Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

Član
juce se vracam s drugove vikendice iz rakovice prema sarajevu, gledam bord mi pokazuje 3,3litra prosjecnu do ulaska na auto put i to je usput najnize sto sam postigao :) inace otvorene 4,5L, gradska vrti se oko 6, a nisam ga nesto ni stiskao, nije kakva masina za trkanja :icon_smile: 1.6tdi 66kw
prije toga passat najnize sto sam ga spustio 5,2 vracao se sa bjelasnice :lol: a najvise mi je pokazao 18,3 cijepanje po gradu... inace je gradska se vrtila izmedju 12 i 10, a otvorena 6-8 zavisi od nacina voznje 2.5tdi 110kw
slika nemam, nikad se ne sjetim slikat potrosnju ;)
 

DLS

Početnik
Mercedes C Klasa W202 C280 2.8 24v 193KS (rahmetli) vozio ga kroz njemacku pod punim gasom u 5-oj uzimo 18 litara .. a najmanje nije mogo nikad ispod 7-8 litara .. :icon_cry::icon_cry: jest mi ga zao u p.m
 
Član
Ubjedljivo najveca mi bila nedavno, zimus uz vlasic, auto otprilike do pola natovareno, jesam cepio, i bukvalno gledam kako pada ona kazaljka sa gorivom, potrosnja 24l:lol: pije malo djubre uzbrdo ko veliki:lol:

Inace otvorena oko 6-7, zavisno od gasa i lokacije, ako se ne pretice ide oko 5, gradska oko 8l.
 
Član
almir_gr je napisao(la):
Vectru 1.8i 66KW sam uspio negdje na 14-15 lit potrosnju nagurat, nije neka extremno brza voznja, to bilo testiranje ispocetka, sad samo laganica, kosta puno voznja preko 3000 obrtaja hehe

nesto ti nije uredu s potrosnjom,,ja evo vozam dvije sedmice vektru 2.0i 85 kw potrosnja do 7 litara ekonomicnom voznjom,znaci nema preticanja niti onih zaj*ancija:123:
 
Član
punto HGT 1.8 16v, tesko da moze ispod 10l, mozda neka mrtva otvorena cesta, a po gradu malo zesce 12-13l, a mogo bi on dobro vise :lol::lol:
 
Član
Zanimljiva tema, bas sam skoro drugarima pokazao prosjek na 292km predjenog puta!:cool:
4.5l bezolovnog benzina.:D
Relacija: Laktasi-Bosanska Krupa i nazad.;)
Zaboravio sam da uslikam, a ne vjerujem da cu ponoviti ovo ikad. NAJDOSADNIJA VOZNJA U ZIVOTU, ali mi doslo da testiram minimum.:icon_twisted:
 
Član
To 2.8 L je kad auto stoju u mjestu i radi na stangasu, to su TDI VW mashine i to nije moguce ostvariti u voznji.

Imao sam kadetta 2.0 8V 115KS i sa 7L prelazio sam 25Km prosjecno sto znaci 28L/100KM a nikad nisam smio isprobati za koliko mu mogupotrositi cenera.... mislim da nebih par stotinametara mogao proci, napominjem da se nesto sj*alo jer mu to nije bila njegova prava potrosnja, to je bilo najvise sto sam postigao.
Imao sam Fiat Bravo HGT 147KS i trosio je u prosjeku 12-13L a znao mi je 20maraka popiti za 40Km.... ali tad je potrosio i 3-4mm gume......
Imao sam Stilo 1.9 JTD 115KS i najmanja potrosja je bila 4.7 a najveca 9,5L, prosjek negdje oko 6,8 po gradu 5.8 na otvorenom.
Imao sam Fiat Bravo i imam jos hvala bogu, Najmanje je bilo 4,8 L a najvishe 8,2L, prosjek 6.33Litra i to me najvishe cudi da koliko kod mjenjao rezim voznje njegova potrosnja ne varira mnogo... zato ga obozavam.
 
Član
Sve je od auta do auta.Turbo dizeli su čudo neviđeno što se tiče potrošnje,nije ih veliki problem spustiti ispod 4 litra.Malo troše zbog toga što nemaš potrebe da ideš u visoke obrataje,sav moment je na niskim obrtajima.

Biviši golf gti mi nije nikada išao preko 10 litara,a znao sam ga dobro gaziti.Što nije slučaj za sadašnjeg puga koji nije mnogo jači,ali troši dosta više kada ga gaziš.Iako je dosta novije auta sa manje kubika
 
Član
djogi86 je napisao(la):
To 2.8 L je kad auto stoju u mjestu i radi na stangasu, to su TDI VW mashine i to nije moguce ostvariti u voznji.
Vidim..pogodila te slika..i odmah smo nadobudni..

To što nije moguće kod tebe i tebi je SF...meni je realnost i sadašnjost. :icon_biggrin:
Auto trenutno na mjestu u leru troši 0,4-0,5 litara/h a sad koliko čujem kroz prozor.(.hu-huu...hu-huu.)..potrošnja je 0,0 ...samo ledica od alarma radi :icon_smile:
a ona ne ždere puno :D
 
Član
Istina,u leru troše 0.5 litara/sat vremena;)

Pri povratku s vikendice znam voziti dosta vremena sa 0 potrošnjom.Auto u brzini na velikoj strani...Sve pustiš i lebdiš a na kompjuteru 0.0:D
 
Top