Problem golf 4 TDI PD trese u voznji, vibrira...POMOC

Problem golf 4 TDI PD trese u voznji, vibrira...POMOC

Član
Samo da javim, auto bio kod 3 majstora i niko nista nije ustanovio, bio na 3 dijagnostike i nema gresaka...jedan bi je rekao da je sasut skroz lijevi selen a drugi da imam malo ostecenje na bregastoj ali da nije do toga a treci hoce u ponedeljak da mi rastavlja mjenjac :/ i dalje mi se cini da nesto nije okej sa gorivom, sinoc kad sam dosao kuci, varirali su mi malo obrtaji i cudno je motor radio...uglavnom mislim da niko od ovih majstora nema pojma, bojim se da ce mi izmjeniti pola auta dok ne skontaju sta je :(
 
Član
gledam onu sliku motora,PD motor,kao u mom pasatu,cesta pojava kod cestog "kocenja motorom" je ta da stradaju gumice ispod dizni sto uzrokuje nemiran rad,podrhtavanje,trzanje u odredjenim obrtajima,nijedna dijagnostika to nece otkriti,dizne su pod poklopcem motora i tesko je to provjeriti najbolje je kupiti gumice u ovlastenom i polako,ovo pisem jer sam podosta citao na slovenskom wv-team-u o tom problemu
 
Član
Drug na golfu 4 Pd imao isti problem Samo se javljao ponekad i na vecim obrtajima auto pocne da se stresa ili Konstantno da trese znaci vrata hoce da pospadaju dijagnostika kaze sve uredu Ali ono trese pa trese u nasem servisu niko nije znao uzrok dok nismo nadosli da zamijenimo gumice ispod dizni pa da vidimo jer kad se strese zadimi.kad smo otvorili motor ima se sta vidjet nisu gumice nego hidropodizaci istrosili se, nosili bregastu na ispitivanje i ona uredu ali na tim pd motorima mora se sve mijenjat tako da je uzeto sve novo i zamijenjeno auto radilo kao preporodjeno i kvar odklonjen.tebi druze bi najbolje bilo otic majstoru da skine poklopac dekla pa vizuelno pregledat hidropodizace Nista te nekosta moglo bi do njih bit
 
Član
Pokusacu i to spomenuti majstoru, jer sam osjetio da variraju nekad obrtaji, ne puno ali vise nego uobicajno i osjetio sam jednu vece u mjestu dok je auto stajalo kao neki udar, eksploziju, isto kao kod benzinca kad vode u gorivu ima....poludicu vise jbm ti auto a nedavno ga kupio, prelijepa i bas mi se svidja a vidi belaja sad :(
gledam onu sliku motora,PD motor,kao u mom pasatu,cesta pojava kod cestog "kocenja motorom" je ta da stradaju gumice ispod dizni sto uzrokuje nemiran rad,podrhtavanje,trzanje u odredjenim obrtajima,nijedna dijagnostika to nece otkriti,dizne su pod poklopcem motora i tesko je to provjeriti najbolje je kupiti gumice u ovlastenom i polako,ovo pisem jer sam podosta citao na slovenskom wv-team-u o tom problemu
 
Član
Hvala na savjetu druze, reci cu to majstoru...i kod mene je upravo to, auto se kompletno trese, volan,mjenjac ma sve znaci i malo mi cudno radi pogotovo kad se ugrije, i mislim da malo teze pali, jeste da baterija nije nova ali opet nije to to, nezz da li dimi kad trza ali osjeti se gubitak snage i ne moze da ubrzava...koliko je tvog druga izaslo to sve para, da znam otprilike na koju cifru da se spremim...
Drug na golfu 4 Pd imao isti problem Samo se javljao ponekad i na vecim obrtajima auto pocne da se stresa ili Konstantno da trese znaci vrata hoce da pospadaju dijagnostika kaze sve uredu Ali ono trese pa trese u nasem servisu niko nije znao uzrok dok nismo nadosli da zamijenimo gumice ispod dizni pa da vidimo jer kad se strese zadimi.kad smo otvorili motor ima se sta vidjet nisu gumice nego hidropodizaci istrosili se, nosili bregastu na ispitivanje i ona uredu ali na tim pd motorima mora se sve mijenjat tako da je uzeto sve novo i zamijenjeno auto radilo kao preporodjeno i kvar odklonjen.tebi druze bi najbolje bilo otic majstoru da skine poklopac dekla pa vizuelno pregledat hidropodizace Nista te nekosta moglo bi do njih bit
 
Član
I jos nesto sam prijetio, na tandem pumpi kao da ima malo ulja/nafte nisam ni gledao sta je, mislim vidi se kao da pusta necega...pomagajte ljudi ovi ludi majstori hoce mjenjac da otvaraju :jawdrop: razvalice mi pola auta a neka je sitnica k'o da gledam :banghead:
 
Član
jel na onom kratkom crijevu sto ide sa pumpe na aluminijsku cijev?to je i u mene pustalo sasvim malo,kupio drugo crijevo i selne i ok.tebi se najbolje isplati skinuti poklopac motora i zamjenuti gumice ispod dizni,koliko auto ima realnih kilometara ,ako je mjenjac sa 5 brzina nedaj da ga otvaraju to je nepoderivo naravno ako je redovno kontrolisan i kulturno šaltano,
 
Član
Ako ti nije problem, ja cu u srijedu kod jarana u Sarajevo, i on je mehanicar pa ako hoces naleti da pogledamo ja i on, ima i dijagnostika i nece te kostati nista ;)
 
Top