Problem golf 4 TDI PD trese u voznji, vibrira...POMOC

Problem golf 4 TDI PD trese u voznji, vibrira...POMOC

Član
jel na onom kratkom crijevu sto ide sa pumpe na aluminijsku cijev?to je i u mene pustalo sasvim malo,kupio drugo crijevo i selne i ok.tebi se najbolje isplati skinuti poklopac motora i zamjenuti gumice ispod dizni,koliko auto ima realnih kilometara ,ako je mjenjac sa 5 brzina nedaj da ga otvaraju to je nepoderivo naravno ako je redovno kontrolisan i kulturno šaltano,
Jeste 5 brzina i koliko mi se ucinilo da ima na poklopcu od tandem pumpe, na satu pise da ima 223 hiljade kilometara ali msm da su vracene :( nasao sam neku knjigu u kojoj pise broj mog motora i sasije i pise da je presao oko 330 u pm...a to sa gumicama cu reci majstoru da uradi kad budem isao ovih dana...uglavnom hvala na savjetima puno, takodje ja ne bih rekao da je mjenjac, ima 100 drugih stvari koji bi mogli otici npr(zamajac, nosac motora, neki k**** oko goriva dizni ili cega vec, onda kineticki) u pm dok sam dvojku vozio bilo je pali vozi :(
 
Poslednja izmena:
Član
Evo ljudi da javim da je auto na popravci, jutros bilo ponovo kod Radonje (automehanicar), otac mi je sad javio da je do zamajca i seta kvacila, takodje otisla neka ploca ali mi nije rekao koja, ovo zadovoljstvo ce me doci 900KM i hoce stari da zamjeni i selen blokove takodje, pa eto...skupo jeste u pm ali jbg sto se mora mora se...jos jednom hvala svima koji su davali predloge,narocito kolegi iz I. Sarajeva koji mi je predlozio ovog automehanicara...pozz
 
Član
Ljudi pomagajte -_- zamjenio sam zamajac i set jer je stvarno bio u raspadu, ne bi ni mjesec dana izdrzao ali i dalje je treslo kad smo probali auto,jeste malo manje ali trese...skinemo poklopac da vidimo dizne kad imamo sta i vidjeti, popucale 3 od 4 a i ova je pri kraju...HAOS, nadje majstor neke od passata 150 konja i nabacimo sve sredimo, jedva nekako upali ali kad smo je probali vuceee kao nekad i ne trese uopste...sad mi trebaju dizne za mog golfa od 74 KW pa ako neko ima da su ispravne nek mi se javi u pp... inace oznaka dizne je 038 130 073 J (ali mogu i zamjenske kako mi je majstor rekao one su 038 130 073 AJ) pa pomozite ako mozete... Hvala unaprijed
 
Član
Sta popucale dizne?
Ovaj dio se odvojio od dizne, feder iskocio a na vrhu gore osteceni ovi metalni krugovi na federima i oni pipci u njima kako se vec zovu...uglavnom to je prouzrokovalo nemiran rad motora i trzanje u voznji...takodje da napomenem da dijagnostika nije nasla greske i da nije mogla ni naci jer je kvar mehanicke prirode, takodje auto nije dimilo ni pod jakim gasom ni na leru bez gasa...pozz150_injectors__85917.1405452536.800.600.jpg
 
Član
taj kvar bi vcds morao otkriti ,kad auto radi i ode se u mjerne blokove tamo se vide sve 4 dizne kako rade i pokazalo bi da nesto nije uredu sa diznom
 
Član
Jest te neko usrecio sa tim autom,jel uvezeno auto ili je neko ovdje vozio?
Ma uvezeno auto iz Njemacke tek prije 5-6 mjeseci, ja prvi vlasnik od uvoza...jbg izgleda sto svabi ne valja on prodaje a nama to dodje kao "novo" :D ma samo jos dizne da nabavim i ona je sredjena, nadam se da duze vrijeme nece biti kvarova...pozz
 
Član
taj kvar bi vcds morao otkriti ,kad auto radi i ode se u mjerne blokove tamo se vide sve 4 dizne kako rade i pokazalo bi da nesto nije uredu sa diznom
Kaze majstor da je ulazio u mjerne blokove i nije mogao nista otkriti, cak je ona dobro i palila i nije dimila tako da nismo ni sumnjali na dizne..ali eto rijesena je misterija sto trese i gubi snagu
 
Član
Kaze majstor da je ulazio u mjerne blokove i nije mogao nista otkriti, cak je ona dobro i palila i nije dimila tako da nismo ni sumnjali na dizne..ali eto rijesena je misterija sto trese i gubi snagu
negdje na pocetku teme sam ti rekao da se radi nesto oko dizni,gumica,da si odma otvorio poklopac vidio bih sta je ,zar ne,dobro da nisi mjenjac dirao :) ,taj majstor izgleda nezna ocitavati parametre :meh:
 
Član
negdje na pocetku teme sam ti rekao da se radi nesto oko dizni,gumica,da si odma otvorio poklopac vidio bih sta je ,zar ne,dobro da nisi mjenjac dirao :) ,taj majstor izgleda nezna ocitavati parametre :meh:
Potisna ploca ispucala, lamela dosla do nitni otprilike je bila debljine 2 CD-a, takodje zamajac otisao u k***** tako da bi me to slijedilo za najdalje mjesec dana, svejedno sad sam sve promijenio i zavrsio, izaslo me para u pm ali sta ces ako hoces da imas auto moras i da ga odrzavas :D A majstor nije los bar po meni...
 
Član
E ovako ljudi da javim kakvo je stanje..svoje dizne sam odnio kod Zufera u Visokom,tacnije u Seoči i covjek mi je bas danas javio da ih je sredio tj. reparirao i nabacio novi set gumica, takodje moram zamijeniti klackalice koje su kod mene otisle jer ako ih ne zamjenim odose dizne opet u k**** i stvarno svaka cast covjeku ima znanje i masine malo je reći, takodje da ne bih ostao duzan, na dijagnostici se otkrilo da je motor AXR a ne ALH kako pise u saobracajnoj..hvala svima koji su mi sa foruma davali savjete i pomagali...
 
Top