POWER BOX - dobro je znati by SM

POWER BOX - dobro je znati by SM

Član
muha je napisao(la):
ja sam stavio ulje 5w40 i audo ide bolje i manje trosi :)

kako Srle rece dobra mapa kosta nije ni cudo sto ABT ili SKN mape kostaju 800 EUR , zato se nemos heba* da ti ne udje ,

Srdjan je optimista i pokusava da se bori sa Bosanskim umovima , respect na tome ali kako vidim dosao je on pameti pa ce malo vise naplacivati svoj rad i trud , jbga samo Dyno potrosi struje mjesecno a dje otplata alata box-ova, software-a i slicnog...


Kao i razvoj novog dobrog automobila i razvoj mape kosta , pa kad se udje u fazon onda se na standardnim motorima to i isplati ako npr remapiramo 10 2.0 TDI motora sa ECD17 CAN ECU-om ali ako naletimo na Siemens odma su stvari drugacije , medjutim za custom made remape situacija je malo drugacija...

Zato postoji jedan CMD koji je IMHO top univerzalni ECU flasher koji ima tim ljudi po cijelom svjetu ciji je zadatak da nove aute dovedu u red :) mislim da omoguce READ & WRITE kao i potrebne drivere za odredjeni tip motora, na to mislim HW i SW Verziju ECU-a

Šta reče i osta živ :lol:

haj ti to sada nama prevedi na jezik koji razumijemo....:icon_smile:


Vozio sam auto na box-u koliko je kvalitetan neznam, znam da je auto opasno čadio, po proizvođaču taj box je moj auto sa 110 ks dizao na 127 ks :icon_question:
Definitivno se osjetila razlika sa i bez boxa ali ipak ne toliko dramatično...

Eh da moj prijatelj ima strašnu crvenu Boru 1.9 TDI PD 115 ks i pričao mi je da ga je nedavno Mrva sa bordo Borom 1.9 TDI 110 ks + SM Optimum opleo ko levata :lol:
 
Član
elmo je napisao(la):
muha je napisao(la):
ja sam stavio ulje 5w40 i audo ide bolje i manje trosi :)

kako Srle rece dobra mapa kosta nije ni cudo sto ABT ili SKN mape kostaju 800 EUR , zato se nemos heba* da ti ne udje ,

Srdjan je optimista i pokusava da se bori sa Bosanskim umovima , respect na tome ali kako vidim dosao je on pameti pa ce malo vise naplacivati svoj rad i trud , jbga samo Dyno potrosi struje mjesecno a dje otplata alata box-ova, software-a i slicnog...


Kao i razvoj novog dobrog automobila i razvoj mape kosta , pa kad se udje u fazon onda se na standardnim motorima to i isplati ako npr remapiramo 10 2.0 TDI motora sa ECD17 CAN ECU-om ali ako naletimo na Siemens odma su stvari drugacije , medjutim za custom made remape situacija je malo drugacija...

Zato postoji jedan CMD koji je IMHO top univerzalni ECU flasher koji ima tim ljudi po cijelom svjetu ciji je zadatak da nove aute dovedu u red :) mislim da omoguce READ & WRITE kao i potrebne drivere za odredjeni tip motora, na to mislim HW i SW Verziju ECU-a

Šta reče i osta živ :lol:

haj ti to sada nama prevedi na jezik koji razumijemo....:icon_smile:


Vozio sam auto na box-u koliko je kvalitetan neznam, znam da je auto opasno čadio, po proizvođaču taj box je moj auto sa 110 ks dizao na 127 ks :icon_question:
Definitivno se osjetila razlika sa i bez boxa ali ipak ne toliko dramatično...

Eh da moj prijatelj ima strašnu crvenu Boru 1.9 TDI PD 115 ks i pričao mi je da ga je nedavno Mrva sa bordo Borom 1.9 TDI 110 ks + SM Optimum opleo ko levata :lol:

pa evo i kod mene je auto sa 110 ks + oct tuning pa nek dodzu te bore da malo probaju sta je prava snaga
 
Član
muha je napisao(la):
..Srdjan je optimista i pokusava da se bori sa Bosanskim umovima , respect na tome ali kako vidim dosao je on pameti pa ce malo vise naplacivati svoj rad i trud , jbga samo Dyno potrosi struje mjesecno a dje otplata alata box-ova, software-a i slicnog...
... valjda ljudi ne shvataja da je chiptuning i bilo kakav tuning na autu luskuz te da se treba posteno platiti ako hocete da imate kvalitetnu stvar...

u

E za ovo ti skidam kapu...:cool:
 
Mene ovi komentari nasmijase..Pogotovo od ovog..ajd dodii i u mene jee 110konja pa da vidimo te Bore..Jaoo Jaoo rejsera...:lol::lol::lol:
 
Član
Deyo je napisao(la):
@GTI TDI pored ovih gore ljudi nisi kompententan da nešto tvrdiš jer nemaš konkretnih dokaza, gotiviš OCT jer nije bosanski ( muha, bosanski se piše malim :D ), umjesto da tvrdiš domaće je najbolje, bezveze se prepireš sa čovjekom koji je u vezi ovoga dokazano najbolji na ovim prostorima.

možemo govoriti kupujmo domaće, to je ok i ja sam uvijek za, svaka čast gospodinu, ja nikad nisam rekao ništa protiv SM tuninga niti sam kome rekao stavi O.CT, ali da govorimo domaće je najbolje onda sebe lažemo, ja opet kažem ne mogu ništa reči za SM zato što nemam iskustva sa njim, ali ono sa čim imam iskustva sam več naveo i stojim iza toga, ali ovdje ljudi često uzimaju za pravo da pričaju o stvarima koje ni u časopisu nisu vidjeli, tako da mislim da si ti nekompetentan, a ako ti treba neki dokaz evo ti O.CT-ova stranica, malo pogledaj šta ljudi nude pa ćeš vidjeti koliko je to ozbiljna firma, a jel treba da spominjem SKN i ABT

http://www.oct-tuning.com/Welcome%20to%20O.CT%20Tuning?set_language=en
 
Početnik
a sta mislis da odletis do Srdjana da ti premjeri te stvari, to je jednostavno barem :)

papir ne leze , sprava pogovotu,

kao na takmicenju za SPL glasnocu u autima, kod koga je jace kaze TermLab, isto tako kaze DYnometar, ok ima ih u HR i SLO ako neces ali ovaj ti je najblizi .

Pazi i ja radim chiptuning , i suradjujem sa firmama iz njemacke, i radim tj ugradjujem njihove mape, i znam prilicno ekipu iz firmi kao sto su SKN, ABT, RSR, MFT, ako nista odemo na pivu kasd recimo Rieger pravi party na ESSEN motoshow-u i svi kazu dobra mapa = skupa mapa..


naprijmer za 2.0 TDI motor iz npr Skoda Octavia V sa stock 140PS na 185PS kosta 950 EUR :), tu kod nas se takve mape , jer je to vise C/P prodaju i za 300-400 EUR , dobro to nije problem ali recimo mapa za BMW X6 4,4 V8 twinturbo kosta malo vise 1950 EUR :) jer tu je dodatnih 100KS ..., tako je nekako i za 3.5i motore 100AK konja je 2000 EUR i to je reko bi djaba za tih 100KS , naravno na ovo treba jos uracunati troskove drugogo usisa, IC-a i izduva :)

ali na autu od 100 000 EUR investicija od 5000 EUR je nista za ono sto se dobije,

i naravno treba imati mu*a pa se igrati sa takvim autima i fileovima,

BTW moje musterije koje su imale O.CT na autima su bile sretnije sa mojim mapama na istim vozilima nego sa O.CT ovim-a...

ovih prerada 140/170KS sam uradio kolko hoces , jer ovi ovdje nekad nemaju ili nemogu isporuciti 170KS motor a uz 500 EUR ( sa PDV-om ) to im mogu priustiti , pa mi dodje auto sa 1, 2, 10 30 KM od VW, Skoda, Seat dealera na preradu :)

I naravno K&N je ono sto uvijek je dobro staviti , jer zacepljen filter ukaki na autu sto remap doprinese.. tako da K&N uvijek ide na auto ne zaboravi :)...
 
dado3003 je napisao(la):
elmo je napisao(la):
muha je napisao(la):
ja sam stavio ulje 5w40 i audo ide bolje i manje trosi :)

kako Srle rece dobra mapa kosta nije ni cudo sto ABT ili SKN mape kostaju 800 EUR , zato se nemos heba* da ti ne udje ,

Srdjan je optimista i pokusava da se bori sa Bosanskim umovima , respect na tome ali kako vidim dosao je on pameti pa ce malo vise naplacivati svoj rad i trud , jbga samo Dyno potrosi struje mjesecno a dje otplata alata box-ova, software-a i slicnog...


Kao i razvoj novog dobrog automobila i razvoj mape kosta , pa kad se udje u fazon onda se na standardnim motorima to i isplati ako npr remapiramo 10 2.0 TDI motora sa ECD17 CAN ECU-om ali ako naletimo na Siemens odma su stvari drugacije , medjutim za custom made remape situacija je malo drugacija...

Zato postoji jedan CMD koji je IMHO top univerzalni ECU flasher koji ima tim ljudi po cijelom svjetu ciji je zadatak da nove aute dovedu u red :) mislim da omoguce READ & WRITE kao i potrebne drivere za odredjeni tip motora, na to mislim HW i SW Verziju ECU-a

Šta reče i osta živ :lol:

haj ti to sada nama prevedi na jezik koji razumijemo....:icon_smile:


Vozio sam auto na box-u koliko je kvalitetan neznam, znam da je auto opasno čadio, po proizvođaču taj box je moj auto sa 110 ks dizao na 127 ks :icon_question:
Definitivno se osjetila razlika sa i bez boxa ali ipak ne toliko dramatično...

Eh da moj prijatelj ima strašnu crvenu Boru 1.9 TDI PD 115 ks i pričao mi je da ga je nedavno Mrva sa bordo Borom 1.9 TDI 110 ks + SM Optimum opleo ko levata :lol:

pa evo i kod mene je auto sa 110 ks + oct tuning pa nek dodzu te bore da malo probaju sta je prava snaga
Joj majko likova da se najezis moj tata je jaci od tvoga:lol::lol::lol::lol:

Ajte raja navalite da vas covjek malo preslisa on ima 110+oct a vi jadnici neki SM iz Glupe Bosne neki glupi Bosanac radio.
 
Član
Opet ova dvojica boraca sa strasnim dizelima...ja ne znam dokle vise sa svojim maloumnim izjavama...
 
Dajjj Basta sutii...Ti i tvoja dva motora i neki par stotina konjaa...Nemoj se sramotiti..Vidis da on ima oct bolan.. Zato ti nemas prava glasa sto se tice brzine auta..
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
Deyo je napisao(la):
@GTI TDI pored ovih gore ljudi nisi kompententan da nešto tvrdiš jer nemaš konkretnih dokaza, gotiviš OCT jer nije bosanski ( muha, bosanski se piše malim :D ), umjesto da tvrdiš domaće je najbolje, bezveze se prepireš sa čovjekom koji je u vezi ovoga dokazano najbolji na ovim prostorima.

možemo govoriti kupujmo domaće, to je ok i ja sam uvijek za, svaka čast gospodinu, ja nikad nisam rekao ništa protiv SM tuninga niti sam kome rekao stavi O.CT, ali da govorimo domaće je najbolje onda sebe lažemo, ja opet kažem ne mogu ništa reči za SM zato što nemam iskustva sa njim, ali ono sa čim imam iskustva sam več naveo i stojim iza toga, ali ovdje ljudi često uzimaju za pravo da pričaju o stvarima koje ni u časopisu nisu vidjeli, tako da mislim da si ti nekompetentan, a ako ti treba neki dokaz evo ti O.CT-ova stranica, malo pogledaj šta ljudi nude pa ćeš vidjeti koliko je to ozbiljna firma, a jel treba da spominjem SKN i ABT

http://www.oct-tuning.com/Welcome%20to%20O.CT%20Tuning?set_language=en

Drug moj ... JA Topic Mirsad iz Bosanske Gradiske ... ako treba napisacu i JMBG ... ODGOVORNO i pred svima te pozivam da dodjes u SM na valjke sa tim svojim box0om i mapom na mjerenje .

Izmjericemo ta tvoja "cuda" o kojima pricas, a onda ce SRdjan da upise svoj Optimum, pa da vidimo crno na bijelo sta je bolje i za koje pare.
Ukoliko se pokaze da su tvoje mape i box-ovi bolji obecavam pred svima da cu JA platiti trosak valjaka i tvog dolaska i javno cu ti reci da si bio u pravu ...

A smatram da sam kompetentan jer sam vozio auto na stock, pa na Optimum i sad na Power by SM i mjerio sam razlike na valjcima i na 402 streetrace semaforima, a bio sam i svjedok kad su auta sa SM reklamama derala guzpove svim tim evropskim skracenicama

TI si na potezu...
 
Član
Deyo je napisao(la):
Šta ti znaš :lol: Ovo je onaj što je prašio mnogo mnogo jače od sebe :cool:

golfove petice getace i mercedese sa preko 300 konja ne treba ni spominjati vise..dje ona tema sunce joj :D
 
Top