Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

Najnize 6.3L sa ukljucenim tempomatom a maksimalna prsojecna mi je bila 14.2L po gradu naravno na 100KM. A4 B5 2.4L..
 

MTR

Član
evo nesta i od mene

Passat 1,9 TDI ( PD , 115 KS ) , gradska do 9 l - bez gladjenja , gas kolko oces' , otvoreno nanjize ikad 3,6 l
BMW 520 ( E60 ) normala mix voznja oko 10 l , najnize na autoputu na 90 km/h+tempomat = 5,4 l , pun gas bez stednje po kompjuteru 14,2 -18,7
Audi S6 ( 4,2 ) , Zenica - Mostar = 54 litre :D , stalno gas , mirna lagana voznja oko 9 litara , mada po bordu je padalo na 6,6 ( vozis ko baba oko 70 km/h )
Mecka S400 CDI , ovdje ima malo odstupanja , moze i 5 litara a moze i 25 litara , sve zavisi kako vozis .

znaci kod mene najniza ikad postignuta je 3,6 litara sa Passatom , a najveca ikad ( nisam ja vozio , bio sam suvozac ) 90 litara benzina na dionici Sl.Brod - Zagreb ( od naplatnih do naplatnih ) , znaci nasuto u Brodu , lampica rezerve se upalila u Dugom Selu prije Zagreba . Pun gas , non stop preko 240 km/h , auto Mecka S500 :D
 
Početnik
corsa A 1.0 33kw min oko 5 l,a zna popit (cesce) i po 10l,kad joj dusu uzimam(imam cemu i uzimat:D)
 
Član
skoda fabia tdi 101ks...normalne voznje..malo agresivnije ..oko 5l ..nece vise uzet...a kad je ljustrim do bloakda..7max...gledo sam svugdje..pisu da im trosi 3.4 l ..ja im se na to mogu samo nasmijat..:lol: ..ja najvise sto sam uspio spustit je 4.3 ...a to je bila mrtva voznja..u 5-oj 70-80 ...je.o 0,5l ..a vozis ko gospodin..kolko ti volja ;););)
 
Član
mercedes oko 9-10 po gradu, po selu isto tako :icon_biggrin: a na otvorenom oko 6,5 l... kad ga vozim 100-110... sve preko 110 trosi ko i gradske
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
4.8 najniža... najviša 6.5, bila uključena klima, puno auto i put Srebrenik- Sarajevo:D


najvisa 6,5 srebrenik-sarajevo...
kako ce biti najvisa kad ce ti po srebreniku vise potrositi?
 
Član
boss_C200 je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
4.8 najniža... najviša 6.5, bila uključena klima, puno auto i put Srebrenik- Sarajevo:D


najvisa 6,5 srebrenik-sarajevo...
kako ce biti najvisa kad ce ti po srebreniku vise potrositi?

najviša izmjerena je bila Brčko, Srebrenik pa u Sarajevu nasuli do vrha:D jer po gradu ne vozim, tako da:icon_smile: i prosjek je tad bio 6.5litara, inače je prosjek 6l, a najjniža 4.8
 
Član
Renault Megane 1.9 dti, 105 KS, relacija tuzla - neum - tuzla, cini mi se oko 650 km, potrosnja oko 4,8 l sa 4 odrasle osobe i dosta prtljage, ali sam ga przio maximalno cijelo vrijeme (od TZ do SA stigao za manje od 2 sata) pri 2500 - 4100 ob/min.............;)
 
Top