PRIČA BEZVEZE

PRIČA BEZVEZE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: DOBRO A JEFTINO

evo ovako,posto sam ja iz Brckog a Zoku licno ne poznajem, ali sam vidjao njegovo auto i te xenone(dok su bili xenoni,ne plazma) i mogu reci da lijepo obasjavaju,nisu prejaki xenoni da ne mozes gledat u njih... nemam razloga ni na cijoj strani da budem, samo govorim ono sto sam vidio....
po meni su njegovi xenoni koje je i sam ugradio u svoje auto jako dobri, pogotovo u odnosu na cijenu!
 
Član
RE: DOBRO A JEFTINO

djulba je napisao(la):
e eto xenon ne zasljepljuje dajte ljudi kad im stane neko iza sa xenonima sjetim mu se familije...
potpis!
U Konjicu ima jedan lik na Opel Tigri potpuno rastimane farove, dignute na gore, i ugradio xsenone!
Sa 150metara te ubiju u oci! Najradije ti dodje da skrenes ili stanes pored ceste!

Ma ja te xsenone ne bih ugradjivao, radije bih da nadjem negdje one philipsove sijalice, pa u nekoj zutoj, narandjastoj boji :p
Imaju li igdje u BiH?
 
Član
RE: DOBRO A JEFTINO

A zamisli tek sa plazmom posto baca josh vise na strane....Muci oci samo tako........
 
RE: DOBRO A JEFTINO

poKle je napisao(la):
djulba je napisao(la):
e eto xenon ne zasljepljuje dajte ljudi kad im stane neko iza sa xenonima sjetim mu se familije...
potpis!
U Konjicu ima jedan lik na Opel Tigri potpuno rastimane farove, dignute na gore, i ugradio xsenone!
Sa 150metara te ubiju u oci! Najradije ti dodje da skrenes ili stanes pored ceste!

Ma ja te xsenone ne bih ugradjivao, radije bih da nadjem negdje one philipsove sijalice, pa u nekoj zutoj, narandjastoj boji :p
Imaju li igdje u BiH?

K'o sto sam ja vec pisao, original xenoni se sami podesavaju u voznji tako da ne ometaju druge sudionike u saobracaju, ovo sto se dosta jeftino ugradjuje je vise radi dekoracije (ljepote) da izgleda lijepo, a za original xenone treba dat' para vise neg' sto gledam kakve cijene postavljaju....
 
Član
RE: DOBRO A JEFTINO

almir_gr je napisao(la):
poKle je napisao(la):
djulba je napisao(la):
e eto xenon ne zasljepljuje dajte ljudi kad im stane neko iza sa xenonima sjetim mu se familije...
potpis!
U Konjicu ima jedan lik na Opel Tigri potpuno rastimane farove, dignute na gore, i ugradio xsenone!
Sa 150metara te ubiju u oci! Najradije ti dodje da skrenes ili stanes pored ceste!

Ma ja te xsenone ne bih ugradjivao, radije bih da nadjem negdje one philipsove sijalice, pa u nekoj zutoj, narandjastoj boji :p
Imaju li igdje u BiH?

K'o sto sam ja vec pisao, original xenoni se sami podesavaju u voznji tako da ne ometaju druge sudionike u saobracaju, ovo sto se dosta jeftino ugradjuje je vise radi dekoracije (ljepote) da izgleda lijepo, a za original xenone treba dat' para vise neg' sto gledam kakve cijene postavljaju....
zaista, kad si pjesak, i kad ti taj lik sa Tigrom nailazi, bljesti pravo fino, i plavo, i mocno covjece, ali kad vozis......strahota...pre, pre, previse ima dignute farove...
 
Početnik
RE: DOBRO A JEFTINO

dozvoljena je boja MAX 8000K, sve preko moze biti problema sa Zakonom, mozda ne u BiH ali van svakako,

Za farove koji nemaju socivo izmisljene su sijalice za oznakom R, pa tako postoje H7R sijelice koje imaju puno restriktivniji snop nego obicne, takodje kod XY kineskih jeftinih proizvodjaca, dimenzije sijalice nisu bas kako treba, konkretno zarno tijelo nije na istom mjestu kao kod halogene sto automatski znaci drugacije odbijanje i rasipanje svjetlosti ,

i na kraju postoji FK proizvodni lprogram koji mozete nabaviti kod mene i CATTE sa foruma koji nudi upgrade farova sa farovima sa lecom, pa na kraju imate normalni snop.

Ovo da imaju svjetla koja se samsa steluju je donekle tacno, u principu potrebno je da auto ima automatic leveling , pa ako opteretitie zadnji kraj da on automatski spusti snop, takodje to vi mozete sami raditi ako imate podesavanje svjetala iz kabine, druga je prica adaptivna svjetla koja sama obaraju snop kad u susret ide drugi svjetlosni izvor , ili pak ona koju osvjetljenje prilagodjavaju obliku putu i pravcu upravljaca. na kraju dodju i prskalice za farove jer Xenon far kad je prljav puno je gore nego kad je obicni ....
 
Član
RE: DOBRO A JEFTINO

Pozz raja :icon_biggrin:..

Ovako prijatelji,
zao mi je sto se i ranije nisam ukljucio u raspravu .Sto se tice Zoke zestoko je nabrijan informacijama u vezi s HID KIT Xenon-ima i majstorluku u postavljanju.
Naravno, cijena rada mu je zestoka, al svaki dobar kvalitet ima i novcani kvantitet.

Tako to ide, valjda..












Za dobrim m@jStorom se prasina diZe
 
Član
RE: DOBRO A JEFTINO

Z750 je napisao(la):
e vala uopste mi se nesvidja ova slika....obicne i x.   ma ne ide....

Slika je samo za inform.Ovo je prava razlika originalnih i Zokinih xenona (razlika ocita). Inace je sada kompletan Zokin xenon program na Octaviji.

Stavit' cu i te slike uskoro..

Pozz
 
Početnik
RE: DOBRO A JEFTINO

eto vidis te sijalice koje imaju trafoe na sebi se zovu D1S sijalice :) ,



i izvini socivo koje je dotrajalo ono moze samo slabije svjetliti jer se reflektirajuca povrsina zaprlja ili izgori a i sama leca isto tako, snop je odredjen mehanickom "klapnom" i tu nema mjenjanja, to valjda znas ako si ikad otvorio i rastavio far sa lecom...
 
Član
RE: DOBRO A JEFTINO

cobo je napisao(la):
Z750 je napisao(la):
e vala uopste mi se nesvidja ova slika....obicne i x. ma ne ide....

Slika je samo za inform.Ovo je prava razlika originalnih i Zokinih xenona (razlika ocita). Inace je sada kompletan Zokin xenon program na Octaviji.

Stavit' cu i te slike uskoro..

Pozz
Nemoj mi samo rec' da si fabricki xenon zamijenio sa ovim???:icon_eek:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top