Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

Član
interesanta tema ;)

mali review kod mene:
Najniža postignuta potrošnja po BC-u je bila 2,8 litri nakon desetak-15 km u dužinu s prosječnom brzinom 55km/h sat u četvrtoj.(btw. to mi je samo jedanput uspjelo)
DSC00137.jpg


evo tu sam probal al neide ispod 3,2lit/100 :icon_biggrin:
<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/7prIZZdpWVw&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/7prIZZdpWVw&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

onda ostvaren jedan impresivan rezultat na putu za moreno (žena,djeca + full pun gepek)
Puni tank...malo stavljeno TDA Castrola...22km po gradu i onda predvečer pravac more.
Za početak od ZG do KA autoput s brzinama 130-205...dalje na staru cestu (60-130km/h...80% peta brzina)Plitvice ,Gračac,Obrovac,Benkovac,Biograd n/m...lokacija Dolska Draga.+1x do Biograda i natrag u bazu.

Brzinski prosjek ukupno 84km/h...al zato potrošnja...nemam riječi

što daje prosjek od 4,27 na prijeđenih 100km

Dolje još napravljeno 100-150km na izlete..po magistrali i puževom brzinom po centrima mjesta tražeći parking(Vodice,Pirovac,Bn/m)
I nakon deset-12 dana "curik" za ZG.
..radi posla i obaveza izbor pada na AC.

Koja uz visoki brzinski prosjek znači konstantno "pedal to the metal" 180-210km/h uzima danak jer preko pola tanka koji sam štedio na putu po staroj prazni do rezerve nakon pređenih 250km.

Potrošnja u petoj full gas na trenutnoj po BC iznos 11,7-12 lit.
što u globalu nakon pređenih 810km od laganice do "vađenja masti" da je rezultat od 6,01 + i

Da skratim..prije neki mjesec sam uzel sve račune tokom 3 godine (znači za.ebi BC) i dobil cifru da auto troši u svim segmentima vožnje od gasa do poda do laganice kroz sva 4 godišnja doba 6,33 što mislim da je odličan rezultat za limo od 4,5m i 1400kg :icon_smile:

po zimi mi je prosjek oko 6,5-7 litri dok po ljetu sam negdje oko 5lit.
Trenutno na BC mem.2 stoji 5,6 i mogu reč da je dosta blizu realnosti :icon_biggrin:

još jedna sitnica:za kolege koje voze na diesel ...bilo bi vam zgodno recimo svakih 5-7 tkm ulit na puni tank Castrol TDA (odlična stvar koja smanjuje vodu i sumpor u gorivu i vraća viskozitet goriva na razinu na kojoj bi trebao bit) za benzince mislim da je TBA :icon_biggrin:
definitivno sam mišljenja da će vam se potošnja smanjit a perfomanse povečat :icon_twisted:
 
Član
Hakkler: Znao sam da će se tebi svidjeti tema;)

TDI wv motori troše nevjerovatno malo.

Neki dan sam išao do Dubrovnika i nazad sa fabijom tdi(101ks),uz nimalo sporu vožnju sa troje ljudi sam dobio prosjek od 4.4.Nisam specijalno pazio na potrošnju.Uz laganiju nogu na gasu sam mogao spustiti ispod 4 litra;)
 
Član
mislim da sam maximuma uspio izgurati cak 7-8l:lol:minimum oko 5,5 otprilike:icon_rolleyes:
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Nisam sa Saxom nikad iznad 12 uspio potrosit :D

A najnize oko 5,5 :icon_biggrin:

sepet.... saxo..... imo jednog ne ponovilo se.... trosi ko sibica ide ko ka**** :lol: najekstremnije kad je turbina poludila bilo 12,5 prosjek inace 9,4 dizla
 
Član
bulex je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
5,0 pa do 7 u vrh glave...preko nikad....19 T DI

fenomen

ali baš fenomen :D

moj golf 4,0 l/100km u četvrtoj na 60 km/h tako u koloni jedno 20tak minuta, bez stajanja, rekord :)
druga strana extrema deranje po gradu par krugova sve pun gas znao je i na 13 skočiti :D
 

Prilozi

  • Image357.jpg
    Image357.jpg
    505,9 KB · Pregleda: 53
ZELA GTI je napisao(la):
Već imamo temu koliko nam brzo idu auta,zašto nebi imali temu koliko nam auta troše?Možete pisati o minimalnoj ili maksimalnoj potrošnji koju ste postigli na nekoj dužoj relaciji.Tko ima putno računalo može tu potrošnju potkrijepiti i slikama;)

Evo da ja otvorim,nažalost nemam board kompjuter:icon_biggrin:

Golf 3 1,6 benzin,put do mora i nazad(220 km),potrošnja nešto sitno ispod 5 litara.Za vrijeme vožnje sam minimalno koristio kočnicu,vozio u koloni blizu drugih auta,nisam prestizao, bio sam jaaaako pažljiv s gasom,predviđao situacije u prometu...Sve u svemu jako dosadna vožnja,nikada je nisam ponovio.

Drugi rezultat sa pugom 106 ide u drugu krajnost.Jedne večeri zayebancije sa 20 km goriva sam uspio preći točno 50 km:DZnači prosjek veći od 20 litara na 100 km;)


PA bog te stvorio ti koda FAPA VOZAS a ne peugetom 106 gti:lol::lol::lol::lol:
Brate nebi ti bio u kozi!!!;););)

Kod mene Yugec gradske normalne voznje uzme 9L a kad gasamo malo zaj*ancije onda se desi da hoce srknuti i 12L eto o mom auticu HEHE!!!!;););)
 
Član
a najmanja i najviša potrošnja koju sam vidio su:
kod druga golf 4 TDI PD 101 ks 1,6 l/100km niz Jahorinu u petoj na 60 km/h


a najviša audi RS4, po gradu deranje, hladno 35 l/100km :icon_smile:
 

Prilozi

  • Image033.jpg
    Image033.jpg
    225,6 KB · Pregleda: 10
Član
joj da mi je board computer u Corsu hahahaha jel to izvoljivo :)

relacija sarajevo-gracanica potrosio cirka 10l (5 i 80km/h :D)
 
Član
moj prosjek 1,9 tdi je gradske voznje normalne 7,0 a malo cepanja oko 9,5 a auto putem oko 6,0 laganije voznje do 140 a moze biti i 12,0 ako vozim preko 200 kmh.
 
Top