POWER BOX - dobro je znati by SM

POWER BOX - dobro je znati by SM

Marke: VW
Modell: Passat
Motor: 1.9 TDI 115 PS

Leistungsdaten
Chip Original Modifiziert

Leistung 115 PS 148 PS
Drehmoment 285 Nm 376 Nm
Höchstgeschwindigkei 205 km/h 220 km/h
Verbrauch - -
Einbau-Art

Preis:

990 CHF


SM CHIP TUNING

Tehnički podatci: ORGINAL SM OPTIMUM SM POWER
Snaga (KS/rpm) 115/4000 148/4100 161/4130
Obrtni momenat (Nm/rpm) 285/1900 360/1830 381/1800

Cijena (euro) - 250 350


sTA RECII...
Ups Nisam racuno sa popustom:D
 
Quote from: Il fenomeno on January 13, 2009, 10:27:48 PM
Quote from: seyzmo on January 13, 2009, 09:53:14 PM
2 il Phenomeno...

PBox imam instaliran na svom FRu i DEFINITIVNO ne vrijedi te nofce

hvala na odgovoru, vjerojatno ću onda otić na chip (remap) kod neke jake firme (SKN, O.CT, ili ova iz Ljubljane RSR) i da mogu na grafu vidit raspon snage, a cilj mi je da je malo življi motor, i mislim da je 10 % dodavanaj snage dosta, onda bi imao 187 ks i 385NM, jer uvijek volim da ima neka rezerva, da bude sve dodatno malo bolje, s tim da bi htjeo dobit garanciju od tunerske kuće ako ču već izgubit od zastupnika.

Javim ti se na pm ako me jođ đto zanima vezano za auto, obzirom da imaš isti ko ja.
pogledaj si malo www.smchiptuning.com ,puno ćeš jeftinije proći,a dečko je znalac i dobit ćeš ispis sa valjaka.



Kopiranooo sa hrvatskog foruma..
Polako se cuje za srdjana..I to je uspio za kratko vrjemee..A sta se tek jos sprema za iducu godinu bog zna...
Pa mene je par ljudi pitalo iz Hrvatske za Chip..Kaze bil mogao da se otvori tu kod tebe da se ugradiva..Jer kod nas je to j*eno skupooo..A nije sad toliko za pohvalu..A u njih SM se sve vidi na djelima,pohvalama..Koliko njihova auta idu na 402....
Zato psttt...Bez puno pametovanjaa..

Pozzz
 
Član
Deyo je napisao(la):
Da se nadovežem na mtopica, isprintaćemo ovu stranice i ko ne bude u pravu, neka ih pojede :lol:
@nodi, sad ćemo naći, zaboravio si neki BMWove meni se čini :lol:

ma neke M-ove ko sto gledam :D
 
Član
dado3003 je napisao(la):
elmo je napisao(la):
muha je napisao(la):
ja sam stavio ulje 5w40 i audo ide bolje i manje trosi :)

kako Srle rece dobra mapa kosta nije ni cudo sto ABT ili SKN mape kostaju 800 EUR , zato se nemos heba* da ti ne udje ,

Srdjan je optimista i pokusava da se bori sa Bosanskim umovima , respect na tome ali kako vidim dosao je on pameti pa ce malo vise naplacivati svoj rad i trud , jbga samo Dyno potrosi struje mjesecno a dje otplata alata box-ova, software-a i slicnog...


Kao i razvoj novog dobrog automobila i razvoj mape kosta , pa kad se udje u fazon onda se na standardnim motorima to i isplati ako npr remapiramo 10 2.0 TDI motora sa ECD17 CAN ECU-om ali ako naletimo na Siemens odma su stvari drugacije , medjutim za custom made remape situacija je malo drugacija...

Zato postoji jedan CMD koji je IMHO top univerzalni ECU flasher koji ima tim ljudi po cijelom svjetu ciji je zadatak da nove aute dovedu u red :) mislim da omoguce READ & WRITE kao i potrebne drivere za odredjeni tip motora, na to mislim HW i SW Verziju ECU-a

Šta reče i osta živ :lol:

haj ti to sada nama prevedi na jezik koji razumijemo....:icon_smile:


Vozio sam auto na box-u koliko je kvalitetan neznam, znam da je auto opasno čadio, po proizvođaču taj box je moj auto sa 110 ks dizao na 127 ks :icon_question:
Definitivno se osjetila razlika sa i bez boxa ali ipak ne toliko dramatično...

Eh da moj prijatelj ima strašnu crvenu Boru 1.9 TDI PD 115 ks i pričao mi je da ga je nedavno Mrva sa bordo Borom 1.9 TDI 110 ks + SM Optimum opleo ko levata :lol:

pa evo i kod mene je auto sa 110 ks + oct tuning pa nek dodzu te bore da malo probaju sta je prava snaga
Ti si lud decko... auto ti je lakse 200 kila i ti bi se trko samnom.
Radio sam takvu Ibizu i dobro znam kako to ide, naproljece ako uzmem Seata kako sam planirao ja sa tobom u kljuceve od auta pa se i ti i tvoj OCT slikajte poslije...
black_devil je napisao(la):
Mene ovi komentari nasmijase..Pogotovo od ovog..ajd dodii i u mene jee 110konja pa da vidimo te Bore..Jaoo Jaoo rejsera...:lol::lol::lol:
nemogu da vjerujem sta citam... toliko godina postoji ovaj forum i toliko smo se toga nacitali i napisali i jos ljudi nisu shvatili da je jako bitan omjer KS/kg.
 
Član
ma ljudi odoste sa teme, ponavljam ja uopšte ne dovodim u pitanje kvalitet sm tuninga, ali ni slučajno se ne slažem sa konstatacijom da su mape koje sam ja pomenuo loše, ili lošije od SM-a,
postavio sam jednostavno pitanje na koje nisam dobio adekvatan odgovor, odnosno dobio sam odgovor ne valjaju "tvoje" mape, a ja se ne bavim tim poslom i govorim samo iz iskustva kao vozač, ne trebaš biti strašan stručnjak da primjetiš ponašanje svog auta, odnosno performanse i potrošnju, za to ti ne trebaju nikakva mjerenja i ne može mi niko reči da ovi tuneri koje sam pomenuo ne valjaju, ne moramo ih porediti, ali sad da ne valjaju to je stvarno čisto preseravanje,
dakle da se vratimo na temu, eto imate kvalitetan remap SM vidio sam da mi je jedan čovjek odgovorio da je potrošnja ostala ista, tako je i kod mene na mom autu, ali ako neko ima neki kvalitetan box molim da se javi na temu da mi ovako ne bi nagađali, ja tvrdim da takav box smanjuje potrošnju, tvrdim iz iskustva i molim vas nemojte me ubjeđivati da nije tako jer smo probali i ja i par mojih drugova i jedno i drugo i kod sviju je isto,
dakle pitanje je jednostavno ZAŠTO nemojte nagađati, ako neko zna odgovor neka kaže,
hvala
 
Član
Meni je sa mojim box-om trošio više skoro 1 litar,

koliko je kvalitetan box bio pojma nemam,
 
Član
Deyo je napisao(la):
Bilo bi dobro kad bi se svi ti BOXovi mogli uporediti sa SM remapom, mislim na dyno ispise, i onda da se ima crno na bijelo za ubuduće... OCT je dokazana firma i niko tu nije ništa osporavao. Samo je kvalitet BOXa naspram remapa ( osim 4 kategorije ) kao što sam SM kaže, bolji, i hajde da mu vjerujemo, kome ćemo ako nećemo njemu :D

e pa to ti kažem, mislio sam da neko ima iskustva sa tim, jer ovi boxovi su stvarno kavalitet, ovi ABT-ovi su plaćeni po 200€, a pričao sam sa momkom koji ima VECTOR i on tvrdi isto,
naravno da je remap kvalitetniji, zato sam ga i stavio na svoje auto i dao hiljadu za njega jbt, ali jednostavno me to interesuje
 
Član
na box od 200 eura auto nemoze manje da trosi i kraj price,vec sam ti gore rekao to u mom zadnjem postu i objasnio ti da je to neizvodljivo i sam vidis da ti dimi a kazes manje trosi sto je paradox...

i box od 200 eura je daleko od kvalitetnog boxa...
 
izvinjavam se za offtopic al vidim ovdje raspravu koji je cip bolji,fakat se ne razumijem u to al prvi put cujem da auto koje kad se poveca snaga ima manju potrosnju (mozda sporije vozi ili nikako),respect za cip tuning sve je to uredu ali kome je jos potrebno vise od 100 PS,sem onima koji idu na utrke.....jel tako.....Ako se ne varam GTI TDI u garazi ti pise da ti je taj cip bio na autu kad si ga kupio ili se varam....jos jednom sorry na off
 
Jesu li njemački RaceChip boxovi pod 2 ili pod 3?

http://www.racechip.de/

racechip-chiptuning-motortuning.gif
 
Član
pravilo foruma je da se moras predstaviti da bi bilo sta mogao da pises a pogotovo da pitas i ocekujes odgovor.

ovaj racechip ti je pod 2 kategorijom ali nije kineskog nego njemackog korijena ali kao i kinez nije testiran i adaptiran na svakom motoru pojedinacno kao sto bude vector.
 

RS5

Član
A ko kaze da je ovom TDI-GTI sve ispravno na motoru, Turbina, protokomer, dizne i ostalo?!!!!

Neka poskidaju te mape, boxove i ostalo pa neka se onda potrkaju!!
 
Top