Problem golf 4 TDI PD trese u voznji, vibrira...POMOC

Problem golf 4 TDI PD trese u voznji, vibrira...POMOC

Član
Pomoc drustvo, imam problem sa svojim golf 4 1.9 TDI PD decembar 2000 godiste, 74 KW ALH motor... Kupio ga prije par mjeseci i bio na dijagnostici i sve okej, poceo da trese u voznji i hajd' otac zamjenio ulje i filter ulja i naftni filter i zracni jer smo mislili da je nesto do goriva ali i dalje isto...auto najvise u cetvrtoj i petoj a nekad i u trecoj i to samo na uzbridici, trza, stvara vibracije kratke i brze kao da se pali ABS ali jos brze...nezz sta da radim i sta bi moglo da bude, pa ko nesto zna ili ima iskustva nek pise...P.S. nadam se da nisam prekrsio pravila foruma...
 
Član
Jesi siguran da je ALH motor? Mehanicara u auto, dijagnostiku u ruke i pratite, ne znam kako bi drugacije.. moguci uzroci su dizna, jedna ili vise, tandem pumpa ili mozda dobavna pumpa u rezervoaru...
 
Član
neznam sto se zamaras trazeci odgovor...odi na dijagnostiku pa ces znati uzrok 100%.zamajac nediraj jer nema te simptome.Za ove sto pisu: kakve veze ima ovdje na forumu jel 66 ili 74 kw i oznaka motora...kao imate neku daljinsku dijagnostiku pa treba tacan podatak da vidite sta je uzrok,
 
Član
neznam sto se zamaras trazeci odgovor...odi na dijagnostiku pa ces znati uzrok 100%.zamajac nediraj jer nema te simptome.Za ove sto pisu: kakve veze ima ovdje na forumu jel 66 ili 74 kw i oznaka motora...kao imate neku daljinsku dijagnostiku pa treba tacan podatak da vidite sta je uzrok,

jesi ti meni lud xD
 
Član
Ljudi ALH motor sad evo gledao :D 74 KW pumpa dizna 2000 godiste decembar :) sad iz grada dosao do kuce sve se trese, pocelo je i u trecoj...to su kao neke vibracije i pocnu otprilike oko 2000 obrtaja ali samo u vecim brzinama (3,4,5) i kao da ga zagusi malo, pa na sekundu prestane da vibrira auto pa ponovo pocne...izludjuje me, imam osjecaj kao da ce raspasti auto a nmg nista da preduzmem a da bi stvar bila gora desava mi se samo na uzbrdici, na ravnici skoro da se nikako ne osjeti ta vibracija, nekidan sam je dizao 120 i moze vidim jos ali nista se ne desava :/ pomagajte, sta god kazete dobro ce doci...samo da nije set kvacila :( nadam se da nije :(
 
Član
jel trokira pri naglom ubrzanju ili trese konstantno? Jel dimi? Kako pali ujutru kad je hladan?
To, kao da trokira, vibrira, nezz koji djavo vise ne znam kako da opisem, kao da dolazi od mjenjaca, kvacilo osjetim pod nogom da mi poigrava dok se vozim bas sam to malopre provjerio...pali solidno jer baterija nije bas najbolja ali mislim da bi mogao i bolje...ne dimi i ako zatimi to su malee skroz kolicine
 
Član
Možda nosači motora, na to mi liči pošto govoriš da ti se najviše dešava uz brdo. Trese li ručka mjenjača?
 
Član
Možda nosači motora, na to mi liči pošto govoriš da ti se najviše dešava uz brdo. Trese li ručka mjenjača?
Ma osjetim vibracije i na njoj jer se citavo auto trese ali ne igra ono da se vidi okom bas sam malopre gledao...i ja sam pomislio da nije neki nosac motora ali nisam jos siguran...nemam sad para ali sigurno u skorije vrijeme mora kod majstora da vidim sta se desava... znas li koliko su nosaci motora para i koliko ih ima na cetvorci?
 
Član
ajmo svi nagadjati,ja bih rekao gumice ispod dizni et to je jedan od mogucih uzroka..imas vibracije pod opterecenjem...trzanje...zamajac kad strada cujes ga kako udara .lupa.kad kreces ,trese ti unutra i one kovanice u casi za parking :D
 
Član
Ne mozemo mi nagadjanjem rijesiti problem ili otkriti uzrok. Odes na dijagnostiku ako nema greske polahko jedan po jedan elemenat provjeravas. Pravi majstor ti nece uzeti pare ako ne rijesi. Mozda je neka glupost od 20KM. Sretno
 
Top