Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

Član
Već imamo temu koliko nam brzo idu auta,zašto nebi imali temu koliko nam auta troše?Možete pisati o minimalnoj ili maksimalnoj potrošnji koju ste postigli na nekoj dužoj relaciji.Tko ima putno računalo može tu potrošnju potkrijepiti i slikama;)

Evo da ja otvorim,nažalost nemam board kompjuter:icon_biggrin:

Golf 3 1,6 benzin,put do mora i nazad(220 km),potrošnja nešto sitno ispod 5 litara.Za vrijeme vožnje sam minimalno koristio kočnicu,vozio u koloni blizu drugih auta,nisam prestizao, bio sam jaaaako pažljiv s gasom,predviđao situacije u prometu...Sve u svemu jako dosadna vožnja,nikada je nisam ponovio.

Drugi rezultat sa pugom 106 ide u drugu krajnost.Jedne večeri zayebancije sa 20 km goriva sam uspio preći točno 50 km:DZnači prosjek veći od 20 litara na 100 km;)
 
Član
bmw 316 i compack 1.9 77 kw na otworenom 7 litara po gradu 8.5 do 10 sve zavisi kako ga vozim...............
 
Vectru 1.8i 66KW sam uspio negdje na 14-15 lit potrosnju nagurat, nije neka extremno brza voznja, to bilo testiranje ispocetka, sad samo laganica, kosta puno voznja preko 3000 obrtaja hehe
 
Član
pa sad ako je vjerovati putnom kompu ja sam na firminom Audiju A6 2.5TDI nabijao da pise 37 l... Nazalost nemam slike... Ali to je uglavnom kad ga usaltam u drugu pa ga stisnem da mu dusa iskoci :icon_smile:
 
Otvoreno...oko 4-4,5 l ali ono 5-om,80-90 km/h bez puno kocenja,naglih ubrzanja...konstanntno odrzavao brzinu!:cool:
Dok sam sa starim golfom 3 1,9 d 64 KS znao navuci i na 12 l/100 km!:lol:
 
Član
hudler je napisao(la):
pa sad ako je vjerovati putnom kompu ja sam na firminom Audiju A6 2.5TDI nabijao da pise 37 l... Nazalost nemam slike... Ali to je uglavnom kad ga usaltam u drugu pa ga stisnem da mu dusa iskoci :icon_smile:

To je trenutna potrosnja, nemoj to gledat. O prosjeku se ovdje govori...
 
imao pezoa 205 1.6(iz 405-ice) znao je popiti 20l na 100km a da ne podrigne....a sa golfom nece preci 9L taman kad bi ga prvom uz karaulu sa prikolicom i nategnutom rucnom 40 km/h vozio...
 
Član
Najbolje:

Grad 11.5l
Otvoreno 4.7l

Najgore:

Grad 13.4l
Otvoreno 7.6 ( nije duga relacija bila, a pri visokim obrtajima se vozilo )

Kad mi je lambda sonda krepala, znalo je gradski prosjek pisat i po 30+l :D
 
Član
8.8 najmanje sto sam u zivotu vidio na golfu,relacija tuzla dubrovnik,mama suvozac ;)
inace kad ja tu relaciju vozim 11-12
najvise 22-25,po gradu slaganje gasova ;)prosjek naravno

inace potrosnja na otvorenom varira od 10-11.5 zavisi sve
 
Član
Zivot je prekratak da ga potrosim na ruzne zene i auta koja malo trose.


Hvala bogu, ispunjavam oba uslova svog zivotnog moto-a :D
 
prije 10 godina sam imao golfa keca 1.1l motor i prvih par dana kad sam ga kupio trosio je 23LITRA na 100km
poceo sam trazit uzrok i ono zacepljen povrat goriva na karburatoru , sve islo u motor !
tad je lit bio marku i deset ili petnest feningi neznam tacno hahahaha
ali iso je ko metak ja se cak cudio kako ide 1.1l motor :cool:
 
Top