Pontiac Firebird GTA

Pontiac Firebird GTA

Član
Upravo sam stigao od majstora, zamenio napokon prednje diskove i stavio fabricke, a iskoristio priliku da stavim i nove Wagner keramicke plocice. Auto koci mnoooogo bolje samo za ovih 1km sto sam presao i onako ovlas pritiskao kocnicu :) Usput sam zamenio i termoprekidac za drugi koji ukljucuje drugi ventilator na 93 stepena umesto blentavog fabrickog koji zbog njihove stroge kontrole stetnih gasova ukljucuje ventilator na cak 117 stepeni :)
 
Član
Juce skinut menjac i odnet na reparaciju, a ujedno sam iskoristio priliku da skinem i bacim stare cevi za hladjenje menjaca ili ono sto se nekada zvalo cevi :) Po uzorcima sam uradio nove bakarne i danas sam ih uzeo, a ujedno sam i zamenio napokon hladnjak motora/menjaca i stavio novi.



Klipic ide kada stavim komplet auspuh, ovo sada je grmljavina :)
 
Član
Stigla i dnevna svetla.



Probao sam ih samo na par sekundi da vidim kako svetle i odusevila su me :) Najbolje od svega je sto taman staju u ove crne plastike ispod farova kada su spusteni, tako da ne moram nista da majmunisem.
 
Član
Zavrsen menjac napokon :), a usput sam zamenio filter za gorivo, filter za ulje i ulje u motoru i diferencijalu.
Nakon toga sam otisao i kupio nesto sitnica kako bih napravio "air dam" koji sluzi za usmeravanje vazduha u hladnjak kada je auto u pokretu, jer na braniku ne postoje otvori koji bi propustali vazduh. Naravno, fabricki usmerivac je izlomljen i ne usmerava nista, tako da sam napravio drugi i jos ubacio zastitnu mrezicu ispred hladnjaka da ga neki kamen slucajno ne bi probusio :)


 
Član
Jutros pre posla "okinuo" par slicica, morao sam da vidim kako izgleda day light preko dana :)





Montiran je napokon i reparirani menjac, auto kida kako ide, obrtni moment lomi vrat :)
 
Član
Danas napokon montirao auspuh da ne uznemiravam komsiluk vise, mada se i nije nesto mnogo utisao :)



Ovako je izgledao stari "auspuh" :)



Na kraj cevi ce ici DTM prohromski oblik nastavaka fi 89mm, ali to tek treba da porucim da se napravi, bitno je da sam napokon stavio lonac.
 
shone190 je napisao(la):
Jutros pre posla "okinuo" par slicica, morao sam da vidim kako izgleda day light preko dana :)





Montiran je napokon i reparirani menjac, auto kida kako ide, obrtni moment lomi vrat :)
dobro ovo leglo sa LED day light
 
Top