Pontiac Firebird GTA

Pontiac Firebird GTA

Član
Za vikend sam zavrsio par stvari. Skinuo onu lominu od starog hladnjaka, jbavao sam se jedno sat vremena dok sam izvalio neke navarene nosace :mad:

Stavio sam hladnjak klime i hladnjak motora, zamenio sve kocione plocice i komplet kociono ulje, sve srafove felni, komplet lagere prednjih tockova, idler arm (kako god se to zvalo kod nas :)), dotegao rucnu kocnicu i zamenio amortizere gepeka.

Danas sam kupio mali hladnjak klime, zajedno sa par creva i A/C akumulator-om:

 
Član
Kupio 6l antifriza, litar kocionog ulja, 2l ulja za diferencijal, malo zabica i selni :) i dva nastavka od kojih cu najverovatnije metalni da iskoristim za hladnjak, posto ovaj hladnjak koji sam uzeo kao privremeno resenje, nema jedan otvor blizu cepa za dolivanje vode, pa ce u kucnoj radinosti da se stvori :)

 
Član
premocno :icon_smile: svaka cast sonac samo nastavi i daj vise je vrijeme za neki VIDEO CLIP kako zvuci masina i kako udara muzika :cool:
 
svaka čast stari...fin brod...primjer si kako treba da se radi ko voli svog ljubimca...samo na javljaj šta si sve uradio...
 
Član
U medjuvremenu je stiglo jos stvarcica, a neke sa zakasnjenjem pa sada imam i duplikata :)







Kupio sam i polovnu soferku posto moja ima jednu liniju/pukotinu po sredini, pa da se ne bih cimao sa policijom, bolje da stavim citavu


Isao sam i kod farbara pa probao da ispoliram jedan deo auta i odusevilo me kako je ispalo, tako da sam odlucio da ispoliram ceo auto, a da ofarbam prednji spojler (malo je ostecen i izguljen) i gepek (ima rupe od spojlera koji sam skinuo).


Evo da se vidi kako je matirao ceo auto:


Takodje, zamenio sam prednje i zadnje tockove, posto zadnji imaju ET16, a prednji ET0 i onda malo blentavo izgleda da su zadnji uvuceniji od prednjih, a i falc/rub je veci kod prednjih sto je jos blesavije :(
Evo ispod se jasno vidi kako je ranije bilo, a kako je sada:



Nakon toga sam nabavio i prednje kocione diskove posto je neko ranije menjao iste i stavio pogresne tako da sam imao problem, nisam mogao da ubacim unutrasnje kocione plocice jer je disk bio suvise izbacen i nije bilo mesta za novu plocicu. Evo ispod slika da se vidi razlika izmedju diskova, a najverovatnije su ovi "maheri" koji su vozili GTA pre mene kupili 1LE disk koji je veceg precnika i ima drugaciji offset, pa su ga brusili i smanjili na 10,5" sa 12" koliko ima :) To se vidi i na slici gde plocica ne kaci ceo disk.




Onda je stiglo jos malo delova :)



I napokon posle 6 i po godina, Pontiac je registrovan :applause:



Skinut je prednji branik pa "oguljen" do kraja, cetiri sloja farbe su bila na njemu, majstor je odr'o i ruke i slajfericu dok nije sve poskidao.


Iskoristio sam priliku neki dan i zamenio: Throttle Position Sensor i Idle Air Control Valve (prva slika), Coolant Temperature Sender (druga slika), Termostat i dihtung termostata (treca slika).


Naravno kada sam hteo da zamenim termostat, ispostavilo se da ni dihtunga ni termostata nije bilo, toliko o odrzavanju auta u Srbiji :(


Nakon poliranja razlika je neverovatna, foto aparat nema sanse da docara kakva je zaista razlika. U auto bukvalno ne moze da se gleda koliko sija :)
Prva slika je pre poliranja, a ostale posle:





Ostaje jos da se ofarba prednji branik, gepek i ispolira zadnji branik, a on je ostavljen za kraj posto treba skinuti gepek, variti rupe i pripremiti za farbanje, pa nema poente pre toga polirati branik.
 
Top