Problem golf 4 TDI PD trese u voznji, vibrira...POMOC

Problem golf 4 TDI PD trese u voznji, vibrira...POMOC

Član
PD 74kW u tvom autu moze biti AXR ili ATD. ALH je 66kW motor, sa bosch pumpom. Ako je PD motor, 99% ti je problem u dobavnoj pumpi u rezervoaru ili tandem pumpi...
 
Druze provjeri unutarnji zglob i to je to na ostalo nista drugo ja ne sumnjam
kod mene je treso ko da gume nisu balansirane i to samo od 60 do 80 kad ga vozim a gume ravne niti tresu balansi svi ok i samo bio unutranji zglob jedan lezaj spao i oscilirala sovina i zbog toga treso
 
Član
Ne mozemo mi nagadjanjem rijesiti problem ili otkriti uzrok. Odes na dijagnostiku ako nema greske polahko jedan po jedan elemenat provjeravas. Pravi majstor ti nece uzeti pare ako ne rijesi. Mozda je neka glupost od 20KM. Sretno
To je vjerovatno najbolji nacin i vidjecu da odem bar da vidim u cemu je problem ako ne budem imao para da pravim :( Hvala puno u svakom slucaju i tebi i svima...
 
Član
Druze provjeri unutarnji zglob i to je to na ostalo nista drugo ja ne sumnjam
kod mene je treso ko da gume nisu balansirane i to samo od 60 do 80 kad ga vozim a gume ravne niti tresu balansi svi ok i samo bio unutranji zglob jedan lezaj spao i oscilirala sovina i zbog toga treso
Daa, trese kao da gume nisu balansirane a nekidan otac kupio nove dvije savine zimske gume i balansirao ih, to mi se odjednom pocelo desavati, izgleda sad i u trecoj i cetvrtoj i to bas tako preko 60 na sat u prvoj i drugoj se ne osjeti... imas li kakvu sliku da mi pokazes gdje je to tacno i koliko bi mi para uzeo majstor...hvala unapred
 
unutarnji zglob ( kineticki ) je namontiran na sam diferencijal i to se moze ustanovit na dizalici upali i u leru pisti nek okerce gume vidit ces koliko koji tocak ima lufta tj koliko kasni za drugim kad ga pustis da se okrece
 
Član
Da, imam osjecaj da ce mi nekad tocak spasti kad na rupu naidje bas neki cudan osjecaj... i jos nesto sam zaboravio spomenuti, auto u bilo kojoj brzini je mrtvo bas ono do 1800 ali mrtvo totalno...sad kad je otac zamjenio naftni filter kao zeru je bolje ali opet je slabo, bukvalno dam gas i cekam dok navuce do 1800-2000 obrataja i onda povuce ko lud jer je auto od 74 KW i cudi me da mi se to desava, trebalo bi da vuce pofino i do 1800 obrtaja...
 
Član
Sad vidim da si iz Istočnog Sarajeva. Kada budeš imao lovu, otiđi kod Radonje i on će ti to riješiti.
 
Član
Kad vec ne znas da objasnis kako se manifestuje, odvezi majstoru i nek on napravi krug, skontace vec, ovako tesko je reci, prvo kazes samo na uzbrdici, sad kazes uvijek preko 60 na sat... a svakako se preko foruma moze pomoci samo nekome ko se vec razumije u problematiku, a laicima tesko...oni ovako na forumima samo pokupe bruku informacija i onda meni u servis dodje soliti pamet...
 
Član
1.9 TDI 1997–2003 I4 8V AGR/ALH 1896 cc 66 kW (90 PS; 89 hp) @ 4000 rpm 210 N·m (150 lb·ft) @ 1900 rpm

ALH motor je 66 kW koji nije Pumpa Dizna, ako nam možeš škljocnuti koju sliku motora da vidimo.
 
Član
Topalko, imas ti izgleda veci problem od tih vibracija, mozda cak i skuplji, ako ti bude to pogresno upisano u saobracajnu, il ako je to neko nesto prepakivo.
 
Član
1.9 TDI 1997–2003 I4 8V AGR/ALH 1896 cc 66 kW (90 PS; 89 hp) @ 4000 rpm 210 N·m (150 lb·ft) @ 1900 rpm

ALH motor je 66 kW koji nije Pumpa Dizna, ako nam možeš škljocnuti koju sliku motora da vidimo.
http://img6.hyperinzerce.cz/x-cz/in...-vw-golf-iv-4-1-9-tdi-74kw-automat-dily-2.jpg Evo ovako izgleda moj motor (NEMA BOSCH PUMPE) a u saobracajnoj pise ALH :/ koji ***** nezz...danas vozio otac auto na dijagnostiku,nije izbaciovao greske, majstor mu je rekao samo da su mu napred sastuti seleni i da se moraju mjenjati a za ovo trzanje koje se pojacalo u voznji me uputio drugom majstoru kojem idem sutra pa javim sta se desava....
 
Član
pogresno je to upisano, il nedaj boze ukradeno pa saobracajna od drugog,provjeri broj sasije i motora jel se poklapa,
 
Legend
Moguce da je onaj 85kw pumpa dizna ali upisan na manje kilovata zbog registracije.
Ne mogu da vidim ovu sliku ali svasta nesto ljudi rade ..
Kako god, ovo je cisto nagadjanje..
 
Top