PRIČA BEZVEZE

PRIČA BEZVEZE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: DOBRO A JEFTINO

muha je napisao(la):
WTF plazma, samo mi objasni u toj plazmi sta se nalazi unutra ?? plazma kao TV ??? :)

Odavno postoje 55W HID sijelice i balasti, naravno isijavaju jos vise svjetla jer i trose jos vise struje
i Xenoni ne rade na 23KV nego na 8KV, sa 23-25 KV se pale tj toliko je potrebno da se hladan xenon zapali...

Nego ti nastavi stavljat te plazme od 8K kelvina u farove koje nemaju lecu , pa ce onda staviti stvarno zakon o tim stvarima...

Za far koji nema lecu 5000K je sasvim OK, i to H7R sijalice...
Ispravka, hid sijalica trosi manje struje nego klasicna halogenka :)
I da slazem se, jos malo pa ce i uvest i pdv onom ko ima xenone...


BTW, ova komparacija od Zoke je po meni bezveze, to su sasvim razliciti materijali i radit komparaciju jednog na 6000k i na 8000k je smjesno, al eto.
Pored toga lijevi i desni far su razlicito usmjereni, a da bi slikao da se bas vidi neka razlika treba ti jedan pro Canon i nesto poput antireflexnog stakla or so :)
 
Član
RE: DOBRO A JEFTINO

to je novo samo u drzavama gdje nema eu-norme i visokih kazni za zabljestivanje suprotnog saobracaja ;)
 
Član
RE: DOBRO A JEFTINO

De ti meni reci zoka, jel to cijena sa ugradnjom 170km, Dakle auto je MK2, i imal sta garancije na taj proizvod i koliko! I u kom gradu ugrađivas! I oce mi se farovi pojebat od ti sijalica?
 

IGY

Član
RE: DOBRO A JEFTINO

ErRoR je napisao(la):
De ti meni reci zoka, jel to cijena sa ugradnjom 170km, Dakle auto je MK2, i imal sta garancije na taj proizvod i koliko! I u kom gradu ugrađivas! I oce mi se farovi pojebat od ti sijalica?

sta fali pojebu se i dobije gratis novorodzne male farove :D

pusti ga, kao sto neko vec napisa nisam dovoljno bogat da kupujem smece
radije vidi da negdje iz dvije rate platis i ugradis origigi xenone
 

edo

Član
RE: DOBRO A JEFTINO

e eto xenon ne zasljepljuje dajte ljudi kad im stane neko iza sa xenonima sjetim mu se familije...
 
Član
RE: DOBRO A JEFTINO

IGY je napisao(la):
ErRoR je napisao(la):
De ti meni reci zoka, jel to cijena sa ugradnjom 170km, Dakle auto je MK2, i imal sta garancije na taj proizvod i koliko! I u kom gradu ugrađivas! I oce mi se farovi pojebat od ti sijalica?

sta fali pojebu se i dobije gratis novorodzne male farove :D

pusti ga, kao sto neko vec napisa nisam dovoljno bogat da kupujem smece
radije vidi da negdje iz dvije rate platis i ugradis origigi xenone
SUPER!!!
 
RE: DOBRO A JEFTINO

Koliko ja znam dosta naroda sada ugradjuju te xenone, no mene zanima jesu li to sve originalni xenoni, i ovo 300-400 maraka nije puno ako su original xenoni tj. ako se sami steluju prilikom voznje, ovo sto sam ja vidio to je vecinom lijepo izgleda ali i jest da pobojsavaju vidljivost, al opet jeftino u mene jaran na bmw-a platio 900 eura original xenon farove koji se prilikom voznje u svakim uslovima automatski se steluju jacinu svjetlosti u zavisnosti sve gdje se vozi da nebi ometalo druge sudionike u saobrajacu... vecina ce sada pomisliti da ja ovje samo gluposti nabrajam.. al tako sam i ja informisan...
 
Član
RE: DOBRO A JEFTINO

dobro si informisan. i kako je meni poznato za naknadno ugradjene (original) xenone je potrebno (hm ime mi fali :-(..) one dizne pred farovima sto farove pere. to ujedno ih cisti kao i hladi. ovdje (haja ja samo mogu za njemacku pricati sorry) su samo sa tim perilicama dozvoljene. znam, ja ih nemam, ali cu morati ugraditi pre tehnickog pregleda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top