Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

Član
rogy je napisao(la):
Renault Megane 1.9 dti, 105 KS, relacija tuzla - neum - tuzla, cini mi se oko 650 km, potrosnja oko 4,8 l sa 4 odrasle osobe i dosta prtljage, ali sam ga przio maximalno cijelo vrijeme (od TZ do SA stigao za manje od 2 sata) pri 2500 - 4100 ob/min.............;)

razlika npr. 2000 i 2500 obrtaja je velika, u potrošnji, ne 4100obrtaja:D
 
Član
musso najniza 8,8 otvorene ceste
jedno vrijeme ga ja gasao,14,4 :D
od jarana bimer
maximala 15l
najniza,7,5lit otvorene
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
rogy je napisao(la):
Renault Megane 1.9 dti, 105 KS, relacija tuzla - neum - tuzla, cini mi se oko 650 km, potrosnja oko 4,8 l sa 4 odrasle osobe i dosta prtljage, ali sam ga przio maximalno cijelo vrijeme (od TZ do SA stigao za manje od 2 sata) pri 2500 - 4100 ob/min.............;)

razlika npr. 2000 i 2500 obrtaja je velika, u potrošnji, ne 4100obrtaja:D

znam ja druze za tu razliku, ali ti mene nisi shvatio ja sam vozio u tom intervalu, skoro nikako ispod 2500, pretezno je bilo oko 3000, pri cestim preticanjima do 4100 gdje ima maximalnu snagu...........
 
Član
najmanje sto sam vidjeo je u 6-oj pri 80 na sat tad je potrosnja oko 5 do 5.5 litara mada slabo tako vozim, po gradu uz gasanje trosi 13.2 u prosjeku
 
Član
Po bordu najniza potrosnja je bila 5.6 a najvise 10 , i to 10 je pisalo na bordu kad sam dosao na odmor POSLIJE 3 MJESECA i nisam ja vozio auto vec je otac povremeno palio auto ( svakih sedam dana ) i provozao ga samo da postigne radnu temperaturu, ja se zacudio kad sam vidjeo 10 jer sta sam god pokusavao nije isla prosjecna potrosnja preko 8.5 , reko sta mu je Stari radio :lol:..
a obicno stalno se vrti od 6.5 do 8.5 , ali ga ne stedim ,

posto sam i sam sumnjao u istinitost bord comp,
Testirao sam ga od Zivinica do Bihaca i prosjecna potrosnja je bila 7.5 ali sam stigao za 3 sata do Bihaca :D , a prije sa prijateljem i njegovim golfom 3 taj put je trajao 5-6 sati .. kazaljka za trenutnu potrosnju skace redovno do 20 lit. ali to je pod punim gasom , isto tako pada i do 2 - 3 litra kad je nizbrdica ali gore sam naveo prosjecnu potrosnju ne trenutnu..

Dosta ljudi se iznenadi kad cuju za potrosnju , ipak 3.0 je u pitanju.. :icon_biggrin:
 
Član
MTR je napisao(la):
evo nesta i od mene

Passat 1,9 TDI ( PD , 115 KS ) , gradska do 9 l - bez gladjenja , gas kolko oces' , otvoreno nanjize ikad 3,6 l
BMW 520 ( E60 ) normala mix voznja oko 10 l , najnize na autoputu na 90 km/h+tempomat = 5,4 l , pun gas bez stednje po kompjuteru 14,2 -18,7
Audi S6 ( 4,2 ) , Zenica - Mostar = 54 litre :D , stalno gas , mirna lagana voznja oko 9 litara , mada po bordu je padalo na 6,6 ( vozis ko baba oko 70 km/h )
Mecka S400 CDI , ovdje ima malo odstupanja , moze i 5 litara a moze i 25 litara , sve zavisi kako vozis .

znaci kod mene najniza ikad postignuta je 3,6 litara sa Passatom , a najveca ikad ( nisam ja vozio , bio sam suvozac ) 90 litara benzina na dionici Sl.Brod - Zagreb ( od naplatnih do naplatnih ) , znaci nasuto u Brodu , lampica rezerve se upalila u Dugom Selu prije Zagreba . Pun gas , non stop preko 240 km/h , auto Mecka S500 :D

ahaha, koliko ima kilometara od broda do zg? cuj 90 litara hahaha... ja s passatom iz sa do beca dosao s malo vise od jednog rezervoara :D al dobro nije bas bilo 240 nemoze toliko, prosjek 150 :)
 
Član
alfa 147 2.0 licni rekord:

otvoreno:
relacija Sarajevo-Neum-Sarajevo 60KM(30tak litara)
nikakvih gasova,pod tempomatom na oko 90-120Km/h
oko 450Km


relacija Sarajevo-Travnik 40KM(20tak litara)
cijepanja ludjackog sve iznad 5000 obrtaja(brzina 150+km/h,mimo autoputa,autoput 210km/h)
oko 180Km

grad:
8,8l po bordu,mada ne vjerujem da je tacno. za 20KM predjem oko 90-110KM,kada je saltam ispod 2000obrtaja...

kada se igramo ganje po gradu,na bordu pise 25l(jer ne moze vise da pokaze:lol:) i za 20KM predjem 40tak Km...

ovo su sve prosjecne potrosnje,prvom prilikom uslikam,pa stavim i slike...
 
Član
adoswr je napisao(la):
alfa 147 2.0 licni rekord:

otvoreno:
relacija Sarajevo-Neum-Sarajevo 60KM(30tak litara)
nikakvih gasova,pod tempomatom na oko 90-120Km/h
oko 450Km


relacija Sarajevo-Travnik 40KM(20tak litara)
cijepanja ludjackog sve iznad 5000 obrtaja(brzina 150+km/h,mimo autoputa,autoput 210km/h)
oko 180Km

grad:
8,8l po bordu,mada ne vjerujem da je tacno. za 20KM predjem oko 90-110KM,kada je saltam ispod 2000obrtaja...

kada se igramo ganje po gradu,na bordu pise 25l(jer ne moze vise da pokaze:lol:) i za 20KM predjem 40tak Km...

ovo su sve prosjecne potrosnje,prvom prilikom uslikam,pa stavim i slike...

ovo je potrosnja hahaha:lol::lol:;)
 
Legend
Skoda Fabia 1,9 SDi
prosjecna po gradu 5,7l,onako zesce voznje,mislim moras je gasat da bi isla normalno
na otvorenom nisam jos probao ali vjerujem da je 2l:D
 
Član
mazda mps 2,3T

grada normalne voznjeoko 10l
forsiranja 20l-25l

otvorenog puta normalne voznje oko 8

sve u svemu po mom misljenju za ovo auto zadovoljavajuce
 

MTR

Član
dado307 je napisao(la):
MTR je napisao(la):
evo nesta i od mene

Passat 1,9 TDI ( PD , 115 KS ) , gradska do 9 l - bez gladjenja , gas kolko oces' , otvoreno nanjize ikad 3,6 l
BMW 520 ( E60 ) normala mix voznja oko 10 l , najnize na autoputu na 90 km/h+tempomat = 5,4 l , pun gas bez stednje po kompjuteru 14,2 -18,7
Audi S6 ( 4,2 ) , Zenica - Mostar = 54 litre :D , stalno gas , mirna lagana voznja oko 9 litara , mada po bordu je padalo na 6,6 ( vozis ko baba oko 70 km/h )
Mecka S400 CDI , ovdje ima malo odstupanja , moze i 5 litara a moze i 25 litara , sve zavisi kako vozis .

znaci kod mene najniza ikad postignuta je 3,6 litara sa Passatom , a najveca ikad ( nisam ja vozio , bio sam suvozac ) 90 litara benzina na dionici Sl.Brod - Zagreb ( od naplatnih do naplatnih ) , znaci nasuto u Brodu , lampica rezerve se upalila u Dugom Selu prije Zagreba . Pun gas , non stop preko 240 km/h , auto Mecka S500 :D

ahaha, koliko ima kilometara od broda do zg? cuj 90 litara hahaha... ja s passatom iz sa do beca dosao s malo vise od jednog rezervoara :D al dobro nije bas bilo 240 nemoze toliko, prosjek 150 :)

170 km i nesto valjda .

A tvoj Passat je onda sukavac , ja sam sa svojim od Minhena do Zenice ostajao na 10-12 litara u rezervoaru , nista stednja , normalna voznja , na bordu mi pokazivao od 4,4 do 5,6 i to na 130-140 km/h

P.S. ovo sam zaboravio a vrlo je bitno , negdje 2004 za opkladu je momak iz Sarajeva sa Volvom S60 D5 otisao do Beca i nazad do Sarajeva sa jednim tankom . Voznja penzija

ko ne vjeruje nek ga ode pitat , vlasnik COGO-a u Sarajevu
 
Član
edoze je napisao(la):
3,0:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek:
ja mislio da oni dooosta vise trose

Tako je druze , cim cuju 3.0 uvijek pitaju kolika je potrosnja pa kad kazem ono iznenade se ... Ali dosta je i do tezine auta ipak je dosta laksi od bmw 5 i X5 , a koriste iste mootore , al zato ide ko lud :D..
 
Evo par mojih iskustava:
Volvo S80 2.5D - normalna kombinovana, oko 7-8l
Volvo S40 1.6i - normalna kombinovana, oko 9l, a nekada zna kao Hummer, vrlo cudan motor taj 1.6...
Audi A8 4.2 quattro - ne smijem ni gledati board, uglavnom nikad ispod 13-14l, jake gradske i po 25-30l
Audi A6 2.5TDI quattro - normalna kombinovana, oko 8-9l (10-11l zimi)
AR 147 JTD 8v - otprilike kao i Volvo (S80) trosi, otvorene cak i vise malo od Volva...
A o osobnim rekordima ne smijem ni govoriti :D
 
Top