POWER BOX - dobro je znati by SM

POWER BOX - dobro je znati by SM

Član
Evo dodatak prici.. slikovito.. 180 Ohm.

[attachment=25510][attachment=25511][attachment=25512]
[attachment=25513][attachment=25514][attachment=25515]
 
Član
Oettinger je vrhunski tuner imao sam par njihovih mapa ali on nije zastupljen ovde na ovim prostorima pa ga nisam ni pominjao,ali je veoma dobra i kvalitetna firma pogotovo za VAG...
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
sve sam ti gore objasnio.

Velika je zabluda ako mislis da obican box moze dati snage kao i kvalitetan remap.
Takodje na box potrosnja samo rijetko kad moze biti manja dok kod remapa veoma cesto bude manja i ako je kod tebe obrtnuto onda nije dobar remap.Gdje si radio remap ?

Ja sam na dynu mjerio svakakve kombinacije i cip tuning i klasican box se nemogu porediti niti po jednom kriterijumu kvaliteta.

Tvoji cipovi ako su OCT onda nije nikakvo cudo sto ti auto na box ide bolje jer oct,tuneline,digitaltuning su najvece prevare i snaga koju oni deklarisu nije ni priblizna realnoj snazi koju auto dobije.Mjerio sam mnogo njihovih mapa i to je smijurija.

OCT ti nece unisiti motor ali nedaju vise od 10% snage,a prodaju remap kao 30% sto je cista laz...

sva ta teorija je lijepa i super zvuči, ali ja sam to osjetio u praksi,
ako misliš da je OCT loš onda da ti kažem da smo imali još i TUNELINE, SKN i ABT mape, a power box su ABT i SPEED BUSTER,
što se tiče performansi ovi boxovi ni malo ne zaostaju za pomenutim mapama, auti idu približno isto i garantujem da manje troše, ali je evidentno da malo čade, što se meni ne sviđa i to je jedan od razloga zašto je kod mene na autu mapa,
dalje naravno da je u svakom slučaju mapa dosta bolji i pametniji tuning, odnosno što bi rekli tuning po ps-u i ja bih ga na svaki auto prije stavio, ali ovo što ti pričaš da boxovi nemaju nikakve šanse grdno se varaš, vjeruj mi ima strašnih boxova,
i da se malo vratimo na mape, sad mi još reci da SKN ili ABT ne valjaju, a evo ti još jedan podatak, moj auto sa OCT-om je brži od istog sa SKN-om opet podatak iz prakse,
naravno svaki jahač svoga konja hvali, pa tako i ti, razumijem
 
Član
valjci.jpg


by SM Chip tuning

Potrošnja ista kao i prije, za ne povjerovati
 
Početnik
OPTIMIZACIJA jednoreceno

dalje poznato je da u slucaju veceg snage/obrntog momenta i iste tj lagane voznje potrosnja ostaje ista , ali ako vozis do kraja i iskoristavas max snagu stock i tuniranog auta nema sanse da bude potrosnja ista, moguce je da se efikasnost podigne al nema sanse da potrosnja ostane ista.

Konkretno sve je stvar osjecaja, obrtni moment se tuniranjem digne, pa se cini da auto bolje vuce, tada vozac reaguje i prije mjenja brzinu, manje gasa pritisce, a sve to rezultira smanjenom ili istom potrosnjom.

Ugradnjom K&N filtera mozete smanjiti potrosnju radi boljeg odziva na gas , ali onda ima ono stavio sam K&N auto bolje vuce , vise ga pritiscete i to je to ,

dalje da ne spominjem otpor kotrljanja , pritisak u gumama, stanje ovjesa....
 
Član
a gdje su uradjene te mape,mislim na lokaciju da li u BiH ili u HR ili vani?

Gdje su mjerene,jel imas ispis snage boxa i ispis snage remapa?

Ti ocito neces da procitas sta sam ja napisao napocetku i nije mi jasno da je toliko tesko sve prvo procitati pa onda komentarisati.Pogledaj pod 4 sta pise ili evo ti citat " takav box je veoma kvalitetan i nista nezaostaje za kvalitetnim chip tuningom"


GTI TDI je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
sve sam ti gore objasnio.

Velika je zabluda ako mislis da obican box moze dati snage kao i kvalitetan remap.
Takodje na box potrosnja samo rijetko kad moze biti manja dok kod remapa veoma cesto bude manja i ako je kod tebe obrtnuto onda nije dobar remap.Gdje si radio remap ?

Ja sam na dynu mjerio svakakve kombinacije i cip tuning i klasican box se nemogu porediti niti po jednom kriterijumu kvaliteta.

Tvoji cipovi ako su OCT onda nije nikakvo cudo sto ti auto na box ide bolje jer oct,tuneline,digitaltuning su najvece prevare i snaga koju oni deklarisu nije ni priblizna realnoj snazi koju auto dobije.Mjerio sam mnogo njihovih mapa i to je smijurija.

OCT ti nece unisiti motor ali nedaju vise od 10% snage,a prodaju remap kao 30% sto je cista laz...

sva ta teorija je lijepa i super zvuči, ali ja sam to osjetio u praksi,
ako misliš da je OCT loš onda da ti kažem da smo imali još i TUNELINE, SKN i ABT mape, a power box su ABT i SPEED BUSTER,
što se tiče performansi ovi boxovi ni malo ne zaostaju za pomenutim mapama, auti idu približno isto i garantujem da manje troše, ali je evidentno da malo čade, što se meni ne sviđa i to je jedan od razloga zašto je kod mene na autu mapa,
dalje naravno da je u svakom slučaju mapa dosta bolji i pametniji tuning, odnosno što bi rekli tuning po ps-u i ja bih ga na svaki auto prije stavio, ali ovo što ti pričaš da boxovi nemaju nikakve šanse grdno se varaš, vjeruj mi ima strašnih boxova,
i da se malo vratimo na mape, sad mi još reci da SKN ili ABT ne valjaju, a evo ti još jedan podatak, moj auto sa OCT-om je brži od istog sa SKN-om opet podatak iz prakse,
naravno svaki jahač svoga konja hvali, pa tako i ti, razumijem
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
a gdje su uradjene te mape,mislim na lokaciju da li u BiH ili u HR ili vani?

Gdje su mjerene,jel imas ispis snage boxa i ispis snage remapa?

Ti ocito neces da procitas sta sam ja napisao napocetku i nije mi jasno da je toliko tesko sve prvo procitati pa onda komentarisati.Pogledaj pod 4 sta pise ili evo ti citat " takav box je veoma kvalitetan i nista nezaostaje za kvalitetnim chip tuningom"


ja sam sve pročitao, ali očito ti nisi ono što ja pišem, jesam li ja možda negdje napisao da su kod nas bili loši boxovi, ne, a ti pričaš jedno pa drugo, sam sebe pobijaš (pročitaj ti malo svoje postove) ja sam i napisao da ovi boxovi performansama uopšte ne zaostaju za mapama (znači kvalitetan box) nemam nikakve ispise, sve je mjereno u vožnji, dovoljno dobro da se vide razlike, moje jedino pitanje je bilo zašto je potrošnja kod boxa manja, znači nisam te pitao je li manja da bi mi ti odgovorio da ili ne, nego zašto, jer ja znam da jeste, ali očito sam pitao pogrešnu osobu, izvinjavam se na smetnji
 
Član
ha ha mjerene u voznji...

Cisto sumljam da ti imas boxove koji su pod 4. vjereovatno su tvoji boxovi pod 3. i nemas na njima vakumska crijeva i potenciomatar gasa tako da odmah mozes zaboraviti pricu da je tvoj box jaci od +10 % snage.

Remap ti je jako los i ako ti auto ide bolje na box pod kategorijom 3

Kako je potrosnja manja na box pod 3.,sam razmisli kako je to moguce ako si sve procitao i kako neki signal ako presretnes i ako mu interval za dizne produzis recimo za 20% i time dodajes gorivo kroz sve obrtaje i sve uslove motora i onda ocekujes da sa samo povecanjam goriva dobijes tako extremnu snagu o kojoj ti pricas pa jos i manju potrosnju,he he odgovor je nikako.

Jos ti nisi vidio dobar remap,zato ti box 3. kategorije i ide bolje...
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
ha ha mjerene u voznji...

Cisto sumljam da ti imas boxove koji su pod 4. vjereovatno su tvoji boxovi pod 3. i nemas na njima vakumska crijeva i potenciomatar gasa tako da odmah mozes zaboraviti pricu da je tvoj box jaci od +10 % snage.

Remap ti je jako los i ako ti auto ide bolje na box pod kategorijom 3

Kako je potrosnja manja na box pod 3.,sam razmisli kako je to moguce ako si sve procitao i kako neki signal ako presretnes i ako mu interval za dizne produzis recimo za 20% i time dodajes gorivo kroz sve obrtaje i sve uslove motora i onda ocekujes da sa samo povecanjam goriva dobijes tako extremnu snagu o kojoj ti pricas pa jos i manju potrosnju,he he odgovor je nikako.

Jos ti nisi vidio dobar remap,zato ti box 3. kategorije i ide bolje...

reče lada mercedesu :)
svaki jahač svoga konja hvali, ispade ti bolji od SKN-a, ABT-a, OCT-a,
te firme imaju tradiciju u tuningu haman koliko ti godina starosti, zato šupljiraj nekome drugom, kao što rekoh obratio sam se pogrešnoj osobi,
izvini ako sam te nečim uvrijedio,
pozdrav
 
Početnik
ja sam stavio ulje 5w40 i audo ide bolje i manje trosi :)

kako Srle rece dobra mapa kosta nije ni cudo sto ABT ili SKN mape kostaju 800 EUR , zato se nemos heba* da ti ne udje ,

Srdjan je optimista i pokusava da se bori sa Bosanskim umovima , respect na tome ali kako vidim dosao je on pameti pa ce malo vise naplacivati svoj rad i trud , jbga samo Dyno potrosi struje mjesecno a dje otplata alata box-ova, software-a i slicnog...


Kao i razvoj novog dobrog automobila i razvoj mape kosta , pa kad se udje u fazon onda se na standardnim motorima to i isplati ako npr remapiramo 10 2.0 TDI motora sa ECD17 CAN ECU-om ali ako naletimo na Siemens odma su stvari drugacije , medjutim za custom made remape situacija je malo drugacija...

Zato postoji jedan CMD koji je IMHO top univerzalni ECU flasher koji ima tim ljudi po cijelom svjetu ciji je zadatak da nove aute dovedu u red :) mislim da omoguce READ & WRITE kao i potrebne drivere za odredjeni tip motora, na to mislim HW i SW Verziju ECU-a

edit: valjda ljudi ne shvataja da je chiptuning i bilo kakav tuning na autu luskuz te da se treba posteno platiti ako hocete da imate kvalitetnu stvar,

uvijek imaju galleto 1260 flasheri i DVD sa mapama na ebau za 150 EUR-a , ti je je nekakv remap mozda i pogodote mapu da radi ...
 
Top