofarban je, a sinoc i lakiran, poslije dosta pokusaja jer ipak od nas koji smo sve radili niko nema neko iskustvo u farbanju i lakiranju, pa je to svakako bio izazov za sve nas...

Sto se motora tice, motor je D13B1 :
* Displacement : 1,343 cc (82.0 cu in)
* Bore and Stroke : 75.0 × 76.0 mm (2.95 × 2.99 in)
* Compression : 9.5:1
* Power : 76 PS (56 kW; 75 hp) at 6,300 rpm
* Torque: 102 N·m (10.4 kg·m) at 3,100 rpm
* Valvetrain : SOHC (4 valves per cylinder)
* Fuel Control : Single Carburetor

Na motoru ce se uraditi sledece:
-Karbovi od ne znam kojeg motora :D ali dopisacu nekad kasnije
-izduvna grana i komplet izvuv se pravi
-olaksanje zamajca
-D16A6 bregasta
-spustanje glave i potrovanje ventila

i odprilike to je to...a motor nekad kad izleti i kad ja budem imao sredstava, B16 neki ( 160ks dohc vtec )

kad se sve zavrsi, ici cu na dyno i na vaganje ;)

Ucesnici projekta, koji su svojim trudom doprinjeli radovima i kojima sam puno zahvalan su:
-Mita
-Serdjo
-Mare
-Mikica
-NemaN
Ako sam nekoga zaboravio, ne zmajerite ;)

Evo i nekih slika radova:























































































Molim administratora da mi sredi slike na kamaru, jednu do drugu, kako vec, da ne mora da se skroluje do dole skroz da se vide sve slike, hvala ;)
 
Član
Evo jedan kratki klip da se vidi tezina auta dok je bilo jos komplet :icon_biggrin:

http://youtu.be/vl5bQ0FUeJ8
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
dobar projekat svidja mi se,, mala kilaza = lot of fun :cool:
koji je kod ove plave boje , lijepo izgleda na slikama.

Za divno cudo, to je boja obicna, nitro emajl za metaj :icon_eek: :D da,da, uz moje "sposobnosti" vezane za boje, tako je ispala, malo se dodalo bijele i eto ga spoon plava ;)
 
Član
Kako vidim sve odlicno napreduje,citav tim radi na Civicu :) BIce to dobro na kraju,bitno da je samo dobar budzet dostupan:cool:
 
Član
vladica85 je napisao(la):
Kako vidim sve odlicno napreduje,citav tim radi na Civicu :) BIce to dobro na kraju,bitno da je samo dobar budzet dostupan:cool:

hehe, da, da, kvalitetan tim radi :cool:

malo po malo, i budzeta nema :lol:



----------------









dellas je napisao(la):
Svaka cast na projektu, nek je sa srecom:cool: Ne sumnjam da ce biti opasna hondica.

Hvala, hvala, ako nista, zanimljivo je cackati, a nadam se i ja da ce sve biti kako sam i zamislio :cool:
 
svaka cast dosta je posla odradjeno :cool:

posto se bas ne razumijem u mehaniku,a interesuje me volio bih kad bi objasnio sta znaci "potrovanje ventila" i hoces li ici na svaki cilindar po 1 karburator i koliko to u prosjeku daje KS?
 
Član
SašaCRX je napisao(la):
Evo jedan kratki klip da se vidi tezina auta dok je bilo jos komplet :icon_biggrin:

http://youtu.be/vl5bQ0FUeJ8

fino ste ga olaksali, ali moze ovo jos.

kad se samo sjetim tepSIJA-e kako je sam mogao dici svog punto-a
 
Član
Ja pislim da je pisac mislio portovanje ventila umjesto "potrovanje" jer nema smisla ventile otrovati osim gorivom i nitrom:cool:
 
Član
Odlican i detaljan projekt Sasa... like it :)

Samo ovo za ITB trubice... jel ovo home made ili...
Skeptican sam oko ustimavanja istih da valja.. potreban ti je ekspert oko remapa poslije.

Jesi li razmisljao o nekoj B seriji.. ? :)
 
Ma Mita ce da remapuje karbove da valja :lol:

ajde tjerah to malo brze, da do ljeta furamo dvije bijele edare :)
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
svaka cast dosta je posla odradjeno :cool:

posto se bas ne razumijem u mehaniku,a interesuje me volio bih kad bi objasnio sta znaci "potrovanje ventila" i hoces li ici na svaki cilindar po 1 karburator i koliko to u prosjeku daje KS?

haha napisao sam pogresno, mislio sam na portovanje ventila, da vise vazduha ulazi, a vise vazduha=vise goriva=vise ks=veca potrosnja :D

raymo je napisao(la):
Ja pislim da je pisac mislio portovanje ventila umjesto "potrovanje" jer nema smisla ventile otrovati osim gorivom i nitrom:cool:

upravo :D
 
Portanje glave..Ili ti ga prosirivanje i oblikovanje usisnih i ispusnih kanala..Svidja mi se sto radis :) Pogotovu rollcage :) Obavezno kaciga na glavu i gas ;)
 
Top