POWER BOX - dobro je znati by SM

POWER BOX - dobro je znati by SM

SM chip tuning je napisao(la):
pravilo foruma je da se moras predstaviti da bi bilo sta mogao da pises a pogotovo da pitas i ocekujes odgovor.

ovaj racechip ti je pod 2 kategorijom ali nije kineskog nego njemackog korijena ali kao i kinez nije testiran i adaptiran na svakom motoru pojedinacno kao sto bude vector.

Pozz...Ima nekakve certifikate za kvalitetu proizvoda http://www.racechip.de
pa me zanima dali za 1.6 HDi 66kw odgovara ovaj proizvod od race chipa ili vectorov koji se moze nabaviti kod tebe.Molio bih ako mozes na pp da mi cijenu vectorovog powr boxa posaljes.Hvala
 
Član
ali cemu placati za box 400 eura koji ce ti dati +5 ks kad mozes za manje para da uradis remap i dobijes mnogo kvalitetniji posao za manje para ???

Box je samo za neke toyote i neki motore koji se ne mogu remapirati i gdje nema izbora a za sve motore koji se mogu fleshovati velika je steta box gurati na njih.
 
SM chip tuning je napisao(la):
ali cemu placati za box 400 eura koji ce ti dati +5 ks kad mozes za manje para da uradis remap i dobijes mnogo kvalitetniji posao za manje para ???

Box je samo za neke toyote i neki motore koji se ne mogu remapirati i gdje nema izbora a za sve motore koji se mogu fleshovati velika je steta box gurati na njih.

Ovaj race chip kosta 129 eura za 1.6 HDi,za vector nisam siguran koje su cijene,milsim da se radi oko 200 eura,tako da nije puno love e sad da je losiji od remapa jest,dosta foruma sam posjetio i svi savjetuju da se uradi remap:)
 
Član
ali race chip ne mozes porediti sa vectorom,jer je vector visa klasa boxa,race chip je pod 2. i veoma je los

Ako nemas para za tuning bolje nista nemoj raditi nego da stavljas tako nesto nekvalitetno od cega ce ti otici dizne jer ce mnogo povecati pritisak goriva na njima.
 
SM chip tuning je napisao(la):
ali race chip ne mozes porediti sa vectorom,jer je vector visa klasa boxa,race chip je pod 2. i veoma je los

Ako nemas para za tuning bolje nista nemoj raditi nego da stavljas tako nesto nekvalitetno od cega ce ti otici dizne jer ce mnogo povecati pritisak goriva na njima.

Odustajem definitivno od race chipa.Pokusacu ustedjeti za remap a ako ne mognem onda cu ici na vector power box.Hvala na savjetu;)
 
Član
budo-opc je napisao(la):
moj kolega je stavio power box na passata 1.9 TDI 110 ks i dobio je snage nevjerovatno mnogo sto me je iznenadilo nisam vjerovao da moze box toliko dati min. 20-25 ks je dobio, jeli to bio neki jeftini ili skupi box nezna ni on jer ga je kupio polovnog za 60 KM uglavnom vozi se sa tim boxom vise od godinu dana i nije mu nista sj*ao, jedino kad ga puno odvrne zna mu se desiti da na 3500 obrtaja naglo prestane vuci i pusti gas i onda opet vuce ali to samo kad je do kraja odvrnut

to mu turbo otkazuje,i jos koji put tako,ako ga neodnese na servis ostace bez njega....

SM chip tuning je napisao(la):
ha ha mjerene u voznji...

Cisto sumljam da ti imas boxove koji su pod 4. vjereovatno su tvoji boxovi pod 3. i nemas na njima vakumska crijeva i potenciomatar gasa tako da odmah mozes zaboraviti pricu da je tvoj box jaci od +10 % snage.

Remap ti je jako los i ako ti auto ide bolje na box pod kategorijom 3

Kako je potrosnja manja na box pod 3.,sam razmisli kako je to moguce ako si sve procitao i kako neki signal ako presretnes i ako mu interval za dizne produzis recimo za 20% i time dodajes gorivo kroz sve obrtaje i sve uslove motora i onda ocekujes da sa samo povecanjam goriva dobijes tako extremnu snagu o kojoj ti pricas pa jos i manju potrosnju,he he odgovor je nikako.

Jos ti nisi vidio dobar remap,zato ti box 3. kategorije i ide bolje...

trebo bi da uradi power chip pa da vidi sta je ubrzanje......www.smchiptuning.ba
 
Član
Pozz raja...vidim uveliko se raspravljate o ovim stvarima....kada smo vec kod toga...zamolio bih vas da mi nesto kazete o ovom box-u ako nesto znate...i naravno da li je to ok staviti na auto...mislim dali ce imati nekih posljedica po motor.


http://www.ebay.de/itm/BMW-525d-E39-2-0-120-kW-163-PS-Tuningbox-Chiptuning-/120756309183?pt=DE_Autoteile&hash=item1c1da30cbf#ht_3870wt_1037

Dobio sam od prijatelja taj box iz njemacke...stavio gga na auto i osjetio sam bas razliku...napominjem da te omjere uopste ne znam samo se osjetno vidi da ima vise snage...bolje ubrzava..potrosnju na bordu mi je pokazivao za nekih 1,5 lit manju a u biti mislim da je trosio isto...zatim sam cuo da taj box ne valja stavljati na auto...i naravno skinuo sam ga...pa posto vidim da je srdjan naveo neke kategorije a po onom e sto vidim on je neka treca kategorija ako se ne varam...ako nije problem da malo prokomentarise neko ovo ovm box-u

pozz.
 
Član
kod mene je novi 2,0 tdi CR 140ps i kažu mi kao ima ostavljeno za pojačavanje mape nešto neznam nisam to nikad radio prosvijetlite me :icon_smile:
 
Član
Zakljuchak:

Chip > Chashica sljive
K&N > Suhovina tanko narezana

Citiram Zhiku > Sestro, i meni se pishki ;)

Joojj shto se ismijah Boze dragi :lol:
 
Član
Mozda vadim temu iz naftalina, ali vidim da ima ljudi koji imaju iskustva sa Chipovima-boxevima...

Naime, od skoro sam vlasnik Opel Insignije 1.6 turbo (benz.) ono što je problem kod mene je velika turbo rupa ili prilično velika kako god... U svakom slučaju ko je gledao karakteristike zna da nema ni visok om, što vožnju "u brdu" prilično neinteresantnom...

Upravo zbog toga sam počeo da razmišljam o nekoj "modifikaciji". S obzirom da je automobil kupljen u salonu, fabrička garancija ističe na 2014. godine, kao i da ne želim da mijenjam fabrička podešavanja da li možete da mi predložite neki ozbiljan box ili uredjaj sa kojim bih mogao da riješim "problem"...

Na internetu sam našao neke opcije
http://www.eds-motorsport.de/shop/de/EDS-IPF-System/Opel-Insignia-A20NHT-IPF-Online-Tuning-System
ovo bih volio ako neko može detaljnije da mi pojasni šta je...

http://www.irmscher.de/de/ - da li ovaj uredjaj uopšte vrijedi taj novac?

Ili vidim ovdje se pominju neki njemacki race koji sam vidio da su dosta povoljni?

Pozdrav.
 
Ovaj EDS ti je mozda najbolja opcija jer kao sto pise od kuce sam sebi podesavas . Tacnije ti se skopcas a oni ti salju podatke kakve zelis , tacnije ogranicen si vjerovatno na prvu varijantu i da vracas na fabriku jer za vise KS mora biti i malo drugih prerada . Uglavnom kako su i ljudi napisali: EDS guaranties a 24h/day and 7days/week ftp-flashfile support for all the customers , so when ever you want to reflash your car , with the original data set or with a different tuning file , you can do it !
 
Član
Ali šta to znači u praksi? Ja nakačim uredjaj na moj automobil, on sam skida podatke, kasnije skinem uredjaj, prikačim na comp i podatke pošaljem na net... I onda sa njima štelujem, ne razumijem? Ja u teoriji možda to i da shvatim, to ne znači da ću moći praktično na pravi način da upotrijebim i iskoristim to što ta "sprava pruža". Značilo bi mi ako neko ima iskustva sa ovim da mi objasni kako to praktično funkcioniše.
Meni je prevashodno cilj veći momenat, a što se tiče max brzine, to mi nije od značaja..
 
Član
IPF od EDS nije power box,to je interface koji upisuje mape u tvoj ECU.Znaci to chip tuning a ne power box,otprilke isto kao SM POP stim da SM personal OBD programer ima ekran i mogu da se biraju 3 mape a ipf mora stalno da bude na internetu i treba ti laptop uvijek uz njega jer nema ekran.

Za promjenu mapa moras da stanes ugasis auto i uzmes pisanje i to traje par minuta,ne moze u voznji da mjenjas nista.

Nikakve nemas potrebe i razloga da to kupujes kad mozes obican chip tuning da uradis i nemas potrebe da vracas orginal i igras se sa tim jer je to opasno posto svaki prekid ili blokiranje i neces vise moci da upalis auto,nije to za igranje pogotovo na toj elektronici.
 
Član
Hvala na odgovoru. Predpostavio sam ja da nije to baš montiraš vozis, skidas downloadujes, mijenjas itd...
Meni čipovanje u "klasičnom" smislu ne odgovara, gore sam detaljnije objasnio zasto.

SM POP sam našao na internetu, ali vrlo malo ima informacija i iskustava o tome, pa ako bi mogao da mi daš više informacija i detalja o tom uredjaju bio bih zahvalan.

Još da dodam, da meni nije cilj da imam uredjaj koji ima 5 razlicitih mapa, niti mi je cilj da u toku van voznje mijenjam te mape, ma koliko to zvucalo interesantno kao potencijalna mogucnost, zelio bih da imam 1 mapu, koja je optizovana za svakodnevno, "redovno" koriscenje, a da time ne gubim garanciju i ne moram idem na put od 2 dana da bih izvršio tu promjenu...
 
Top